Mana pieredze: Diennakts veikala rēgam jāpaliek pagātnē 

Vēl pirms diviem gadiem Pārdaugavā, Robežu ielas koka namā, čakli strādāja vietējais diennakts veikals, kas visā apkārtnē bija populārs ar savu alkoholisko dzērienu piedāvājumu. Tāpēc šo telpu pārņemšana ar mērķi izveidot pievilcīgu bufeti-picēriju un pasākumu rīkošanas vietu jaunajiem saimniekiem bija liels izaicinājums.

Laura Mazbērziņa, 2019. gada 07. februāris plkst. 6:50

«Vēl tagad apkārtējie iedzīvotāji diezgan skeptiski uz mums skatās, lai gan Ansamblis ir atvērts jau kopš 2017. gada janvāra. Reizēm gadās, ka ienāk kāds vietējais iedzīvotājs un saka, ka pie mums ir pirmo reizi, jo nav ievērojis pārmaiņas. Visiem atmiņā palicis kādreizējais diennakts veikals,» atzīst Agita Muižniece-Polikarpa, bufetes-picērijas Ansamblis vadītāja.

Pēc Eduarda Ancāna, Ansambļa īpašnieka, teiktā, kaimiņi joprojām netic, ka bufetes-picērijas darba laiks beidzas pulksten 23. Tiesa, dažkārt sanāk strādāt nedaudz ilgāk, jo katru piektdienu Ansamblī notiek koncerti. «Pārsvarā piektdienās dzirdama rokmūzika, jo arī paši esam ar to saistīti. Taču pie mums ir dziedājusi arī Ieva Akuratere, Haralds Sīmanis, Kārlis Kazāks u.c. mākslinieki gan no Latvijas, gan Vācijas – vairāk vai mazāk paziņas vai paziņu paziņas,» viņš skaidro .

Kopumā ar kaimiņiem uzņēmums sadzīvo draudzīgi. «Neesmu dzirdējusi, ka kāds būtu par mums sūdzējies,» piebilst A. Muižniece-Polikarpa.

Sākās dārziņos Lucavsalā

Ansambļa pirmsākumi meklējami Lucavsalas dārziņos. «Man tur ir dārziņš, kas kalpo kā izklaides vieta. Tieši tur mēs ar Eduardu aizrunājāmies par kopīga biznesa sākšanu. Tajā brīdī es strādāju valsts pārvaldē, bet Eduards vadīja citu biznesu. Eduardam ēdināšanas nozarē jau ir 20 gadu pieredze, tāpēc jau no paša sākuma šķita, ka mums viss izdosies. Taču tad, kad saņēmu šo telpu atslēgas un ieraudzīju, kā viss izskatās pēc diennakts veikala darbības beigām, nodomāju – kur gan esmu iekūlusies,» atzīst A. Muižniece-Polikarpa.

«Kad sākām biznesu, ar Agitu bijām paziņas. Biznesu sākām četratā, lai gan tagad esam trijatā – es, Agita un Agitas vīrs. Sākotnēji skatījāmies Rīgas centra virzienā, bet tad nejauši braucām garām šīm telpām un pamanījām, ka tās tiek pārdotas. Padomājām, ka varbūt labāk telpas iegādāties, nevis nomāt. Nākamajā dienā paskatījāmies, ka šajā rajonā ir laba mašīnu kustība gan no rīta, gan vakarā. Nodomāju – šī ir vieta ar potenciālu. Kā jau Agita stāstīja, iepriekš esmu vadījis citus ēdināšanas biznesus, tāpēc esmu uzkrājis pietiekami lielu pieredzi šajā jomā. Šķiet, ka māku «atkost», kas cilvēkiem patīk,» spriež E. Ancāns.

Visi telpu labiekārtošanas darbi gāja raiti uz priekšu, bez lielas aizķeršanās. Visu darīja paši, palīdzēja arī draugi. Viņš atzīst, ka iekārtošanai, kafejnīcas izveidei piegājuši radoši, piemēram, galda kājas izveidotas no sanitārtehnikas caurulēm, bet galda virsmām izmantoti veci grīdas dēļi.

Darba procesā gan daudzas idejas nav realizējušās, taču vietā radās jaunas – citas, stāsta E. Ancāns. Kopumā bufetes izveidē investēti aptuveni 30 tūkstoši eiro, kas ir pašu līdzekļi. «Līdzko kaut ko vairāk nopelnam, uzreiz ieguldām biznesa attīstībā. Vienmēr jau gribas, lai ir labāk, bet sūdzēties nevaram,» uzsver A. Muižniece-Polikarpa. Kā lielākos ieguldījumus sava biznesa attīstībā viņa gan min laiku un enerģiju.

Sākumā bufetes-picērijas saimnieki bija izdomājuši nosaukumu Picburga, bet mēnesi pirms atvēršanas ar šādu nosaukumu tika atvērta cita kafejnīca Rīgā, Čaka ielā. Nosaukums saimniekiem ļoti patika, jo tas asociētos ar vietu, kur piedāvājumā ir gan picas, gan burgeri. Taču nu bija jādomā cits. «Tad, kad iekārtojām bufeti, es noteicu, – gribas tā, lai viss ir kā vienotā ansamblī. Tā arī radās nosaukums Ansamblis,» atmiņās dalās A. Muižniece-Polikarpa.

