FOTO, VIDEO: Latviešus kārdina ar itāļu ēdieniem 

Sigita un Saverio Bianki ir mājražotāji, kas nodarbojas ar itāļu virtuves popularizēšanu Latvijā. Viņu radītais zīmols Lazanjas Republika ir stāsts par mīlestību pret ēdienu un dalīšanos tajā.

Ilze Žaime, 2019. gada 16. jūlijs plkst. 11:33

Bianki ģimene mājražotāju statusu ieguva 2015.gadā un pirmo reizi pašu gatavotos itāļu ēdienus piedāvāja Ziemassvētku tirdziņā Doma laukumā. Tagad viņi gan piedāvā ēdienu tirdziņos un festivālos, gan izpilda pasūtījumus - nodrošina ēdināšanas pakalpojumus korporatīviem un privātiem pasākumiem. Vasarā katru nedēļu viņi viesojas citā pilsētā, kur itāļu ēdienus pasniedz Street Food ietvarā - gards ēdiens uz ielas, nevis restorānā.

Abi pavāri satikās Pizā, Itālijā, kur studēja sabiedriskās attiecības. Saverio Bianki bija vienīgais grupā, kas mācēja sarunāties angļu valodā, tādēļ abi ātri vien kļuva par draugiem. Jau studiju laikā abi guva pieredzi profesionālā pavārmākslā: Sigita strādāja picērijā un Saverio Bianki - savu draugu restorānā.

Sigita Bianki vienmēr ir bijusi gardēde un mīlējusi desertus, it sevišķi tiramisu. Taču, ierodoties Itālijā, viņa saprata, cik tur ir spēcīga ēdienu kultūra, kas ir tik ļoti atšķirīga katrā reģionā. Saverio uzauga Toskānā, taču viņa vecmamma nāk no Sicīlijas. Tieši vecmammas receptes ir ģimenē ļoti iemīļotas, tādēļ arī Lazanjas Republikas ēdienkartē ir iekļautas tikai ģimenes receptes.

Bianki nolēma, ka vēlas uzsākt savu ģimenes biznesu, jo viņiem bija svarīgi gatavot sev mīļos ēdienus kvalitatīvi. Mērķis ir nodrošināt klientiem tādu attieksmi, kādu vēlētos saņemt paši. Sigita Bianki bilst, ka to ir vieglāk īstenot, ja Tu neesi tikai viens no darbiniekiem lielā uzņēmumā, bet Tev ir iespēja pašam tikties un aprunāties ar pircēju.

Itālijā sava uzņēmuma dibināšana ir ļoti sarežģīta. Pārim ir sajūta, ka Itālijas valdība neatbalsta mazos ražotājus, amatniekus un mājražotājus. Lai Itālijā uzsāktu komercdarbību, ir nepieciešami lieli ieguldījumi. Toties Latvijā kļūt par mājražotājiem bijis pavisam viegli. Bianki par pārsteigumu nebija jāsaskaras ar pārlieku lielu birokrātiju, arī investīcijas bija salīdzinoši nelielas, ja salīdzina ar to, kādas tās būtu, atverot restorānu vai uzsākot tirdzniecību Itālijā. Šeit jau uzreiz tika saskatītas dažādas ielu tirdzniecības iespējas.

Ja pirmā tirdzniecības sezona noritēja klusi un visas investīcijas vēl neizdevās atpelnīt, tad jau nākamajā gadā pavāru gatavotās maltītes guva lielāku piekrišanu. Šobrīd Bianki apstiprina, ka plāno palikt Latvijā un gatavot itāļu virtuves maltītes, jo cilvēki ir iepazinuši viņu zīmolu un izrāda pastiprinātu interesi par ārzemju virtuvi. Viņi ir novērojusi, ka latviešu ēdienus cilvēki izvēlas gatavot mājās, taču arī grieķu, armēņu, itāļu ēdieni kļūst arvien pieprasītāki.

Saverio Bianki uzsver, ka cilvēki šeit ir forši, te ir daudz skaistu vietu, tīra daba. Bianki ģimene vasaras pavada Saulkrastos, kur mierīgā pludmale ir liels kontrasts burzmai, kas valda Itālija. Ziemās izdodas aizceļot uz Itāliju, apciemot Saverio Bianki ģimeni. Tieši tad abi izbauda sauli, kas Saverio nedaudz pietrūkst Latvijā. Sigita Bianki atzīst, ka, taupīgi dzīvojot, šāds sezonāls bizness abus spēj nodrošināt ziemas garumā. Pagaidām aktīvā tirdzniecības sezona ir tieši vasarā, pavasaros un rudeņos vairāk nākas izpildīt pasūtījumus, servējot mielastus viesībām.

