DB projekti

Iznācis žurnāls par aktualitātēm Baltijas jaunzņēmumu vidē Startup Mag 2018

Dienas Bizness, 21.02.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Izdevniecība Dienas Bizness, informācijas tehnoloģiju uzņēmums Accenture un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ir izdevusi šobrīd vienīgo printēto žurnālu par Baltijas jaunuzņēmumiem – žurnālu Baltic Startup Mag 2018.

Baltijas valstīm ir nepieciešama jaunuzņēmumu domāšana un pieredze katrā uzņēmējdarbības jomā, neatkarīgi no tā – uzņēmums ir liels vai neliels, lēmumu iesaistīties žurnāla izveidē skaidro Accenture vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs.

«Izdevums Baltic Startup Mag ir ļoti nozīmīgs solis pretim tam, lai inovatīvu biznesa ideju autori un ārvalstu investori Latviju uzlūkotu kā izcilu vietu ar sakārtotu jaunuzņēmumu ekosistēmu, kur attīstīt savas idejas un veikt investīcijas. Ir gandarījums, ka izdevuma ietvaros ir izdevies apkopot Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas nozīmīgāko organizāciju viedokļus, kas ir papildināti ar mūsu Baltijas kaimiņu veiksmes stāstiem, no kuriem varam mācīties un smelties iedvesmu. Ceram, ka sadarbība ar šī izdevuma līdzautoriem varētu kļūt par tradīciju, kā rezultātā sabiedrībai būtu pieejams kvalitatīvs izdevums ar Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas aktualitātēm,» norāda LIAA direktors Andris Ozols.

Baltic Startup Mag 2018 ir iekļauts Baltijas jaunuzņēmumu saraksts, kopējais investīciju apmērs, Latvijas jaunuzņēmumu sadalījums pēc darbības sfērām, Latvijas jaunuzņēmumu finanšu datu izpēte. Izdevumā ir apkopota informācija investoriem, lai viņi labāk izprastu uzņēmējdarbības vidi Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

Žurnālā ir intervijas ar LIAA jaunuzņēmumu eksperti (Chief Startup Instigator) Olgu Barretu-Gonsālvisu, TransferWise līdzdibinātāju un vadītāju Tāvetu Hinrikus (Taavet Hinrikus), inovāciju un tehnoloģiju konferences TechChill līdzdibinātāju un vadītāju Mariju Ručevsku, Vinted līdzdibinātāju Mildu Mitkutes (Milda Mitkutė), kā arī bijušo Latvijas Startup uzņēmumu asociācijas Startin.LV valdes priekšsēdētāju Jekaterinu Novicku un esošo – Egitu Poļansku. Žurnālā apkopotas tipiskās jaunuzņēmumu kļūdas, kā arī rakstā sniegti praktiski padomi komunikācijas un mārketinga jomā.

«Mums ir kaut kas, par ko mūs apskauž arī ekonomiski daudz jaudīgākas valstis, proti, labi attīstīts un strauji augošs jaunuzņēmumu segments. Ārzemnieki man vairākkārt ir jautājuši, kur ir Latvijas (un Baltijas kopumā) noslēpums – kāpēc jums jaunuzņēmumu jomā ir tādi panākumi? Jums te ir tādi jaunuzņēmumi, kas globāli šaujas debesīs gluži kā raķetes! Jaunuzņēmumi ir joma, par ko mēs, baltieši, varam būt tiešām lepni, no kuras mēs varam tikai turpināt un turpināt mācīties,» atzīmē Dienas Bizness galvenā redaktore Līva Melbārzde.

Dienas Bizness abonenti žurnālu saņēma kopā ar laikrakstu, tāpat tas bija pieejams diskusiju forumā VentureSummit, TechChill konferencē – MAGNETIC LATVIA skatuvē un Accenture stendā. Drukātā formātā žurnālu ir paredzēts izplatīt starptautiskos pasākumos. Baltic Startup Mag2018 izdots ar Accenture un Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta «Tehnoloģijas pārneses programma» finansējumu.

Žurnāls elektroniski ir pieejams Dienas Bizness HUB vietnē: https://www.dbhub.lv/baltic-startup-mag-2018