Pakalpojumi

Kādēļ Fonteina ģimene pārdeva Fontaine Royal Hotel?

Monta Glumane, 09.05.2019

Foto: Dainis Ģelzis

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Dāņu uzņēmējs Stēns Lorenss, kurš plašāk pazīstams kā Luijs Fonteins, kopā ar sievu Ivonnu Kalitu Liepājā attīsta ne vien ēdināšanas un izklaides biznesu, bet arī piedāvā dažādas nakšņošanas iespējas.

«Pārdevām Fontaine Royal Hotel viesnīcu, jo mums patīk radīt, bet nepatīk īsti vadīt ilgstoši. Viesnīca bija izaugusi liela - aptuveni 160 darbinieki un tā jau ir gandrīz kā fabrika. Visu laiku ir administratīvās problēmas, pavadi daudz laika, ieguldi, bet tas nesniedz gandarījumu,» stāsta I.Kalita.

Jau ziņots, ka 2017. gada rudenī viesnīcu Fontaine Royal Hotel iegādājās uzņēmējs Māris Mors.

«Lielā viesnīca mums palika neinteresanta. Gribējās kaut ko citu, jaunu un nepietika tam visam spēka. Viesnīcas pārdošana bija 100% pareizs lēmums, jo tagad ir lielāka radošā brīvība. Neko nenožēlojam,» secina I.Kalita.

Šobrīd S.Lorenss ar sievu piedāvā vairākas nakšņošanas iespējas, četrās dažādās adresēs Liepājā.

«Mums laikam ir kaut kāds celtniecības un vietu radīšanas gēns. Vienmēr esam bijuši pašnodarbināti. Jau no paša sākuma attīstījām viesmīlības biznesu, jo esam sabiedriski cilvēki - mums patīk izklaidēties un izklaidēt cilvēkus, sniegt viņiem komfortu un prieku. Veidojām tā, lai ir forši pašiem. Es esmu Liepājas patriote, atvedu vīru šeit un arī viņš iemīlēja Liepāju. Mēs bijām pirmie, kuri šādā stilā kaut ko izveidoja un domāju, ka no mums diezgan daudzi ietekmējās, arī Rīgā. Cilvēki brauca, viņiem te patika un mums izdevās izveidot labu brendu,» vērtē I.Kalita.

«Mēs nevaram piedalīties pašvaldības konkursos, jo tur ir uzstādījums, ka ir jābūt zvaigznēm, vienalga - vienai vai piecām, bet mums tādas nav,» piebilst I.Kalita.

Daudzi no klientiem ir cilvēki, kuri saistīti ar mākslu - mūziķi. Vasaras sezonā ļoti daudz ir lietuvieši. «Mums te ir lietuviešu invāzija. Klienti ir ļoti dažādi, kā jau jebkurā citā viesnīcā, taču ir arī patstāvīgie. Ziemas sezonā tie pārsvarā ir Latvijas ceļotāji, rīdzinieki. Vasarā, kad ir lielāka tūrisma plūsma, viss ir miksā,» stāsta I.Kalita.

Pēc viņas domām, viesnīcu bizness Liepājā ir ļoti sezonāls. «Ziemā visi cieš un vasarā necieš neviens. Kā saka – sākas apkure un beidzās klienti,» novērojusi I.Kalita.

Uzņēmēji nakšņotājiem piedāvā apmesties kādā no 19 numuriņiem viesnīcā Fontaine Hotel vai arī kādām no apartamentiem. Piemēram, Liepājas ostas kanālmalā, senajā spīķera ēkā izveidoti jau divi gatavi apartamenti un plānots, ka vasarā tiks izveidoti vēl divi. «Vēl mums īpašumā ir šķūnīši un garāžas, kurus nākotnē vasaras sezonā var izmantot,» pasmejas I.Kalita.

Viņasprāt, Liepājai vēl pietrūkst mākslinieciski kvalitatīvs skatījums uz vidi. «Gribētos kvalitatīvākus vides objektus. Kopumā Liepājai pietrūkst vairāk iedzīvotāju. Es esmu optimiste un Liepāja manā uztverē ir Latvijas tropi. Te ir ļoti labs klimats, ātrums vai lēnums, kā nu mēs to varam nosaukt, attālumi ir ļoti patīkami, nav stresa, nav steigas salīdzinoši ar Rīgu. Mums ir jūra, ezers, kafejnīcas, restorāni, teātris, klubi, koncertzāle. Un trīs minūtes ar mašīnu un jau esi laukos. Mums ir visas iespējas dzīvot kvalitatīvu dzīvi.»

Komentāri

Pievienot komentāru