Kārtējais cirtiens Latvijas nerezidentu banku sektoram

2016. gada 01. augusts plkst. 8:58
Autors: Žanete Hāka - Aļona Zandere
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Kaut gan ziņu aģentūra Bloomberg par Deutsche Bank plāniem pārtraukt ASV dolāru maksājumus daļai Latvijas banku ziņoja, atsaucoties uz neoficiāliem avotiem, norādītā informācija vismaz pēc banku reakcijas diezgan droši atbilst patiesībai, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Kaut gan to nerezidentu banku pārstāvji, kuras skars Deutsche Bank lēmums, uzsver, ka būtisku ietekmi uz to darbību tas neatstās, jo kredītiestādes laikus ir paplašinājušas savu korespondentbanku tīklu, Vācijas bankas lēmums tomēr ir kārtējais cirtiens Latvijas nerezidentu banku sektoram, kas jau tā labu laiku ir zem starptautisko institūciju un ārvalstu klientu lupas.

Aptaujātās bankas neizrāda īpašu satraukumu par izkanējušajām ziņām. Piemēram, ABLV bank, par kuru izskanējušas lielākās bažas, uzsver, ka Deutsche Bank plāni sašaurināt biznesu Latvijā neatstās būtisku ietekmi uz tās darbu. «ASV dolāru maksājumu nozīme mūsu klientiem pēdējos gados ir samazinājusies vairākkārtīgi,» apgalvo ABLV Bank pārstāvis Ilmārs Jargans.

Norvik Banka ir informēta par Deutsche Bank lēmumu saistībā ar korespondentbanku pakalpojumiem – globālo lēmumu samazināt tās korespondentbanku pakalpojumu riskus, uzsver bankas komunikācijas vadītāja Ilze Vītola. Viņa stāsta, ka banka patlaban turpina veikt maksājumus un norēķinus ASV dolāros. «Jebkurā gadījumā, lai minimizētu jebkādus turpmākus riskus, Norvik Banka paplašina savu korespondentbanku tīklu, piemēram, Āzijā un Eiropā – šis process notiek jau 18 mēnešus un turpināsies,» akcentē I. Vītola.

Visu rakstu Kārtējais cirtiens Latvijas nerezidentu banku sektoram lasiet 1. augusta laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu