«Domāju, ka arī nākamgad ap šo laiku daudzi cilvēki teiks, ka krīze vēl nav beigusies, un viņi nejutīsies īpaši apmierināti ar dzīvi,» intervijā laikrakstam Neatkarīgā saka ekonomikas analītiķis Pēteris Strautiņš.
Viņš arī norāda: «Sākot ar 2000.gadu, Latvija bija kļuvusi par telpu, kur visi nesa iekšā dinamītu, spēlējās ar vadiņiem, elektroniskiem slēdžiem, viņiem bija jautri un likās, ka nekas slikts nenotiks. Galu galā tomēr notika. Ko varēja darīt 2008.gada beigās? Ir šī slavenā diskusija - vajadzēja devalvēt latu vai ne. Es sevi nepieskaitītu ne pie vienas galējās pozīcijas un diplomātiski piebildīšu, ka mēs nekad neuzzināsim, kas būtu noticis, ja būtu izvēlēts otrs ceļš. Situācija bija ārkārtīgi komplicēta. Varbūt otrs risinājums būtu bijis labāks, bet ekonomikā reti ir tā, ka kaut ko var simtprocentīgi apgalvot vai noliegt. Abi scenāriji šajā brīdī jau bija saistīti ar ļoti nepatīkamām sekām un ievērojamu bezdarba un nabadzības pieaugumu.»
Savukārt ekonomikas analītiķis Jānis Ošlejs, atbildot uz jautājumu, ko, novērtējot situāciju Latvijā no malas, saka ārzemju kolēģi, stāstījis: «Esmu runājis ar ļoti daudziem, un viņi pārsvarā brīnās. Cilvēki kopš sen seniem laikiem, vēl pirms Kristus dzimšanas devalvāciju izmantoja kā ļoti efektīvu attīstības metodi. Viņi ļoti labi apzinājās - ja valsts ir nonākusi ekonomiskās grūtībās un ir nepieciešama eksporta vilkme, tad nauda tiek devalvēta. To jau Kleopatra darīja, kas viņas pārvaldītajai Ēģiptei radīja ļoti strauju izaugsmi. Tās ir tik vecas lietas un standarta risinājumi, ka cilvēki brīnās, kāpēc mēs ejam to savu citu ceļu.»
Runājot par nākotni, P. Strautiņš teicis: «Es nedomāju, ka pašreizējā monetārā politika ir tas lielākais šķērslis. Rūpniecībā pudeles kakls ir starptautiski konkurētspējīgu, interesantu produktu trūkums. Mums ļoti trūkst cilvēku, kuri varētu būt vidējā līmeņa menedžeri. Kā man teica viens ārvalstu investors, kurš darbojas tieši rūpniecībā, Latvijā daudzi īpašnieki vispār nesaprot vidējā menedžmenta nozīmi. Es tos pudeles kaklus, kas jāpaplašina, saskatītu ekonomikas reālajā sektorā, konkrētos ražošanas sektoros. Ja mēs runājam par monetāro politiku, es domāju, ka Latvijas valūtas kurss šobrīd ir pietiekami konkurētspējīgs. Jā, mēs pie tā esam nonākuši diezgan sāpīgā veidā.»