Obama akcijām bijis ļoti veiksmīgs prezidents 

Nupat nomainījies ASV prezidents, un tirgus dalībnieki turpina zīlēt, kāds akcijām varētu būt periods, kad pasaules ietekmīgākās valsts stūrmanis būs Donalds Tramps.

Jānis Šķupelis, 24.1.2017
1/3

Foto: AP/SCANPIX/LETA

Spekulācijām par jaunā ASV prezidenta fiskālajiem stimuliem pēdējo mēnešu laikā jau ir bijusi izteikti pozitīva ietekme uz ASV akciju vērtībām, lai gan šo pieaugumu joprojām būtu jāpieskaita iepriekšējās ASV galvenās amatpersonas – Barlaka Obamas – valdīšanas periodam.

Viņš ASV kuģa stūri pārņēma 2009. gada janvāra otrajā pusē, kad akciju tirgū turpinājās brīvais kritiens, kas sekoja investčiju bankas Lehman Brothers bankrotam. Tiesa gan, jau drīz akciju vērtības sasniedza savu zemāko punktu un pēc tam piedzīvoja vienu no straujākajām izaugsmēm mūsdienu finanšu sistēmas vēsturē. Rezultātā Obamas prezidentūras periods akcijām izrādījies viens no visveiksmīgākajiem vēsturē, kura laikā ASV Standard & Poor’s 500 indeksa vērtība palielinājās par 235%. Vislabāk šajā periodā klājās ASV plaša patēriņa cikliskāku produktu un pakalpojumu sektora (Consumer Discretionary) uzņēmumu akcijām, kuru cena pieauga par 338%, liecina FactSet dati. Savukārt lēzenāks pieaugums bija enerģijas kompāniju akcijām – 53% apmērā. Savu ietekmi šajā laika posmā audzējušas arī tehnoloģiju kompānijas, piemēram, Apple, Microsoft, Google un Amazon.com.

Visu rakstu Audzis par 235% lasiet 24. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.