Dienas Biznesam nav jāatsauc intervija ar Aldi Gobzemu 

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret "Dienas Biznesu". Laikrakstam bija tiesības publicēt interviju ar Aldi Gobzemu – "Gobzems: Jurašs un Strīķe zināja Bunkus shēmas".

Anita Kantāne, 15.1.2020

Foto: picture alliance/moodboard/Scanpix/LETA

2018. gada 6. decembrī tiesā tika saņemta Kaspara Bunkus prasība pret A. Gobzemu un Izdevniecību "Dienas bizness" SIA par nepatiesu godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu un mantiskās kompensācijas atlīdzību.

Prasītājs tiesā lūdza atsaukt 2018. gada 12. jūnijā "Dienas Biznesā" publicēto interviju ar A.Gobzemu.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 14. janvārī pasludināja spriedumu, noraidot nogalinātā maksātnespējas administratora un advokāta M. Bunkus brāļa K. Bunkus prasību gan pret izdevniecību, gan A. Gobzemu.

Sprieduma aprakstošajā daļā teikts: ja rakstā "Dienas bizness" nebūtu patiesi un pilnīgi publicējis A.Gobzema pausto, to varētu uzskatīt par cenzūru. Masu informācijas līdzeklim vai tā izdevējam nav pienākuma rediģēt intervētās personas izteikumus.

Saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 100. pantā noteikto, publicējot A.Gobzema intervijā pausto, "Dienas Bizness" ir devis iespēju A.Gobzemam realizēt Satversmē noteiktās tiesības uz vārda brīvību. Intervija orientēta uz jautājumiem, kas saistīti ar maksātnespējas procesu jomu un maksātnespējas procesu administratoru izvēles procedūru un politiķu ietekmi uz to.