Karjera

No darba atlaists vegāns uzsāk paraugprāvu

Lelde Petrāne, 02.01.2020

Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Kāds vegāns Lielbritānijā vērsies Nodarbinātības tribunālā, kura lēmums varētu kļūt par paraugu citiem. Tribunālam būs jāpieņem lēmums, vai vegānisms ir jāaizsargā ar likumu, ziņo BBC.

Jordi Casamitjana informē, ka atlaists no darba labdarības organizācijā "League Against Cruel Sports", jo publiskojis informāciju, ka tā pensiju kapitālu iegulda uzņēmumos, kas iesaistīti izmēģinājumos ar dzīvniekiem.

Vīrietis apgalvo, ka ir saņēmis netaisnīgu sodu un lēmums viņu atlaist no darba pieņemts vegānisma dēļ.

Savukārt "League Against Cruel Sports" komentē, ka vīrietis atlaists no darba par rupju pārkāpumu.

Tomēr tas neapstrīd, ka vegānisms būtu jāaizsargā, norāda BBC.

Tagad Nodarbinātības tribunālam jāizlemj, vai vegānisms ir "filozofiska vai reliģiska pārliecība".

J. Casamitjana sevi raksturo kā ētisko vegānu un rīko kampaņas, lai savu vēstījumu nodotu citiem. Viņa uzskati ietekmē lielu daļu viņa ikdienas dzīves. Piemēram, viņš izvēlēsies iet ar kājām, nevis brauks ar autobusu, lai izvairītos no kukaiņu un putnu notriekšanas.

Viņš strādājis dzīvnieku labdarības organizācijā un pievērsis savu priekšnieku uzmanību pensiju kapitāla ieguldījumiem, viņaprāt, neatbilstošos uzņēmumos. Taču nekāda rīcība nav sekojusi, tāpēc viņš informējis arī kolēģus un rezultātā atlaists no darba.

J. Casamitjana apgalvo, ka ticis diskriminēts, jo atbalsta ētisko vegānismu.

Gan uztura vegāni, gan ētiskie vegāni pārtikā lieto tikai augu valsts produktus. Tomēr ētiskie vegāni izslēdz no sava dzīvesveida jebkāda veida dzīvnieku izmantošanu, piemēram, izvairoties valkāt vai pirkt apģērbu, kas izgatavots no vilnas vai ādas, vai lietot kosmētiku no uzņēmumiem, kas veic izmēģinājumus ar dzīvniekiem.

Šī lieta turpmāk varētu nodrošināt vegāniem aizsardzību pret diskrimināciju darbavietā, izglītības iestādēs, kā arī preču un pakalpojumu saņemšanā.

J. Casamitjanas advokāts Pīters Dalijs akcentē, ka ētiskais vegānisms ir filozofiska pārliecība, kurai pieder arvien lielāks skaits cilvēku gan Apvienotajā Karalistē, gan citviet pasaulē.