Kuveita prognozē naftas cenu kāpumu līdz 60 dolāriem 

Kuveitas jaunais naftas ministrs Esams al Marzuks ceturtdien prognozēja, ka naftas cenas pasaules tirgū var pieaugt līdz 60 dolāriem par barelu, ņemot vērā Naftas eksportētājvalstu organizācijas OPEC dalībvalstu un valstu ārpus OPEC apņemšanos samazināt jēlnaftas ieguves apjomu.

LETA, 15.12.2016

Ministrs gan termiņu izteiktās prognozes realizācijai neminēja, norādot vienīgi, ka viņš ir optimistiski noskaņots par naftas ražotājvalstu spēju ievērot vienošanos par jēlnaftas ieguves samazināšanu, lai likvidētu ilgstošo energoresursu piegāžu pārmērību.

Mēs sagaidām, ka naftas cenas veidos aptuveni 50-60 dolārus par barelu, kad tiks sākta jēlnaftas ieguves samazināšana janvārī, sacīja Marzuks. Mēs sagaidām, ka naftas cenas vēlāk pieaugs līdz 60 dolāriem un ceram, ka tās tur stabilizēsies. Tā ir laba cena mums un nosargās ražošanas kvotas OPEC dalībvalstīm un valstīm ārpus OPEC.

Kā ziņots, Krievija un vēl desmit valstis ārpus Naftas eksportētājvalstu organizācijas OPEC sestdien vienojās samazināt savu jēlnaftas ieguves apjomu par vairāk nekā pusmiljonu barelu dienā.

Šī ir pirmā reize kopš 2001.gada, kad valstis ārpus OPEC panākušas šādu vienošanos, kas seko pagājušajā mēnesī OPEC pieņemtam līdzīgam lēmumam.

Pēc vairākus mēnešus ilgušām nesaskaņām OPEC 30.novembrī vienojās pirmo reizi pēdējos astoņos gados samazināt jēlnaftas ieguves apjomu par 1,2 miljoniem barelu dienā - līdz 32,5 miljoniem barelu dienā.