Tehnoloģijas

Rīgā liks pamatus Eiropas līderībai mākslīgā intelekta jomā

Zane Atlāce - Bistere, 21.06.2019

Foto: pixabay.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropas valodu tehnoloģiju uzņēmums Tilde 26. - 28. jūnijā Rīgā uzņems vērienīgāko Eiropas pasākumu lielo datu un mākslīgā intelekta (AI) jomā – Lielo datu privātās un publiskās partnerības samitu BDV PPP Summit.

Tajā piedalīsies ap 200 lielo datu un mākslīgā intelekta ekspertu un Eiropas Savienības (ES) politikas veidotāju. Samita mērķis ir apzināt AI jomas, kurās Eiropa var kļūt par globālu līderi, un veidot publisko un privāto partnerību šīs līderības nodrošināšanai.

«Kā samita līdzorganizētāji esam pagodināti pirmo reizi Rīgā uzņemt Eiropas izcilākos prātus lielo datu un mākslīgā intelekta jomā. Tā ir vienreizēja iespēja mums kopā ar pārējiem samita dalībniekiem apzināt, kā izmantot lielos datus kopā ar mākslīgo intelektu, lai risinātu Eiropas ekonomiskās un sociālās problēmas. Mums īpaši rūp, lai mākslīgais intelekts respektētu Eiropas pamatvērtības un lai tas vienlīdz labi saprastu gan lielās, gan mazās valodas. Latvijas inovācijas publiskajā un privātajā sektorā var kalpot par piemēru citām Eiropas valstīm, kā attīstīt daudzvalodīgu mākslīgo intelektu,» norāda Tilde valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs.

Pasākumā piedalīsies Eiropas vadošie industrijas un akadēmiskā sektora pārstāvji, lai veicinātu starpnozaru sadarbību un veidotu stratēģiju Eiropas līderībai lielo datu un mākslīgā intelekta jomās. Samitā aicināti piedalīties arī Latvijas informācijas tehnoloģiju speciālisti, lai veidotu jaunus kontaktus, iesaistītos sadarbības programmās un uzzinātu par nākotnes atbalsta iespējām.

Samitā tiks apspriests, kā izveidot plašu Eiropas mēroga sadarbību mākslīgā intelekta jomā starp lieliem un maziem uzņēmumiem, jaunuzņēmumiem, pētniecības centriem un izglītības iestādēm (AI PPP). Šo publisko un privāto partnerību iniciējusi Eiropas Lielo datu asociācija (BVDA), Robotikas tehnoloģiju asociācija (euRobotics) un Eiropas Komisija (EK). EK pārstāvji kopā ar publiskā un privātā sektora pārstāvjiem izvērtēs līdz šim sasniegto, izvirzīs Eiropas ambīcijas nākamajai desmitgadei, kā arī ES atbalstu lielo datu un mākslīgā intelekta iniciatīvu finansēšanai. Plānots, ka, sākot ar 2020. gadu, EK katru gadu ieguldīs 1 miljardu eiro Eiropas mākslīgā intelekta pētniecībā un attīstībā.

Samita konferencē uzstāsies tādi pasaules līmeņa uzņēmumi kā SAP, Siemens, Boeing, Philips u.c. Piedalīsies arī vērienīgāko organizāciju IoT Forum, Big Data Value Association, euRobotics, Wold Wide Web Consortium, Eiropas Komisijas lēmējpersonas un vadošo pētniecības centru, piemēram, Hārvarda universitātes un Vācijas Mākslīgā intelekta centra (DFKI) pētnieki. Samitā uzstāsies arī Latvijas pārstāvji - ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, Andrejs Vasiļjevs (Tilde), Juris Binde (LMT), Edmunds Beļskis (VARAM), Andris Ambainis (Latvijas Universitāte).

Samitā ietvaros notiks arī dažādi darbsemināri, jaunāko inovāciju izstāde, Eiropas Lielo datu asociācijas ģenerālā asambleja, un lielo datu publiskās un privātas partnerības vadības komitejas sanāksme.

Komentāri

Pievienot komentāru