Atpūta

Kaņepju muzeja izveidei piesaista pūļa līdzfinansējumu

Monta Glumane, 19.03.2019

Foto: obeliskfarm.lv

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Piesaistot pūļa līdzfinansējuma platformu, maija sākumā Viļānos, Latgalē tiks atklāts muzejs par godu kaņepēm, biznesa portālam Db.lv pastāstīja muzeja izveidotājs, Obelisk Farm saimnieks Andris Višņevskis.

Obelisk Farm stāsts sākās ar to, ka jauna ģimene - Andris, Debora, Gabriela un Fredis, no Londonas pārcēlās uz dzīvi Latvijas laukos. «Meklējām iespēju dzīvot tuvāk dabai. Pārcēlāmies uz 2,5 hektārus lielu lauku sētu Latvijas austrumos Latgalē - Obelišku ciemā. Līdz ar vēlmi apstrādāt zemi, kaņepju kultivēšana kļuva par mūsu prioritāti. Kādēļ kaņepes? Mēs ticam ka kaņepes ir viens no mātes Zemes īpašākajiem augiem, kurš izceļas ar izturīgu šķiedru, vērtīgajām sēklas īpašībām un nebeidzamiem pielietošanas veidiem,» stāsta A.Višņevskis.

Doma par Kaņepju muzeja izveidi radusies, jo viņi vēlas dalīties ar informāciju, kuru ieguvuši laika gaitā un muzejs ir vēl viena forma, kā to darīt. Pēc A.Višņevska domām, kaņepes ir daļa no Latvijas un visas pasaules vēstures, un viņš tic, ka ir daudz stāstu, ar kuriem dalīties.

«Pagājušā gada novembrī apmeklējām konferenci Hemp Today centrā, kas atrodas Polijā. Tur iepazināmies ar Braianu Houlihanu (Dublinas Kaņepju Muzeja kurators). Pēc šīs tikšanās sapratām, ka jāveido muzejs šeit Latvijā,» stāsta A.Višņevskis.

Obelisk Farm kaņepju muzejā tiks piedāvātas ekskursijas, degustācijas, apmācības un darbnīcas. Kaņepju muzeja mērķauditorija būs apmeklētāji vecumā no 5 līdz 80 gadiem.

Kaņepju muzeja izveidošanai Viļānos Andris un viņa ģimene ieguldījuši savus personīgos līdzekļus, kā arī piesaistījuši pūļa līdzfinansēšanas platformu «Gofundme». Šobrīd projektam atsaukušies jau vairāk nekā 15 ziedotāji no tādām valstīm kā Latvija, Igaunija, Vācija, Portugāle, Austrija un citas. Šobrīd no pūļa līdzfinansēšanas platformas un citiem finanšu avotiem iegūti 600 eiro. Kopējās investīcijas muzeja izveidei ir aptuveni 1500 eiro.

«Mums ir liels prieks, ka Latvijā tiek ražoti dažādi produkti un sniegti pakalpojumi, kas saistīti ar kaņepēm. Redzam to, ka neesam nevienam konkurents, un otrādi - katrs dara pa savam un mūs visus vieno kaņepes. Jo vairāk Latvijā attīstīsies šī nozare, jo labāk,» uzskata A.Višņevskis.

Komentāri

Pievienot komentāru