Pabriks saņemtu pielaidi valsts noslēpumam; par Gobzemu būs papildus pārbaude 

Politiķim Artim Pabrikam (AP) ir iespējams izsniegt speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam, savukārt par politiķi Aldi Gobzemu (KPV LV) ir nepieciešama papildus pārbaude, noskaidroja aģentūra LETA.

LETA, 20.11.2018

Foto: LETA

Satversmes aizsardzības biroja (SAB) preses pārstāve Iveta Maura apstiprināja, ka birojs ir pabeidzis priekšpārbaudes par diviem premjera amata kandidātiem, kuriem jau iepriekš ir bijusi izsniegta speciālā atļauja pieejai valsts noslēpumam.

Šāda atļauja iepriekš bijusi Pabrikam un Jānim Bordānam (JKP), kuri savulaik valdībā strādāja kā aizsardzības un tieslietu ministri.

«Pārbaudes rezultāti bija pozitīvi, proti, šiem kandidātiem ir iespējams izsniegt speciālo atļauju,» apstiprināja biroja pārstāve.

Par trešo premjera amata kandidātu ir nepieciešama papildus pārbaude, jo personai iepriekš nav bijusi izsniegta speciālā atļauja pieejai valsts noslēpumam, teica Maura.

SAB par situāciju ir informējis Valsts prezidentu, apstiprināja SAB pārstāve.

Kā ziņots, Valsts prezidents otrdienas rītā Rīgas pilī tikās ar «Attīstībai/Par!» (AP) Ministru prezidenta amata kandidātu Pabriku un partijas «KPV LV» Ministru prezidenta amata kandidātu Gobzemu. Tāpat Vējonis 20.novembrī plkst.17 aicinājis uz tikšanos visas parlamentā pārstāvētas partijas.

Politiķiem pagaidām nav izdevies vienoties par topošo valdību un pat koalīcijas sastāvu. Valsts prezidents aizvadītajā nedēļā atsauca Jaunās konservatīvās partijas (JKP) politiķa Jāņa Bordāna nomināciju premjera amatam, jo viņam neizdevās vienoties par valdības sastāvu un darbiem.