FOTO, VIDEO: Latviešus kārdina ar itāļu ēdieniem 

Sigita un Saverio Bianki ir mājražotāji, kas nodarbojas ar itāļu virtuves popularizēšanu Latvijā. Viņu radītais zīmols Lazanjas Republika ir stāsts par mīlestību pret ēdienu un dalīšanos tajā.

Ilze Žaime, 16.7.2019
1/14

Saverio Bianki. Pārējās fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!

Foto: Ilze Žaime

Bianki ģimene mājražotāju statusu ieguva 2015.gadā un pirmo reizi pašu gatavotos itāļu ēdienus piedāvāja Ziemassvētku tirdziņā Doma laukumā. Tagad viņi gan piedāvā ēdienu tirdziņos un festivālos, gan izpilda pasūtījumus - nodrošina ēdināšanas pakalpojumus korporatīviem un privātiem pasākumiem. Vasarā katru nedēļu viņi viesojas citā pilsētā, kur itāļu ēdienus pasniedz Street Food ietvarā - gards ēdiens uz ielas, nevis restorānā.

Abi pavāri satikās Pizā, Itālijā, kur studēja sabiedriskās attiecības. Saverio Bianki bija vienīgais grupā, kas mācēja sarunāties angļu valodā, tādēļ abi ātri vien kļuva par draugiem. Jau studiju laikā abi guva pieredzi profesionālā pavārmākslā: Sigita strādāja picērijā un Saverio Bianki - savu draugu restorānā.

Sigita Bianki vienmēr ir bijusi gardēde un mīlējusi desertus, it sevišķi tiramisu. Taču, ierodoties Itālijā, viņa saprata, cik tur ir spēcīga ēdienu kultūra, kas ir tik ļoti atšķirīga katrā reģionā. Saverio uzauga Toskānā, taču viņa vecmamma nāk no Sicīlijas. Tieši vecmammas receptes ir ģimenē ļoti iemīļotas, tādēļ arī Lazanjas Republikas ēdienkartē ir iekļautas tikai ģimenes receptes.

Bianki nolēma, ka vēlas uzsākt savu ģimenes biznesu, jo viņiem bija svarīgi gatavot sev mīļos ēdienus kvalitatīvi. Mērķis ir nodrošināt klientiem tādu attieksmi, kādu vēlētos saņemt paši. Sigita Bianki bilst, ka to ir vieglāk īstenot, ja Tu neesi tikai viens no darbiniekiem lielā uzņēmumā, bet Tev ir iespēja pašam tikties un aprunāties ar pircēju.

Itālijā sava uzņēmuma dibināšana ir ļoti sarežģīta. Pārim ir sajūta, ka Itālijas valdība neatbalsta mazos ražotājus, amatniekus un mājražotājus. Lai Itālijā uzsāktu komercdarbību, ir nepieciešami lieli ieguldījumi. Toties Latvijā kļūt par mājražotājiem bijis pavisam viegli. Bianki par pārsteigumu nebija jāsaskaras ar pārlieku lielu birokrātiju, arī investīcijas bija salīdzinoši nelielas, ja salīdzina ar to, kādas tās būtu, atverot restorānu vai uzsākot tirdzniecību Itālijā. Šeit jau uzreiz tika saskatītas dažādas ielu tirdzniecības iespējas.

Raksts turpinās pēc reklāmas

Ja pirmā tirdzniecības sezona noritēja klusi un visas investīcijas vēl neizdevās atpelnīt, tad jau nākamajā gadā pavāru gatavotās maltītes guva lielāku piekrišanu. Šobrīd Bianki apstiprina, ka plāno palikt Latvijā un gatavot itāļu virtuves maltītes, jo cilvēki ir iepazinuši viņu zīmolu un izrāda pastiprinātu interesi par ārzemju virtuvi. Viņi ir novērojusi, ka latviešu ēdienus cilvēki izvēlas gatavot mājās, taču arī grieķu, armēņu, itāļu ēdieni kļūst arvien pieprasītāki.

