Finanses

ES pieņem jaunus noteikumus cīņā ar terorisma finansēšanu

Db.lv, 12.09.2018

Foto: pixabay

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropas Parlamenta deputāti trešdien pieņēma noteikumus naudas atmazgāšanas novēršanai un skaidras naudas plūsmu kontrolei.

Pašlaik atšķirības dalībvalstu likumdošanā apgrūtina pārrobežu sadarbību un rada nepilnības, ko var izmantot noziedznieki un teroristi. Jaunie noteikumi - tostarp vienotas noziedzīgu nodarījumu definīcijas un noteiktas minimālā soda sankcijas par naudas atmazgāšanu - šo situāciju uzlabotu.

Jaunie noteikumi naudas atmazgāšanas novēršanai nosaka: ES mēroga noziedzīgu nodarījumu definīcijas; ES mēroga minimālā soda sankcijas - bargākajam sodam par naudas atmazgāšanu būs jābūt vismaz četru gadu ieslodzījumam; jaunas sankcijas - piemēram, aizliegums par naudas atmazgāšanu sodītiem cilvēkiem kandidēt vēlēšanās, ieņemt ierēdņa amatu vai saņemt publisku finansējumu.

Noteikumi par kriminālatbildības noteikšanu par naudas atmazgāšanu tika apstiprināti ar 634 balsīm pret 46, 24 deputātiem atturoties.

Jaunie noteikumi par skaidras naudas apriti: paplašina skaidras naudas definīciju un iekļauj tajā zeltu un nepersonalizētas elektroniskas skaidrās naudas kartes; ļaus varas iestādēm reģistrēt informāciju par skaidras naudas apriti zem pašlaik noteiktā 10 000 eiro sliekšņa un, rodoties aizdomām par kriminālu aktivitāti, uz laiku arestēt līdzekļus; liks deklarēt «nepavadītus» naudas sūtījumus, piemēram, pa pastu.

Jaunie noteikumi tika apstiprināti ar 625 balsīm pret 39, 34 deputātiem atturoties.

EP ziņotājs Ignazio Korrao (EFDD, Itālija) skaidroja: «Jaunie noteikumi par kriminālatbildības noteikšanu par naudas atmazgāšanu trāpa noziedzniekiem vissāpīgākajā vietā: viņu naudā. Noteikumi liegs noziedzniekiem finansēt savas aktivitātes - likumīgas un nelikumīgas - ar nelegāli iegūtiem līdzekļiem. Naudas atmazgāšana ir bīstams noziegums, un tās postošās sekas bieži netiek pienācīgi novērtētas. Direktīva kļūs par nozīmīgu rīku cīņa ar šiem noziegumiem.»

EP ziņotājs Huans Fernando Lopez Aguilars (S&D, Spānija) sacīja: «Lai pienācīgi cīnītos ar krāpšanu, naudas atmazgāšanu un terorisma finansēšanu, ES ir jāstiprina skaidras naudas aprites kontrole. Jaunajos noteikumos mēs esam ņēmusi vērā labāko pasaules praksi un novērsuši pašreizējā regulējuma nepilnības.»

Komentāri

Pievienot komentāru