Kā top?: biezpiena sieriņš Tukuma pienā 

Pagājušajā gadā ieviestie ražotāja Tukuma piena Baltais biezpiena sieriņi palīdzējuši Tukuma pienam dubultot pādošanas apjomus biezpienu sieriņu segmentā. Šonedēļ rubrikā Kā top? piedāvājam aplūkot, kā tiek ražots Tukuma piena biezpienu sieriņu līderis - Skudru pūznis. 

Gunta Kursiša, 21.2.2014
1/40

Tukuma piena, zīmola Baltais produktu ražotāja, gatavotie biezpiena sieriņi - Kartupelis, Skudru pūznis un Medus kūka ļāvuši uzņēmumam gada laikā biezpienu sieriņu ražošanas un pārdošanas apjomus dubultot. Laikā, kad Db.lv viesojās Tukumā, ražotnē tika gatavoti sieriņi Skudru pūznis, kas arī ir visvairāk tirgotie biezpiena sieriņu gardumi no visiem.

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Kopumā no visa Tukuma pienā saražotā produktu apjoma biezpiena sieriņi veido nepilnus desmit procentus, stāstīja uzņēmuma vadītājs Ints Poškus. Tuvākajā nākotnē paredzēts modernizēt biezpiena sieriņu ražošanas iekārtu, palielinot ražošanas jaudu, kas pašlaik ir 150 kilogrami biezpiena sieriņu vienā stundā, kā arī ieviest jaunas garšas līdztekus jau esošajam Skudru pūznim, Kartupelim un Medus kūkai. I. Poškus pauž cerību, ka tādējādi varētu biezpiena sieriņu ražošanas un pārdošanas apjomus atkal dubultot.

Biezpiena gardumi tiek pārdoti arī kaimiņzemē Krievijā, kur pašlaik tie tiek tirgoti ar tādu pašu zīmolu kā Latvijā. «Pašlaik Krievijā biezpiena sieriņi nonāk ar tādu pašu preču zīmi kā Latvijā. Sadarbības partneri vēlējās, lai Krievijā produkts ir tāds pats kā Latvijā, lai to var atpazīt kā ārvalstu preci un skaidri redzēt, ka tas nav vietējais ražojums, jo Krievijā pircēji vairāk uzticas ievestajiem produktiem,» stāsta Tukuma piena direktors. Pašlaik, kad Latvijas uzņēmuma ražotā produkcija ir kaimiņu tirgū «vairāk vai mazāk» pazīstama, tiek domāts izveidot arī speciālu dizainu tieši Krievijas tirgum. I. Poškus arī norāda - eksportam pašlaik ir tendence augt. Eksportēti visi astoņi Tukuma pienā ražoto biezpiena sieriņu veidi.

Raksts turpinās pēc reklāmas

Tāpat tuvāko gadu laikā Kurzemes uzņēmums vēlas sevi pieteikt kaimiņu lietuviešu tirgū. Kā veiksmīgu leišu produkcijas tirdzniecības piemēru Latvijā I. Poškus min preces ar zīmolu Annele. «Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju domā, ka zīmols Annele ir vietējais Latvijas produkts, lai gan tas ir patiesībā Lietuvā ražots. Spriežot pēc preču apjoma veikalu plauktos, zīmolam diezgan labi šeit iet,» pauda I. Poškus.

Mazākos apjomos nekā Krievijā Tukuma piena biezpiena sieriņus ved arī uz Īriju un Lielbritāniju. Tiesa gan, tur tie tiek tirgoti mazākos veikaliņos un pārsvarā pircēji ir šajās valstīs dzīvojošie bijušo Padomju savienības valstu iedzīvotāji. 

Kopumā latviešus var saukt par lieliem biezpiena sieriņu ēdājiem, kādi citur pasaulē vēl būtu jāpameklē. Pētījumi par to, kāds ir vidējais biezpiena sieriņu ēdājs Latvijā gan nav veikti - visticamāk, ka tos iecienījuši gan mazi bērni, gan pieauguši vīrieši, uzskata I. Poškus. Līdzīga aina varētu būt vērojama arī citās bijušās Padomju savienības telpas valstīs, savukārt pilnīgi pretēja aina vērojama, piemēram, Eiropas dienvidos. «Dienvidvalstīs – Itālijā, Spānijā, Francijā, sieriņus piedāvāt ir pilnīgi bezcerīgi.Tas ir tādēļ, ka patiesībā stingru robežu starp biezpienu un sieru nemaz nevar novilkt, tādēļ dienvidnieki uztver biezpienu kā ļoti, ļoti svaigu sieru. Tādēļ viņi nekādi nespēj saprast, kā siers var būt salds,» dažādās eiropiešu garšu izjūtas un tradīciju īpatnības skaidro Tukuma piena direktors. 

Tevi varētu interesēt

Skatīs maksātnespējas pieteikumu būvfirmas Re&Re meitasuzņēmumam SIA Latvijas Ceļu būve. Ukraina...

Pasaules vērtīgāko zīmolu topa līdera godu šajā gadā saglabājusi kompānija Apple, liecina...

Finanšu ministrs piedalīsies ES Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes sanāksmē Briselē.Par...

57. ikgadējā Pasaules Preses Fotokonkursa starptautiskā žūrija paziņojusi uzvarētājus deviņās...

Bijušajam premjeram Valdim Dombrovskim lētāko dāvanu uzdāvinājis Azerbaidžānas naftas...

Nepalaid garām

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...