Iznācis žurnāls par aktualitātēm Baltijas jaunzņēmumu vidē Startup Mag 2018 

Izdevniecība Dienas Bizness, informācijas tehnoloģiju uzņēmums Accenture un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ir izdevusi šobrīd vienīgo printēto žurnālu par Baltijas jaunuzņēmumiem – žurnālu Baltic Startup Mag 2018.

Dienas Bizness, 2018. gada 21. februāris plkst. 12:22

Baltijas valstīm ir nepieciešama jaunuzņēmumu domāšana un pieredze katrā uzņēmējdarbības jomā, neatkarīgi no tā – uzņēmums ir liels vai neliels, lēmumu iesaistīties žurnāla izveidē skaidro Accenture vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs.

«Izdevums Baltic Startup Mag ir ļoti nozīmīgs solis pretim tam, lai inovatīvu biznesa ideju autori un ārvalstu investori Latviju uzlūkotu kā izcilu vietu ar sakārtotu jaunuzņēmumu ekosistēmu, kur attīstīt savas idejas un veikt investīcijas. Ir gandarījums, ka izdevuma ietvaros ir izdevies apkopot Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas nozīmīgāko organizāciju viedokļus, kas ir papildināti ar mūsu Baltijas kaimiņu veiksmes stāstiem, no kuriem varam mācīties un smelties iedvesmu. Ceram, ka sadarbība ar šī izdevuma līdzautoriem varētu kļūt par tradīciju, kā rezultātā sabiedrībai būtu pieejams kvalitatīvs izdevums ar Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas aktualitātēm,» norāda LIAA direktors Andris Ozols.

Baltic Startup Mag 2018 ir iekļauts Baltijas jaunuzņēmumu saraksts, kopējais investīciju apmērs, Latvijas jaunuzņēmumu sadalījums pēc darbības sfērām, Latvijas jaunuzņēmumu finanšu datu izpēte. Izdevumā ir apkopota informācija investoriem, lai viņi labāk izprastu uzņēmējdarbības vidi Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

Žurnālā ir intervijas ar LIAA jaunuzņēmumu eksperti (Chief Startup Instigator) Olgu Barretu-Gonsālvisu, TransferWise līdzdibinātāju un vadītāju Tāvetu Hinrikus (Taavet Hinrikus), inovāciju un tehnoloģiju konferences TechChill līdzdibinātāju un vadītāju Mariju Ručevsku, Vinted līdzdibinātāju Mildu Mitkutes (Milda Mitkutė), kā arī bijušo Latvijas Startup uzņēmumu asociācijas Startin.LV valdes priekšsēdētāju Jekaterinu Novicku un esošo – Egitu Poļansku. Žurnālā apkopotas tipiskās jaunuzņēmumu kļūdas, kā arī rakstā sniegti praktiski padomi komunikācijas un mārketinga jomā.

«Mums ir kaut kas, par ko mūs apskauž arī ekonomiski daudz jaudīgākas valstis, proti, labi attīstīts un strauji augošs jaunuzņēmumu segments. Ārzemnieki man vairākkārt ir jautājuši, kur ir Latvijas (un Baltijas kopumā) noslēpums – kāpēc jums jaunuzņēmumu jomā ir tādi panākumi? Jums te ir tādi jaunuzņēmumi, kas globāli šaujas debesīs gluži kā raķetes! Jaunuzņēmumi ir joma, par ko mēs, baltieši, varam būt tiešām lepni, no kuras mēs varam tikai turpināt un turpināt mācīties,» atzīmē Dienas Bizness galvenā redaktore Līva Melbārzde.

Dienas Bizness abonenti žurnālu saņēma kopā ar laikrakstu, tāpat tas bija pieejams diskusiju forumā VentureSummit, TechChill konferencē – MAGNETIC LATVIA skatuvē un Accenture stendā. Drukātā formātā žurnālu ir paredzēts izplatīt starptautiskos pasākumos. Baltic Startup Mag2018 izdots ar Accenture un Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta «Tehnoloģijas pārneses programma» finansējumu.

Žurnāls elektroniski ir pieejams Dienas Bizness HUB vietnē: https://www.dbhub.lv/baltic-startup-mag-2018

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 08. februāris plkst. 12:01

Pērn uzsāktais darbs pie Latvijas jaunuzņēmumu pārstāvniecības Silīcija ielejā ir noslēdzies.

2018. gada 08. februāris plkst. 8:46

Wolt attīstība Baltijā tika plānota no pašiem pirmsākumiem, kad mēs pirms trim gadiem uzsākām darbu.

2018. gada 07. februāris plkst. 13:19

Idejas pašas par sevi nemaksā neko, tās var ģenerēt tūkstošiem, lūzuma punkts ir cilvēku vēlme un spējas tās realizēt.

2018. gada 07. februāris plkst. 9:25

Te ir labi dzīvot, mēs varam būt Krievijas, Eiropas un Amerikas krustceles tehnoloģijām.

2018. gada 07. februāris plkst. 7:23

2016. gadā vairāk nekā 300 ar šo vidi saistīto uzņēmumu valsts budžetā ir iemaksājuši 7,8 miljonus eiro.

Nepalaid garām

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

Anda Šmitmane ēdināšanas biznesā Tukumā darbojas jau 20 gadus. Viņa atzīst, ka...

Mazumtirdzniecības tīkls Rimi pirmdien prezentēja pirmo veikalu Latvijā ar pašapkalpošanās skeneriem....

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...