Citas ziņas

Nīderlandieši Latvijas paviljonu World Expo piedāvā aizstāt ar parku

Dienas Bizness, 26.01.2015

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pārtraukt dārgo gatavošanos Latvijas dalībai vasarā Milānā gaidāmajā World Expo izstādē un, iespējams, sagādāt valsts pirmajām personām vienu otru nepatīkamu sarunu ar ārvalstu kolēģiem vai turpināt, kas nozīmētu tālākus izdevumus un jau samaksāto, zem šaubu lupas pakļuvušo, izdevumu attaisnošanu, - šāda būs izšķiršanās otrdien, kad valdība jau trešo reizi lems par Expo projektu. Valdības jaunpienācējas ekonomikas ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) tuvākajā lokā pagaidām neoficiāli, bet izskan gatavība vērsties Ģenerālprokuratūrā, lūdzot vērtēt iespējamu valsts naudas izsaimniekošanu, pirmdien raksta laikraksts Diena.

Viens no jaunākajiem piedāvājumiem, kas iesniegts Latvijas pusei un ir Dienas rīcībā, nāk no starptautiskās aģentūras Gestalt Communications un piedāvā dārgo, sākotnēji par sešiem, vēlāk trīs miljoniem eiro novērtēto, paviljona būvniecību aizstāt ar parku, kas simbolizētu Latviju kā mežiem bagātu valsti. Nīderlandieši par 1,08 miljoniem eiro piedāvā mūsu valstij atvēlētajā teritorijā izveidot pagaidu parku no 50 kokiem, 100 dažādiem krūmiem un citiem stādījumiem. Caur parku vītos koka laipa ar sānos izvietotiem ekrāniem, kuros būtu aplūkojama interaktīva izstāde. Kā zināms, dārgo paviljonu bija iecerēts būvēt ozola formā.

Gestalt Communications vadība iepriekšējos gados īstenojusi citu valstu Expo paviljonu risinājumus, vairākkārtīgi - Nīderlandes. No tāmes redzams, ka savu radošo darbu šī kompānija novērtējusi par 219 200 eiro. Par Latvijas dalības sagatavošanai nolīgtās komandītsabiedrības Expo 2015 1,09 miljonus eiro vērto tāmi Diena jau rakstīja. Šobrīd saskaņā ar EM sniegto informāciju no tās samaksāti jau 704 022 eiro.

Plašāk lasiet rakstā Expo vietā prokuratūra? pirmdienas, 23. janvāra, laikrakstā Diena (6. lpp.)!

Komentāri

Pievienot komentāru