Kur investēt naudu 2019.gadā? 

Brexit problēmas, ASV un Ķīnas nesaskaņas, kriptovalūtu krīze - 2018.gads finanšu pasaulē bija gana spilgts. Arī 2019.gads iesācies un arī turpinās būt notikumiem bagāts, tāpēc ir vērts aplūkot 5 interesantākās investīciju idejas.

<i>The Trading Game </i>, 2019. gada 30. janvāris plkst. 0:09

Ja iepriekš neesat investējuši finanšu tirgos, noteikti ir vērts praktizēties pirms investēt savu naudu. Latvieši ir izveidojuši mobilo aplikāciju The Trading Game, kas ļauj ikvienam spēles veidā izmēģināt investēt dažādos finanšu instrumentos - valūtās, kriptovalūtās, akcijās, indeksos u.c. Mobilajā aplikācijā iekļauta arī skolas sadaļa, kurā interesantā un vienkāršā veidā iespējams iemācīties visu nepieciešamo, lai varētu kļūt par pārliecinātu investoru!

1. Investīcijas ideja: kriptovalūtas

2017.gadā bija lielākais kriptovalūtu uzplaukums. Kriptovalūtu tirgus kapitalizācija palielinājās par 4000%. Kriptovalūtu tirgus kapitalizācija 2017.gada martā sastādīja $21 biljonu, savukārt tagad tā ir $454 biljoni. Viedokļi par kriptovalūtu nākotni dalās. Daži analītiķi uzskata, ka tuvojas kriptovalūtu noriets, savukārt citi uzskata, ka to cena drīz atkal sasniegs jaunus rekordus. Ir ļoti grūti paredzēt kriptovalūtu nākotni, bet var manīt, ka to popularitāte tikai pieaug. Viens no iemesliem, kāpēc kriptovalūtas kļūst arvien populārākas ir dēļ blokķēdes tehnoloģijas. Blokķēdes tehnoloģija ir droša un uzticama tehnoloģija, ko ievieš arvien vairāk uzņēmumu.

Viena no kriptovalūtām, kura joprojām dominē tirgū, protams, ir Bitcoin. Šī kriptovalūta aizņem 40% no tirgus kapitalizācijas. Tā ir vecākā, bet joprojām populārākā kriptovalūta. Bitcoin cena 2013.gada septembrī bija vien $76, savukārt 2017.gada decembrī tā sasniedza augstāko punktu - $20,000. Pēc šīs virsotnes sasniegšanas, Bitcoin vērtība pakāpeniski samazinājās un jau 2018.gada februārī tā vērtība bija $6000, un tā turpina kristies.

Ja Jūs vēlaties investēt kriptovalūtās, ir svarīgi sekot līdzi jaunākajām ziņām. Ja dzirdat, ka ir notikuši blokķēdes tehnoloģijas uzlabojumi, ir vērts apsvērt kriptovalūtu iegādi. Ja ir liels Bitcoin kritums, ir vērts iegādāties to zemākajā punktā, tādā veidā iegūstot to par zemu cenu!

2. Investīcijas ideja: akciju tirgus

2018.gads akciju tirgū iezīmējās, kā viens no svarstīgākajiem gadiem kopš 2008.gada finanšu krīzes. Liela daļa riska ieguldījumu fondu pārvaldnieki 2019.gadā prognozē akciju tirgus sabrukumu. Piemēram, Guggenheim Partners globālo investīciju nodaļas vadītājs Skots Minerds prognozē 40% kritumu. Tas saistīts ar pieaugošajām procentu likmēm un vispārēju nestabilitāti akciju tirgū. 2018.gada izskaņā Federālo rezervju sanāksmē Džeroms Pauels izteica savu pozitīvo nostāju attiecībā uz procentu likmju paaugstinājumu arī nākotnē. Investori ir nobažījušies par akciju tirgu, jo pēdējo 40 gadu prakse rāda, ka pēc procentu likmju pieaugumiem ir sekojušas vairāk nekā 10 ekonomiskās recesijas.

Viens no uzņēmumiem, kuram noteikti vērts pievērst uzmanību 2019.gadā ir Facebook. 2018.gadā, pēc tam, kad Cambridge Analytica pārkāpa 87 miljonu Facebook lietotāju tiesības, akcijas zaudēja vairāk nekā 120 miljardus ASV dolāru no tirgus vērtības. Kas šobrīd notiek ar Facebook? 2018.gada trešā ceturkšņa peļņas pārskats rāda, ka pakāpeniski atjaunojas lietotāju skaits pēc tam, kad 3 miljoni Eiropas lietotāju izdzēsās no Facebook sociālās platformas. Facebook dubultojis savu drošības darbinieku skaitu no 10 000 līdz 20 000.