Saverio Bianki uzsver, ka cilvēki šeit ir forši, te ir daudz skaistu vietu, tīra daba. Bianki ģimene vasaras pavada Saulkrastos, kur mierīgā pludmale ir liels kontrasts burzmai, kas valda Itālija. Ziemās izdodas aizceļot uz Itāliju, apciemot Saverio Bianki ģimeni. Tieši tad abi izbauda sauli, kas Saverio nedaudz pietrūkst Latvijā. Sigita Bianki atzīst, ka, taupīgi dzīvojot, šāds sezonāls bizness abus spēj nodrošināt ziemas garumā. Pagaidām aktīvā tirdzniecības sezona ir tieši vasarā, pavasaros un rudeņos vairāk nākas izpildīt pasūtījumus, servējot mielastus viesībām.

Ideju par restorāna atvēršanu nākotnē abi neizslēdz pilnībā, taču pagaidām viņiem patīk brīvība, ko sniedz ielu tirdzniecība. Ēst gatavošana gan ir fiziski smags darbs, taču nes gandarījumu, gan tad, kad viss ir pārdots un mājās netiek pārvests ne gabaliņš lazanjas, gan tad, kad pircēji paši nāk klāt, lai parunātos - gan latviski, gan itāliski.

Šobrīd Lazanjas Republikas piedāvājumā ir trīs veidu lazanja, kas tiek krāsnīs cepta tirdzniecības vietā. Par ļoti populāru maltīti ir kļuvuši arančīni - tipiska Sicīliešu uzkoda - risotto bumbas panējumā ar dažādiem pildījumiem. Arančīni Latvijā ir kas jauns un ar tiem nākas iepazīstināt katru pircēju, kas vēl nav viesojies Sicīlijā. Piedāvājumā ir arī Toskānas reģiona tradicionālā saldo kastaņu torte un deserti, tai skaitā klasiskais tiramisu. Un, protams, arī īsta itāļu kafija - espresso un cappuccino. Iegādāties kafiju tagad Lazanja Republika piedāvā arī iepakojumos pagatavošanai mājās. Un tas nav vienīgais produkts, kas atvests no Itālijas tirdzniecībai. Bianki ir atraduši dažus produktus, kas pašiem ļoti garšo un ko viņi piedāvā iegādāties pircējiem, garantējot, ka kvalitāte ir atbilstoša itāļu prasībām.

Par dalību konkrētos pasākumos pircējus Lazanja Republika informē ar sociālā tīkla Facebook starpniecību. Saverio Bianki min, ka iemesls lielajam pieprasījumam pēc viņu gatavotā autentiskā itāļu ēdiena ir tas, ka ēdieni tiek gatavoti bez pievienotiem konservantiem, viss ir svaigs, un, protams, gatavots ar mīlestību.

Tevi varētu interesēt

Balstoties pašas vajadzībās, izmantojot pieredzi modes biznesā un pirmsinkubatora «IdeaLAB» atbalstu,...

Apvienojot spēkus, seši investori izveidojuši jaunu vegānisku produktu veikala un restorāna zīmolu...

Liepājniece Ilze Šupstika pamet labi atalgotu darbu, lai no sirds nodotos tam,...

Pašas ražo un rada tirdzniecības platformu citiem Latvijas ražotājiem. Tāds ir Ingrīdas...

Domodedovo Catering Service ir viens no lielākajiem lidostu un aviokompāniju ēdināšanas pakalpojumu...

Nepalaid garām

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Sekojot līdzi plastmasas patēriņa tendencēm, kurām šobrīd tiek pievērsta liela vērība, pašmāju...

Biznesa portāls Db.lv bija liecinieks situācijai, kad kāda sieviete SIA «Ilgezeem» tirdzniecības...

Sprostos turētu dējējvistu olas ar laiku, visticamāk, izzudīs no Eiropas veikalu plauktiem,...

Investējot vairāk nekā 800 000 eiro, olu un olu produktu ražošanas uzņēmums...

2018. gadā audzis apgrozījums lielākajā daļā «LIDO» restorānu, un mātes uzņēmums AS «LIDO»...

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju vērot, kā top...

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien pagarinājis embargo pārtikas produktu importam no Eiropas...

Eiropas Komisija (EK) pirmdien publicēja Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs veiktas pārtikas produktu...

Alus pasaule ir daudz plašāka, nekā varētu iedomāties, stāsta šī dzēriena someljē...

Klājot Līgo svētku galdu, neiztikt bez Jāņu siera,kura būtiska sastāvdaļa ir ķimenes...