Nekad nebūs gatavs

Divos gados ir izdarīts tas, kas bija iecerēts. «Saka jau, ka Rīga nekad nebūs gatava, tāpat ir ar Ansambli. It kā paveikts ir daudz, bet pilnībā gatavs, šķiet, tas nekad nebūs. Es priecājos par to, ka mums finansiālā izaugsme ir manāma, lai gan pirmatnējā ideja nebija iegūt pēc iespējas lielāku peļņu. Viss sākumā bija vairāk hobija līmenī, bet mums veicas labi un šajā pavasarī/vasarā plānojam paplašināt terasi,» stāsta E. Ancāns.

Ne tikai biznesa organizēšana tiek pārrunāta kopīgi, bet arī ēdienkarte tiek veidota kopā. Liela nozīme ir izejvielām. «Izmantojam Lubānas pļavās audzētu šķirnes liellopu gaļu. Burgeri tiek taisīti no pašu ceptas maizes. Pie mums var iegādāties pašu gatavotu aroniju dzērienu, ābolu un bērzu sulu. Paši cenšamies arī izkaltēt augus tējām,» norāda E. Ancāns. «Visu, ko varam, cenšamies pagatavot paši. Tā ir mūsu identitāte,» papildina A. Muižniece-Polikarpa.

Darbības laikā ēdienkarte ir mainījusies, tā tiek veidota pēc pašu priekšstatiem un klientu ieteikumiem. «Kāds klients mums ieteica pamēģināt uztaisīt picu ar riekstiem, un tagad ir tā, ka apmeklētāji to pieprasa, jo tas ir kaut kas atšķirīgs. Laika gaitā esam pilnveidojušies. Par vegāniem mēs vēl šobrīd gan neesam padomājuši, bet veģetārie ēdieni pie mums ir. Taču šajā jomā vēl ir, kur augt,» atzīst A. Muižniece-Polikarpa.


Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 03. decembris plkst. 6:32

No entuziasma mājas apstākļos dot āboliem pievienoto vērtību līdz biznesa idejai –...

2018. gada 06. novembris plkst. 6:55

Kopš vasaras SIA Peldu brūzis, kur top degvīns Akmeņlauzis, ražošanas telpas no...

2018. gada 05. novembris plkst. 8:54

Cilvēka labsajūta ir ne vien katra personīgā darīšana, bet arī nopietns darba...

2018. gada 12. novembris plkst. 7:25

Bundzinieka, amatnieka Krišjāņa Kupcāna pirmās radītās bungas, kas paredzētas pašam, vēl arvien...

2018. gada 24. oktobris plkst. 7:20

Latvijā radītie tricikli Wolftrike vispirms izturējuši trieciena pārbaudi pašmāju drifta hallē...

Nepalaid garām

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

Anda Šmitmane ēdināšanas biznesā Tukumā darbojas jau 20 gadus. Viņa atzīst, ka...

Mazumtirdzniecības tīkls Rimi pirmdien prezentēja pirmo veikalu Latvijā ar pašapkalpošanās skeneriem....

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...

No šīs sadaļas
2019. gada 28. janvāris plkst. 7:31

Bizness balstās uz laimīgiem un smaidīgiem apmeklētājiem, tāpēc SIA Kairi saimnieki neslēpj...

2019. gada 16. janvāris plkst. 6:17

Ne visiem katru dienu ir stunda laika pusdienām restorānā, tāpēc Liene Kuplā...

2019. gada 14. janvāris plkst. 11:21

Rīgas Meža ielas Street Burgers vadītājs Kristaps Fridrihsons atvēris savu ēdināšanas vietu...

2019. gada 10. janvāris plkst. 15:35

Porcelāns ir pats kaprīzākais un vienlaikus cēlākais materiāls ar visilgāko mūžu, lepojas...

2019. gada 10. janvāris plkst. 6:22

Siguldietis Elvijs Vībots malku izmanto ne tikai kurināšanai; no skaistākajām pagalēm viņš...

2019. gada 09. janvāris plkst. 8:58

Sociālās jomas aktīviste Tatjana Tarasova Liepājā plāno attīstīt sociālo uzņēmumu, atverot...

2019. gada 09. janvāris plkst. 6:39

Daļa cilvēku nevēlas nēsāt tādas pašas drēbes kā visi citi un labprāt...

2019. gada 08. janvāris plkst. 6:43

Secinot, ka Latvijā ir ierobežotas iespējas iegādāties dabīgas krāsas bērnu seju apgleznošanai,...

2019. gada 07. janvāris plkst. 7:15

Keramikas ražotājs MiniClayBricks bērnu rotaļlietu tirgū ienācis ar jauna veida produktu...

2019. gada 03. janvāris plkst. 7:28

Poliete Kinga Pavlovska (Kinga Pawlowska) ir pārcēlusies uz dzīvi Latvijā, pasniedz jogu...