Investors

Biržu indeksi un naftas cenas nedaudz krītas

LETA, 24.08.2018

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pasaules biržu indeksi un naftas cenas ceturtdien nedaudz kritās, tomēr investori pievērsa maz uzmanības jauniem ASV muitas tarifiem Ķīnas precēm un ASV prezidenta Donalda Trampa politiskajām problēmām.

Ceturtdien stājas spēkā jauni ASV muitas tarifi Ķīnas precēm 16 miljardu dolāru apmērā, un Pekina paziņoja, ka «stingri iebilst pret šiem tarifiem un tai nav citas iespējas, kā vien turpināt nepieciešamos pretpasākumus».

Jaunie tarifi stājās spēkā laikā, kad ASV finanšu ministra vietnieks starptautiskajos jautājumos Deivids Malpass turpināja divu dienu sarunas ar Ķīnas tirdzniecības viceministru Vonu Šouveņu un finanšu viceministru Ljao Miņu. Šīs sarunas sākās trešdien un turpinājās ceturtdien, taču ASV Finanšu ministrija nesniedza skaidrojumus, kādi temati tiek pārrunāti.

«Abu pušu delegāti šodien turpinās tirdzniecības sarunas, bet tirgus dalībnieki nav pārāk optimistiski,» sacīja «CMC Market UK» tirgus analītiķis Deivids Medens.

Investori lielākoties pievērsa maz uzmanības politiskajām ziņām, ka bijušais ASV prezidenta Donalda Trampa kampaņas vadītājs Pols Manaforts atzīts par vainīgu krāpniecībā un bijušais Trampa personīgais advokāts Maikls Koens atzinies vēlēšanu kampaņas finansēšanas likumu pārkāpumos.

Šīs ziņas pastiprināja pieņēmumus, ka Trampam var draudēt impīčments, sevišķi gadījumā, ja ASV Kongresa starpvēlēšanās novembrī panākumus gūtu demokrāti.

Atbildot uz jautājumu par Koena tiesā atzīto, ka Tramps viņam licis pārkāpt vēlēšanu kampaņas finansēšanas likumus, Tramps paziņoja, ka gadījumā, ja viņš tiks atcelts no ASV prezidenta amata impīčmenta ceļā, tirgus sabruks.

«Ziniet, ko es jums teikšu - ja mani jebkad atcels no amata impīčmenta ceļā, es domāju, ka tirgus sabruks. Es domāju, ka ikviens būs ļoti nabadzīgs,» sacīja Tramps intervijā, ko ceturtdien pārraidīja telekanāls «Fox News».

Analītiķi gan uzskatīja, ka Trampa impīčments var ietekmēt akciju tirgu, tomēr neradīs viņa minētās postošās sekas.

CFRA galvenais investīciju stratēģis Sems Stovols prognozēja, ka šādā gadījumā akciju cenas var kristies par 5-10% vai pat par 20%, bet «mēs nedomājam, ka tas novedīs pie recesijas».

ASV dolāra vērtība pret eiro un britu mārciņu pieauga, Federālās rezervju sistēmas (FRS) sēdes protokolam liecinot, ka FRS politikas veidotāji ir gatavi atkal celt procentlikmes, ja ekonomikas augšupeja turpināsies.

Naftas cenas Ņujorkas un Londonas biržās nedaudz kritās.

Eiro vērtība pret ASV dolāru un britu mārciņas kurss pret dolāru saruka, bet dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena ceturtdien kritās par 0,03 ASV dolāriem līdz 67,83 dolāriem par barelu. «Brent» markas jēlnaftas cena Londonas biržā saruka par 0,05 dolāriem līdz 74,73 dolāriem par barelu.

ASV biržu indekss «Dow Jones Industrial Average» ceturtdien kritās par 0,3% līdz 25 656,98 punktiem, indekss «Standard & Poor's 500» saruka par 0,2% līdz 2856,98 punktiem, bet indekss «Nasdaq Composite» samazinājās par 0,1% līdz 7878,46 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 ceturtdien kritās par 0,2% līdz 7563,22 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX saruka par 0,2% līdz 12 365,58 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 samazinājās par mazāk nekā 0,1% līdz 5419,33 punktiem.

Eiro vērtība pret ASV dolāru ceturtdien kritās no 1,1597 līdz 1.1543 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret dolāru saruka no 1,2911 līdz 1,2815 dolāriem par mārciņu, bet dolāra vērtība attiecībā pret jenu palielinājās no 110,56 līdz 111,23 jenām par dolāru.

Komentāri

Pievienot komentāru