Sākas pieteikšanās Wise Guys Fintech programmai 

Finanšu tehnoloģiju jomas jaunuzņēmumi var pieteikties specializētai akselerācijas programmai Wise Guys Fintech

Anda Asere, 2017. gada 12. decembris plkst. 10:09

Programma sāksies nākamā gada pavasarī un norisināsies īpaši iekārtotās kopā strādāšanas telpās Swedbank Latvija centrālajā ēkā. Programmu veido Latvijā jau iepazītais akselerators Startup Wise Guys, piesaistot pasaules līmeņa finanšu tehnoloģiju mentorus. Programmu atbalsta Swedbank, jaunuzņēmumiem piedāvājot telpas, pieeju zināšanām, tirgum un bankas API.

Wise Guys Fintech programmas ietvaros jaunuzņēmumi saņems 20 tūkstošu eiro investīciju, iespēju strādāt pilnībā aprīkotās, modernās kopā strādāšanas telpās, intensīvu trīs mēnešu akselerācijas programmu ar pasaules mēroga finanšu tehnoloģiju mentoriem, kā arī pieeju Swedbank API caur atvērtās sadarbības platformu Open Banking.

Programma ir atvērta jaunuzņēmumiem no visas pasaules, tomēr Startup Wise Guys komanda prognozē, ka vislielākā aktivitāte pieteikumos būs no Baltijas un Centrālās un Austrumeiropas jaunuzņēmumiem, jo šajā reģionā trūkst tieši uz finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumiem fokusēta atbalsta. Akseleratora pārstāvji domā, ka finanšu tehnoloģiju fokuss un sadarbība ar Swedbank palīdzēs uzrunāt arī Skandināvijas valstu agrīnās stadijas jaunuzņēmumus, kuriem akselerācija Baltijā varētu palīdzēt būtiski ietaupīt līdzekļus, vienlaicīgi esot ģeogrāfiski tuvu mājām.

Wise Guys Fintech programmu vadīs pieredzējuši profesionāļi, kas ir bijuši gan uzņēmēju lomā, gan arī vadošos amatos bankās, apdrošināšanas un telekomunikāciju uzņēmumos. Papildu akseleratora vadības komandai programmai tiks piesaistīti finanšu tehnoloģiju jomas mentori, piemēram, bijušais Holvi vadītājs Johans Lorencens (Johan Lorenzen), pasaules mēroga finanšu tehnoloģiju un blokķēdes līdere un entuziaste Loreta Jozefa (Loretta Joseph), Swedbank digitālās stratēģijas nodaļas vadītājs Ģirts Bērziņš un citi.

«Startup Wise Guys komanda jau kādu laiku lūkojās pēc iespējas uzsākt akseleratora programmu ar specializāciju. ES līmeņa izmaiņas banku datu pieejamībā, kā arī iespēja sadarboties ar vienu no reģiona lielākajām un inovatīvākajām bankām šķita īstā apstākļu kombinācija, kad uzsākt tieši uz finanšu tehnoloģijām fokusētu programmu. Mums pašiem jau ir pieredze, akselerējot finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumus savā standarta programmā, kā arī redzam lielu interesi turpmākajās investīcijās Eiropā no biznesa eņģeļiem un riska kapitālistiem,» saka Kristobals Alonso (Cristobal Alonso), Startup Wise Guys vadītājs. Viņa skatījumā Rīga kā mājvieta ir piemērota spēcīgu finanšu tehnoloģiju tradīciju dēļ, gan arī saistībā ar ģeogrāfisko novietojumu – ar avio un autobusu satiksmi Rīga ir pieejama gan Skandināvu valstu jaunuzņēmumiem, kurus cer piesaistīt programmai, gan arī jaunuzņēmumu dibinātājiem no Centrālās un Austrumeiropas, kas līdz šim aktīvi pieteikušies Startup Wise Guys standarta bizness-biznesam (B2B) programmām. K. Alonso piebilst, ka vadot akselerācijas programmas šajā reģionā jau vairāk nekā sešus gadus, ir pārliecinājies, ka Baltijas valstīm ir daudz ko piedāvāt jaunuzņēmumu dibinātājiem. Papildu tehnoloģiski attīstītai un inovatīvai videi šeit ir arī salīdzinoši zemas uzņēmējdarbības un dzīvošanas izmaksas. Viņš arī cer, ka šī akseleratora programma tiešā veidā palīdzēs Baltijas valstis iezīmēt kartē kā perspektīvu reģionu Ziemeļvalstu jaunuzņēmumu dibinātājiem.