3. Investīcijas ideja: ASV dolārs

2018.gadā ASV dolāra vērtība pieauga, pateicoties ASV Federālo rezervju procentu likmju paaugstināšanas politikai. Saskaņā ar JP Morgan Asset Management, kas pārvalda 1,7 triljonus ASV dolāru, 2019.gadā dolāra vērtība varētu kristies, un tā tas varētu turpināties vairākus gadus. Dolāra cenas pazemināšanās saistīta arī ar ASV valsts prezidenta Donalda Trampa izteikumiem, kritizējot procentu likmju paaugstināšanu. Tramps uzskata, ka dārgāks dolārs padara ASV mazāk konkurētspējīgus globālajā ekonomikā. Vairākas ASV bankas ir izteikušas prognozes par ASV ekonomiskās izaugsmes atdzišanu, kas arī varētu veicināt ASV dolāra lejupslīdi.

4. Investīcijas ideja: nafta

2018.gada izskaņā naftas cenas kritās par vairāk nekā 30%, tādā veidā noslēdzot gadu ar lielāko kritumu kopš 2008.gada finanšu krīzes. Goldman Sachs prognozē naftas cenas pieaugumu 2019.gadā. Goldman Sachs to paredzēja jau pirms 7.decembra OPEC un Krievijas tikšanās, kurā abas puses vienojās, ka katru dienu samazinās pārdotās naftas daudzumu par 1.2 miljoniem barelu. Lai gan šobrīd naftas cenas krīt, iespējams, tā ir lieliska izdevība ieiet tirgū brīdī, kad naftas cena ir sasniegusi savu zemāko līmeni.

5. Investīcijas ideja: zelts

Ņemot vērā ASV un Ķīnas nesaskaņas, daudzi investori ir diversificējuši savus portfeļus, iekļaujot tajos arī zeltu. Saskaņā ar datiem, 2018.gada pirmajā ceturksnī pieprasījums pēc zelta pieaudzis par 42%. Lielākie iepircēji bija bankas, kuras vēlas palielinās savas zelta rezerves, pamazāk atsakoties no ASV dolāra kā pasaules rezerves valūtas.

Šīs ir tikai dažas no idejām, kur investēt naudu 2019.gadā. Svarīgi sekot līdzi jaunākajām ziņām, jo notikumi pasaulē mainās katru dienu, un ikvienam no mums ir iespēja nopelnīt, pateicoties tiem!

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

Izdevniecība Dienas bizness ar 12.novembri izdod iknedēļas biznesa žurnālu, kas aizstās laikrakstu...

«Man šķiet, ka šobrīd Baltija ir pats caurspīdīgākais finanšu tirgus dalībnieks visā...

Savu eko māju no salmu paneļiem Raiskuma pagastā būvē arī latviešu modele...

100 straujāk augošie uzņēmumi Latvijā pagājušajā gadā apgrozījuši 335,92 milj. eiro, un...

Viena kleita Andele Mandele kustības piekritēju rokās mēdz nomainīt pat piecas saimnieces...

No šīs sadaļas
2019. gada 19. janvāris plkst. 0:06

Airsofts (straikbols) ir kaujas simulācijas spēle, kurā tiek izspēlēti dažādi stratēģiski un...

2019. gada 09. janvāris plkst. 0:06

Attīstoties finanšu tehnoloģijām, pasaulē aizvien nozīmīgāku lomu investīciju tirgū ieņem...

2018. gada 13. decembris plkst. 0:05

Ēdināšanas un restorānu joma Latvijā strauji attīstās. Iepriecinoši, ka mūsdienu sabiedrība...

2018. gada 05. decembris plkst. 0:05

Ir lietas, ar kurām joko, un ir tādas, kur joki nevietā. Redz,...

2018. gada 23. novembris plkst. 0:05

Daži saka, ka uzņēmējam ir jāveido komanda, nevis bizness, jo, izveidojot labu,...

2018. gada 22. novembris plkst. 0:05

Droša un tīra vide, iespēja izmantot mūsdienu tehnoloģiju dotās iespējas, tie ir...

2018. gada 10. novembris plkst. 0:05

Auto, sevišķi ilgāk lietoti auto, krājoties kilometriem, neizbēgami sevī “uzsūc” dažādas...

2018. gada 05. novembris plkst. 0:05

1.89 miljardi. Tik daudz mājas lapas pēc jaunākajiem datiem ir pieejamas interneta...

2018. gada 01. novembris plkst. 9:30

Pēc atbalsta krituma Vācijas pavalstī Bavārijā un Hesenes reģionālajās vēlēšanās Vācijas...

2018. gada 30. oktobris plkst. 0:05

Sākot no 2019. gada janvāra, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Rīgas Biznesa skolā...