Fin-tech

Sākas pieteikšanās Wise Guys Fintech programmai

Anda Asere, 12.12.2017

Startup Wise Guys komanda

Foto: publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu tehnoloģiju jomas jaunuzņēmumi var pieteikties specializētai akselerācijas programmai Wise Guys Fintech

Programma sāksies nākamā gada pavasarī un norisināsies īpaši iekārtotās kopā strādāšanas telpās Swedbank Latvija centrālajā ēkā. Programmu veido Latvijā jau iepazītais akselerators Startup Wise Guys, piesaistot pasaules līmeņa finanšu tehnoloģiju mentorus. Programmu atbalsta Swedbank, jaunuzņēmumiem piedāvājot telpas, pieeju zināšanām, tirgum un bankas API.

Wise Guys Fintech programmas ietvaros jaunuzņēmumi saņems 20 tūkstošu eiro investīciju, iespēju strādāt pilnībā aprīkotās, modernās kopā strādāšanas telpās, intensīvu trīs mēnešu akselerācijas programmu ar pasaules mēroga finanšu tehnoloģiju mentoriem, kā arī pieeju Swedbank API caur atvērtās sadarbības platformu Open Banking.

Programma ir atvērta jaunuzņēmumiem no visas pasaules, tomēr Startup Wise Guys komanda prognozē, ka vislielākā aktivitāte pieteikumos būs no Baltijas un Centrālās un Austrumeiropas jaunuzņēmumiem, jo šajā reģionā trūkst tieši uz finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumiem fokusēta atbalsta. Akseleratora pārstāvji domā, ka finanšu tehnoloģiju fokuss un sadarbība ar Swedbank palīdzēs uzrunāt arī Skandināvijas valstu agrīnās stadijas jaunuzņēmumus, kuriem akselerācija Baltijā varētu palīdzēt būtiski ietaupīt līdzekļus, vienlaicīgi esot ģeogrāfiski tuvu mājām.

Wise Guys Fintech programmu vadīs pieredzējuši profesionāļi, kas ir bijuši gan uzņēmēju lomā, gan arī vadošos amatos bankās, apdrošināšanas un telekomunikāciju uzņēmumos. Papildu akseleratora vadības komandai programmai tiks piesaistīti finanšu tehnoloģiju jomas mentori, piemēram, bijušais Holvi vadītājs Johans Lorencens (Johan Lorenzen), pasaules mēroga finanšu tehnoloģiju un blokķēdes līdere un entuziaste Loreta Jozefa (Loretta Joseph), Swedbank digitālās stratēģijas nodaļas vadītājs Ģirts Bērziņš un citi.

«Startup Wise Guys komanda jau kādu laiku lūkojās pēc iespējas uzsākt akseleratora programmu ar specializāciju. ES līmeņa izmaiņas banku datu pieejamībā, kā arī iespēja sadarboties ar vienu no reģiona lielākajām un inovatīvākajām bankām šķita īstā apstākļu kombinācija, kad uzsākt tieši uz finanšu tehnoloģijām fokusētu programmu. Mums pašiem jau ir pieredze, akselerējot finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumus savā standarta programmā, kā arī redzam lielu interesi turpmākajās investīcijās Eiropā no biznesa eņģeļiem un riska kapitālistiem,» saka Kristobals Alonso (Cristobal Alonso), Startup Wise Guys vadītājs. Viņa skatījumā Rīga kā mājvieta ir piemērota spēcīgu finanšu tehnoloģiju tradīciju dēļ, gan arī saistībā ar ģeogrāfisko novietojumu – ar avio un autobusu satiksmi Rīga ir pieejama gan Skandināvu valstu jaunuzņēmumiem, kurus cer piesaistīt programmai, gan arī jaunuzņēmumu dibinātājiem no Centrālās un Austrumeiropas, kas līdz šim aktīvi pieteikušies Startup Wise Guys standarta bizness-biznesam (B2B) programmām. K. Alonso piebilst, ka vadot akselerācijas programmas šajā reģionā jau vairāk nekā sešus gadus, ir pārliecinājies, ka Baltijas valstīm ir daudz ko piedāvāt jaunuzņēmumu dibinātājiem. Papildu tehnoloģiski attīstītai un inovatīvai videi šeit ir arī salīdzinoši zemas uzņēmējdarbības un dzīvošanas izmaksas. Viņš arī cer, ka šī akseleratora programma tiešā veidā palīdzēs Baltijas valstis iezīmēt kartē kā perspektīvu reģionu Ziemeļvalstu jaunuzņēmumu dibinātājiem.

«Mēs priecājamies par iespēju strādāt kopā ar jaunuzņēmumiem, kam piedāvāsim izmantot mūsu Open Banking rīkus, satikt zinošus mentorus un nozares ekspertus, iegūt labākas zināšanas un izpratni par klientu uzvedību, lai radītu inovācijas tieši finanšu jomā. Mūsu vērtība ir vairāk nekā septiņi miljoni klientu četros tirgos un labas sadarbības iestrādnes – šī ir laba iespēja finanšu jomas jaunuzņēmumiem tikt pamanītiem un radīt izrāvienu savu ideju attīstībai,» uzsver Reinis Rubenis, Swedbank Latvijā vadītājs. Jau iepriekš viņš norādījis, ka ar šo akseleratora programmu banka paplašina savu ekosistēmu sadarbībai ar finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem veidā, ko uzskata par savstarpēji izdevīgu visiem tās dalībniekiem - jaunuzņēmumiem tas ir veids, kā strauji paātrināt savu izaugsmi, iegūstot piekļuvi kapitālam, kompetencei un bankas klientiem, savukārt Swedbank tā ir iespēja šo jaunuzņēmumu vidū atrast partnerus, ar kuriem kopīgi radīt vērtību klientiem. «Mēs esam arī priecīgi dalīties telpās ar šiem uzņēmējiem savā centrālajā ēkā Rīgā un sadarboties ar Startup Wise Guys, kas jau ir pierādījuši savas spējas palīdzēt ambicioziem uzņēmumiem sasniegt jaunu līmeni biznesā,» teic R. Rubenis.

Sešu gadu darbības laikā Startup Wise Guys noorganizējuši septiņas akselerācijas programmas Tallinā un divas Rīgā. Akseleratora portfelī ir tādi uzņēmumi kā VitalFields, kas 2016. gadā pārdots Climate Corporation, kā arī finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumi Investly, Welltrado un EstateGuru.

Komentāri

Pievienot komentāru