«Mēs priecājamies par iespēju strādāt kopā ar jaunuzņēmumiem, kam piedāvāsim izmantot mūsu Open Banking rīkus, satikt zinošus mentorus un nozares ekspertus, iegūt labākas zināšanas un izpratni par klientu uzvedību, lai radītu inovācijas tieši finanšu jomā. Mūsu vērtība ir vairāk nekā septiņi miljoni klientu četros tirgos un labas sadarbības iestrādnes – šī ir laba iespēja finanšu jomas jaunuzņēmumiem tikt pamanītiem un radīt izrāvienu savu ideju attīstībai,» uzsver Reinis Rubenis, Swedbank Latvijā vadītājs. Jau iepriekš viņš norādījis, ka ar šo akseleratora programmu banka paplašina savu ekosistēmu sadarbībai ar finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem veidā, ko uzskata par savstarpēji izdevīgu visiem tās dalībniekiem - jaunuzņēmumiem tas ir veids, kā strauji paātrināt savu izaugsmi, iegūstot piekļuvi kapitālam, kompetencei un bankas klientiem, savukārt Swedbank tā ir iespēja šo jaunuzņēmumu vidū atrast partnerus, ar kuriem kopīgi radīt vērtību klientiem. «Mēs esam arī priecīgi dalīties telpās ar šiem uzņēmējiem savā centrālajā ēkā Rīgā un sadarboties ar Startup Wise Guys, kas jau ir pierādījuši savas spējas palīdzēt ambicioziem uzņēmumiem sasniegt jaunu līmeni biznesā,» teic R. Rubenis.

Sešu gadu darbības laikā Startup Wise Guys noorganizējuši septiņas akselerācijas programmas Tallinā un divas Rīgā. Akseleratora portfelī ir tādi uzņēmumi kā VitalFields, kas 2016. gadā pārdots Climate Corporation, kā arī finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumi Investly, Welltrado un EstateGuru.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2017. gada 27. aprīlis plkst. 10:50

Par AS Swedbank valdes locekli kļuvis bankas Atbilstības kontroles vadītājs Juris Bogdanovs,...

2017. gada 25. aprīlis plkst. 9:41

AS Swedbank peļņa Latvijā 2017.g. 1.ceturksnī sasniedza 27 miljonus eiro, kas salīdzinājumā...

2017. gada 05. aprīlis plkst. 12:39

Naktī uz 6.aprīli no plkst. 00:00 līdz 06:00 notiks ikmēneša IT uzlabojumu...

2017. gada 14. marts plkst. 8:03

Latvijas jaunuzņēmumi CEnOS un Robotic Solutions ir iekļuvuši Startup Wise Guys Tallinas...

2017. gada 13. marts plkst. 13:01

Šonakt, naktī uz 14.martu no plkst. 00:00 līdz 06:00 notiks ikmēneša IT...

Nepalaid garām

2019. gada desmit mēnešos likvidēti 21 157 uzņēmumi, kas ir par 412...

Latvijas pašvaldības desmitgades garumā cēlušas peldbaseinus, stadionus, kultūras centrus bez...

Restorānu nedēļas projekts lielu peļņu nenes, toties izvelk cilvēkus no mājām iepazīt...

Šodien Dienas Bizness rīkotajā preses konferencē par jaunāko izdevumu Miljonārs tika atklāti Latvijas...

Vecie dēļi iegūst otro dzīvi SIA AW Latvia ražotajās mēbelēs un sienu...

Reizi mēnesī pie veikala «Preces no Vācijas» vērojama mūsdienām netipiska aina -...

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

No šīs sadaļas
2017. gada 07. decembris plkst. 8:09

Tagad Revolut lietotāji var iegādāties trīs pasaulē populārākās kriptovalūtas Bitcoin, Litecoin...

2017. gada 24. novembris plkst. 5:06

Finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmuma Revolut lietotāju skaits ir pārsniedzis vienu miljonu...

2017. gada 06. novembris plkst. 10:21

AS Swedbank atklājusi Atvērto sadarbības platformu jeb Open Banking, aicinot finanšu tehnoloģiju...

2017. gada 02. novembris plkst. 8:41

Šorīt TransferWise paziņoja par 280 miljonu dolāru investīciju raundu; kopējās investīcijas sasniegušas...

2017. gada 31. oktobris plkst. 19:04

Ņemot vērā, ka Brexit no politiskās deklarācijas pārvēršas administratīvajā procesā, kļūst...

2017. gada 31. oktobris plkst. 18:24

Medijos, uzņēmēju un informācijas tehnoloģiju (IT) profesionāļu vidē arvien biežāk dzirdam...

2017. gada 24. oktobris plkst. 8:03

Kļuvis zināms, ka Eiropas Komisijas (EK) konkurences tiesību ģenerāldirektorāts oktobra sākumā...

2017. gada 23. oktobris plkst. 9:36

Jauni noteikumi liks kredītiestādēm klientu datus dot saviem fintech jomas konkurentiem, raksta...

2017. gada 16. oktobris plkst. 13:03

Mēneša laikā britu finanšu tehnoloģiju uzņēmums Revolut lietotāju skaitu Latvijā palielinājis...

2017. gada 08. augusts plkst. 12:23

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija (LAFPA) ir iesniegusi priekšlikumus Finanšu...