Politika

ASV no tirdzniecības saraksta izņem iedomu valsti

Lelde Petrāne, 23.12.2019

Foto: USDA via REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV Lauksaimniecības departaments no saraksta ar valstīm, ar kurām ASV ir brīvās tirdzniecības vienošanās, svītrojis iedomu valsti Wakanda, vēsta "Reuters".

Wakandas karaliste ir Melnās Panteras, "Marvel" supervaroņa, mājvieta, un tā komiksu grāmatās un 2018. gada filmā attēlota kā izolēta Āfrikas nācija ar visspēcīgākajām tehnoloģijām uz planētas.

"Lai gan svītrojām Wakanda karalisti no ASV brīvās tirdzniecības partneru saraksta, mūsu attiecības vienmēr būs spēcīgas #WakandaForever," ASV Lauksaimniecības departaments ierakstījis interneta vietnē "Twitter".

ASV Lauksaimniecības departaments žurnālistiem atzinis, ka Wakanda karalistes iekļaušana sarakstā bijusi kļūda, kas radusies, amatpersonām veicot testēšanu.

Pirmais kļūdu ASV sarakstā pamanījis Fransiss Tsengs, Ņujorkā dzīvojošs programmētājs, kurš tobrīd meklējis viņam nepieciešamos datus. Viņš par pamanīto paziņojis, ierakstot "Twitter".

"Sākumā es biju ļoti apjucis un domāju, ka nepareizi atceros valsti, kas attēlota filmā," stāstījis F. Tsengs.

Pirms Wakanda karalistes svītrošanas no saraksta, viņam izdevies lejupielādēt "Excel" lapu, kurā uzskaitītas preces, ar kurām savstarpēji tirgojas Wakanda un ASV, ieskaitot dzīvus dzīvniekus, piena produktus, tabaku un alkoholu.

Pēc saraksta labošanas F. Tsengs pajokojis: "ASV Lauksaimniecības departaments izņēma Wakanda no brīvās tirdzniecības saraksta. Šķiet, ka mums ir tirdzniecības karš arī ar to."

Komentāri

Pievienot komentāru