Tāvets Hinrikus (Taavet Hinrikus), TransferWise līdzdibinātājs

Foto: TransferWise

Pēdējo 12 mēnešu laikā TransferWise dubulto izaugsmi 

Pēdējo 12 mēnešu laikā igauņu izcelsmes Eiropas vadošās finanšu tehnoloģiju kompānijas TransferWise mēneša ieņēmumi un darījumu skaits ir dubultojies, liecina kompānijas šodienas paziņojums

Anda Asere, 2016. gada 05. septembris plkst. 13:57

Pamatojoties uz jaunāko gada pārskatu, kompānijas finanšu gada, kas beidzās šā gada martā, ieņēmumi sasniedza 35 miljonus eiro un ir trīs reizes lielāki nekā gadu iepriekš. Šobrīd katru mēnesi cilvēki pārskaita vairāk nekā vienu miljardu eiro TransferWise platformā.

Šobrīd TransferWise ir vairāk nekā miljons lietotāju visā pasaulē. Katru mēnesi tiek veikts vairāk nekā 600 tūkstošu transakciju un pēdējo sešu mēnešu laikā šis skaitlis audzis par 50%.

TransferWise apkalpo 645 valūtu maršrutus. Šajā gadā laisti klajā 150 jauni maršruti un vēl 55 ir gaidāmi. Šobrīd kompānijā strādā vairāk nekā 600 cilvēki astoņos birojos visā pasaulē. Nākamo biroju plānots atvērt Sidnejā, Austrālijā.

Kompānijas mēneša ieņēmumi pēdējo 12 mēnešu laikā ir dubultojušies - tagad tie ir seši miljoni eiro mēnesī. Jaunākais uzņēmuma gada pārskats liecina, ka pēdējā gada laikā kompānijas ieņēmumi pieauguši trīs reizes (no 13 miljoniem 2015. gadā līdz 35 miljoniem 2016. gadā). Kompānija turpinājusi ieguldīt izaugsmē, tāpēc uzņēmumam ir 21 miljona eiro zaudējumi pirms nodokļu nomaksas (gadu iepriekš – 14 miljoni eiro).

Šogad TransferWise ir uzsākusi sadarbību ar LHV un N26. Augustā kompānija paziņoja par integrāciju ar Faster Payment Service Lielbritānijā, kas ir pirmā šāda veida partnerība, kas ļauj tehnoloģiju kompānijai piekļūt ātrākam maksājumu tīklam.

«Kad mēs pirms pieciem gadiem sākām strādāt, mēs piedāvājām tikai pārskaitījumus starp Lielbritāniju un Igauniju. Tagad mums ir 645 maršruti visā pasaulē un mēs varam sūtīt naudu uz 90% pasaules banku kontiem,» saka Tāvets Hinrikus (Taavet Hinrikus), TransferWise līdzdibinātājs. Kompānija pastāvīgi strādā, lai uzlabotu savu pakalpojumu – piedāvājot jaunus valūtu maršrutus un padarot pakalpojumu ātrāku. «Šis ir tikai finanšu revolūcijas sākums. Daudzās jomās nebankas tagad piedāvā labākas alternatīvas nekā bankas, un mēs sākam saprast, kas vēl ir iespējams un kā banku sektors varētu mainīties uz visiem laikiem. Desmit gadu laikā šis sektors izskatīsies pavisam citādāk – mēs neizmantosim bankas tā, kā mēs to darām šodien,» uzskata T. Hinrikus.

Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt

Turpinot sadarbību ar jaunizveidotajiem finanšu tehnoloģiju (FinTech) uzņēmumiem, Nordea...

Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no...

Baltijā ir labs startup potenciāls, jo te ir pieeja diezgan labiem talantiem,...

Pēc veiksmīgi aizvadītas sezonas 2015.-2016. gada ziemā, piedāvājot jaunizveidotajiem finanšu...

Viena no lielākajām kļūdām, ko var izdarīt startup jeb tehnoloģiju jaunuzņēmums, ir...

Nepalaid garām

Mēbeļu veikals–noliktava Likvy LV Jūrkalnes tehnoloģiskajā parkā ir atvērts tikai izpārdošanas...

Rīgā plānots ieviest jaunu aplikāciju Flipix, kas apmaiņā pret reklāmu noskatīšanos sniegs...

Akciju tirgus galvenā ziņa janvārī – pasaules gals nav iestājies. Tie, kas neseko...

Kamēr lielajiem uzņēmumiem uzrādīt strauju izaugsmi ir salīdzinoši grūti, mazāki uzņēmumi,...

Vēl pirms diviem gadiem Pārdaugavā, Robežu ielas koka namā, čakli strādāja vietējais...