Start-up

«Amerikā ir Silīcija ieleja, pie mums varētu būt zinātņietilpīgu tehnoloģiju centrs»

Anda Asere, 07.02.2018

Antons Adamovičs

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

#Te ir labi dzīvot, mēs varam būt Krievijas, Eiropas un Amerikas krustceles tehnoloģijām.

Latvijas biotehnoloģiju startup Conelum apvieno molekulāro bioķīmiju ar robotiku, fotoniku, mākslīgo intelektu

To visu uzņēmums apvieno sistēmā, kas pakāpeniski uzlabo mikroorganismu diagnostiku. Šis risinājums aizvieto cilvēka aci, palīdz ikdienas ražošanu padarīt ilgtspējīgāku, skaidro Conelum līdzdibinātājs Antons Adamovičs.

Fragments no intervijas, kas publicēta 7. februāra laikrakstā Dienas Bizness:

Ko vajadzētu darīt, lai zinātnes jaunuzņēmumu būtu vairāk?

Mums jāatvadās no domas, ka esam pasaules centrs un katrs var veidot kaut ko savu. Vajag atbrīvoties no tā, ka katrs velk segu uz savu pusi un cenšas visu izdarīt individuāli. Tā vietā vajag konsolidēt spēkus un strādāt kopā. Esam maza valsts, bet, apvienojot spēkus, varam darīt labas un pasaules līmenī svarīgas lietas. Vajag vienotu hub (centru), nevis mazas saliņas.

Ekskluzīvi DB: Latvijas startup līderi

Kā Latvijā attīstās zinātniskie startup? Kuri ir veiksmīgākie piemēri?

Eventech, Conelum, Adaplab, Vortex Oil Engineering, Snowision, Earth Pumps. Tie visi ir pasaules līmeņa zinātnes jaunuzņēmumi, tie ir radušies tāpēc, ka Latvijā ir Commercialization Reactor.

Un cik labi attīstīti ir zinātnes startup Baltijā? Ar ko varam izcelties?

Baltija izceļas ar to, ka šis ir mazs reģions, kam viss ir blakus. Protams, arī šeit ir birokrātija, bet es varu aiziet uz Ekonomikas ministriju parunāties, ierosināt kādas labas lietas. Tur ir cilvēki, kuri grib Latvijai to labāko.

Es gribētu, lai cilvēki Latviju zina, nevis saistībā ar tūrismu, bet respektētu tās uzņēmējspēju – startup, un lai visa pasaule zinātu to kā svarīgu spēlētāju zinātnē balstītu jaunuzņēmumu jomā.

Kāda ir jūsu vīzija par Latviju pēc desmit gadiem?

Es gribētu, lai cilvēki Latviju zina, nevis saistībā ar tūrismu, bet respektētu tās uzņēmējspēju – startup, un lai visa pasaule zinātu to kā svarīgu spēlētāju zinātnē balstītu jaunuzņēmumu jomā. Tas ir ambiciozi, bet tas ir iespējams. Amerikā ir Silīcija ieleja, bet pie mums varētu būt zinātņietilpīgu tehnoloģiju centrs, un savu ekonomiku varētu balstīt uz zinātniski pamatotiem jaunuzņēmumiem un būvēt zināšanās balstītu ekonomiku.

Te ir labi dzīvot, mēs varam būt Krievijas, Eiropas un Amerikas krustceles tehnoloģijām.

Visa intervija Cita līmeņa ieguvums lasāma 7. februāra laikrakstā Dienas Bizness.