Ideju par restorāna atvēršanu nākotnē abi neizslēdz pilnībā, taču pagaidām viņiem patīk brīvība, ko sniedz ielu tirdzniecība. Ēst gatavošana gan ir fiziski smags darbs, taču nes gandarījumu, gan tad, kad viss ir pārdots un mājās netiek pārvests ne gabaliņš lazanjas, gan tad, kad pircēji paši nāk klāt, lai parunātos - gan latviski, gan itāliski.

Šobrīd Lazanjas Republikas piedāvājumā ir trīs veidu lazanja, kas tiek krāsnīs cepta tirdzniecības vietā. Par ļoti populāru maltīti ir kļuvuši arančīni - tipiska Sicīliešu uzkoda - risotto bumbas panējumā ar dažādiem pildījumiem. Arančīni Latvijā ir kas jauns un ar tiem nākas iepazīstināt katru pircēju, kas vēl nav viesojies Sicīlijā. Piedāvājumā ir arī Toskānas reģiona tradicionālā saldo kastaņu torte un deserti, tai skaitā klasiskais tiramisu. Un, protams, arī īsta itāļu kafija - espresso un cappuccino. Iegādāties kafiju tagad Lazanja Republika piedāvā arī iepakojumos pagatavošanai mājās. Un tas nav vienīgais produkts, kas atvests no Itālijas tirdzniecībai. Bianki ir atraduši dažus produktus, kas pašiem ļoti garšo un ko viņi piedāvā iegādāties pircējiem, garantējot, ka kvalitāte ir atbilstoša itāļu prasībām.

Par dalību konkrētos pasākumos pircējus Lazanja Republika informē ar sociālā tīkla Facebook starpniecību. Saverio Bianki min, ka iemesls lielajam pieprasījumam pēc viņu gatavotā autentiskā itāļu ēdiena ir tas, ka ēdieni tiek gatavoti bez pievienotiem konservantiem, viss ir svaigs, un, protams, gatavots ar mīlestību.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2019. gada 08. aprīlis plkst. 12:26

Pašas ražo un rada tirdzniecības platformu citiem Latvijas ražotājiem. Tāds ir Ingrīdas...

2019. gada 27. marts plkst. 14:08

Domodedovo Catering Service ir viens no lielākajiem lidostu un aviokompāniju ēdināšanas pakalpojumu...

2019. gada 18. marts plkst. 8:41

Vienai ātrai pusdienu maltītei darbiniekam būtu nepieciešami vidēji pieci eiro, uzņēmumus no...

2019. gada 15. marts plkst. 7:52

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties SIA «Art...

2019. gada 26. februāris plkst. 9:36

Latvijas Restorānu biedrība (LRB) aicina valsts institūciju atbildīgās amatpersonas veikt tirgus...

Nepalaid garām

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

Anda Šmitmane ēdināšanas biznesā Tukumā darbojas jau 20 gadus. Viņa atzīst, ka...

Mazumtirdzniecības tīkls Rimi pirmdien prezentēja pirmo veikalu Latvijā ar pašapkalpošanās skeneriem....

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...

No šīs sadaļas
2019. gada 09. augusts plkst. 15:17

Sekojot līdzi plastmasas patēriņa tendencēm, kurām šobrīd tiek pievērsta liela vērība, pašmāju...

2019. gada 16. jūlijs plkst. 8:01

Biznesa portāls Db.lv bija liecinieks situācijai, kad kāda sieviete SIA «Ilgezeem» tirdzniecības...

2019. gada 15. jūlijs plkst. 9:33

Sprostos turētu dējējvistu olas ar laiku, visticamāk, izzudīs no Eiropas veikalu plauktiem,...

2019. gada 10. jūlijs plkst. 13:58

Investējot vairāk nekā 800 000 eiro, olu un olu produktu ražošanas uzņēmums...

2019. gada 28. jūnijs plkst. 12:16

2018. gadā audzis apgrozījums lielākajā daļā «LIDO» restorānu, un mātes uzņēmums AS «LIDO»...

2019. gada 28. jūnijs plkst. 7:35

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju vērot, kā top...

2019. gada 24. jūnijs plkst. 16:53

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien pagarinājis embargo pārtikas produktu importam no Eiropas...

2019. gada 24. jūnijs plkst. 16:30

Eiropas Komisija (EK) pirmdien publicēja Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs veiktas pārtikas produktu...

2019. gada 21. jūnijs plkst. 11:30

Alus pasaule ir daudz plašāka, nekā varētu iedomāties, stāsta šī dzēriena someljē...

2019. gada 21. jūnijs plkst. 7:08

Klājot Līgo svētku galdu, neiztikt bez Jāņu siera,kura būtiska sastāvdaļa ir ķimenes...