Investors

Investors: Peļņa ar tiem pašiem līderiem

Jānis Šķupelis, 29.04.2019

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tradīcijas nemainās – akciju tirgu velk tehnoloģiju un sociālo tīklu grandi

ASV akcijas nupat aizsniegušās līdz jaunam vēsturiskajam maksimumam, un par šādu situāciju lielā mērā jāpateicas tā saucamajām FAANG grupas akcijām, kā tiek saukti Facebook, Apple, Amazon.com, Netflix un Google (Alphabet) vērtspapīri. Tas, ka šo «kompāniju-tirgus draugu» akciju cena aug straujāk un spēj «pavilkt» visu kopējo tirgu, patiesībā pēdējos gados ir gluži vai tradīcija. No šīm kompānijām tiek gaidīts, ka to ienākumi un peļņa joprojām, salīdzinot ar citiem, palielināsies spējāk – pat, ja ekonomikas ūdeņu temperatūra kļūs nedaudz mērenāka.

Tiek lēsts, ka Facebook, Alphabet un Amazon šogad savus ieņēmumus izdosies kāpināt vismaz par 20%. Salīdzinājumam - no visa ASV Standard & Poor’s 500 uzņēmumu kopuma šajā ziņā tiek gaidīts palielinājums par 3%, liecina Goldman Sachs Global Investment Research aplēses. Pagaidām tas arī apstiprinās, un lielākās daļas pasaules korporatīvo grandu iepriekšējā ceturkšņa finanšu atskaites ir labākas par pirms tam analītiķu uzburto ainu. Riska apetītei pieaugt palīdz arī tirgus dalībnieku pieņēmumi par to, kādu monetāro politiku varētu īstenot ASV Federālo rezervju sistēma un citas ietekmīgākās pasaules centrālās bankas - kļuvis skaidrs, ka monetārās politikas sabardzināšana vēl kādu laiku nebūs to dienas kārtībā (cerības uz vēl ilgi zemām procentu likmēm). Pārsvarā pozitīvākas gaidas saistās arī ar potenciālajiem tirdzniecības karu risinājumiem.

Peļņa ar akcijām

Pagājušonedēļ savus investorus iepriecināja Facebook, kas ziņoja gan par lielāku uzņēmuma peļņu un apgrozījumu, gan apjomīgāku aktīvo lietotāju skaitu. Rezultātā šī sociālā tīkla akcijas cena kopš pagājušā gada beigām ir palielinājusies jau par 47%. 12 mēnešu skatījumā gan šīs akcijas guvumi ir pieticīgāki - 11% apmērā. Kopumā, ņemot vērā notikušo, arī tas ir visai labs sniegums. Šim sociālajam tīklam bija problēmas ar privāto lietotāju datu izmantošanas pārkāpumiem, kur tagad tam no peļņas jāatrēķina pamatīgi sodi (investori gan tiem skatās pāri). Tāpat Facebook vadība pagājušogad izskatījās nepārliecināta par tālākiem uzņēmuma izaugsmes tempiem. Jau toreiz DB rakstīja, ka ne viss šai kompānijai ir bēdu ieleja. Akcijas cenas virzienu bieži diktē pūlis, kuram kā kopumam ir tieksme uz saasinātu reakciju. Kompānijas finanšu rezultāti arī pagājušogad bija vairāk nekā spīdoši, ja salīdzina ar kādu citu parastu kompāniju. Galvenie Facebook ieņēmumi ir no reklāmām, un pagaidām nav redzams, kur citur tie (reklāmdevēji) liks šādu savu naudu. Jāsecina, ka pagājušā gada izpārdošanas viļņi Facebook akciju ļāva iegādāties ar pamatīgu atlaidi.

Visu rakstu lasiet 29. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru