Elīna Suharenko: Mākslas studija nav tikai hobijs, bet arī iespēja nopelnīt 

Biskvīta formas, kas «izceptas» no fajansa un ir populāras Eiropas mākslas studijās, ir atceļojušas uz Rīgu; uz tām radoši un krāsaini izpausties var gan lieli, gan mazi

Kristīne Stepiņa, 07.03.2018
1/47

Elīna Suharenko

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Mākslas studiju Biskvīts Aristida Briāna ielā Rīgā pagājušā gada vasarā atvēra Elīna Suharenko. Viņa ir mācījusies biznesa vadību, septiņus gadus strādājusi Rietumu Bankā, kuras akcionāri ir arī viņas ģimene, un vadījusi departamentu, kas atbild par sadarbību ar finanšu institūcijām. Elīna joprojām darbojas Rietumu Bankas labdarības fonda padomē. «Aiziet no darba bankā nebija viegli, bet ļoti gribējās kaut ko pašai savu. Kopš man ir sava studija, vīrs atzīst, ka esmu kļuvusi mierīgāka un daudz biežāk smaidu,» saka Elīna. Viņa atzīst, ka mākslas studija nav tikai hobijs, bet arī iespēja nopelnīt.

Ideja par mākalas studijas izveidošanu Elīnai dzimusi pirms trim gadiem, kad viņa bijusi komandējumā Bostonā, ASV. «Man bija brīva diena, kuru pavadīju kopā ar saviem radiniekiem, kuri dzīvo šajā pilsētā. Brālis palūdza aizvest savu piecgadīgo meitiņu uz bērnu ballīti, kas notika mākslas studijā. Tajā bērni ar akrila krāsām krāsoja ģipša figūriņas. Kopā mēs ļoti labi pavadījām laiku,» atceras E. Suharenko.

Studijā Biskvīts radošās ieceres var izpaust uz vairāk nekā 200 dažādām fajansa sagatavēm. Sagataves maksā 7–30 eiro, ir arī «biskvīti» par 50 eiro. Kad sagataves ir apgleznotas, tās tiek ievietotas krāsnī, kuras ietilpība ir 300 litri, un diennakti apdedzinātas 1100 grādu pēc Celsija temperatūrā. Tā tiek piepildīta divas reizes nedēļā, un mākslas darba autors savu veikumu var saņemt pēc nedēļas. E. Suharenko stāsta, ka pirms Ziemassvētkiem cilvēku pieplūdums bijis tik liels, ka krāsns kurināta katru dienu.

Visu rakstu Prieks bērniem, terapija pieaugušajiem lasiet 7. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums