Sākam biznesu: Izmērīt darbinieku iesaisti 

SIA Enme ir izstrādājusi personāla vadības rīku, kas ļauj vadītājiem izprast un palielināt savu darbinieku iesaisti, lai sasniegtu augstākus biznesa rezultātus

Anda Asere, 10.01.2018

SIA Enme īpašnieki Arvis Zeile (no

kreisās), Kristaps Kuļikovskis un Antra Asare.

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Šis rīks mēra darbinieku iesaisti, apmierinātību, lojalitāti un organizācijas kultūru, ik nedēļu veicot īsu, anonīmu aptauju. Pēc tās aizpildīšanas rezultāti nonāk tiešsaistes rezultātu panelī, kur vadītāji var aplūkot savas komandas iesaistes mērījumus un salīdzināt tos ar uzņēmuma kopējiem rādītājiem vai citu kompāniju rezultātiem. Katram vadītājam un komandas līderim ir pieeja personalizētam rezultātu panelim. «Personālā vadība vairs nav tikai administratīvā funkcija – personāla vadītājam ir jābūt līderim, kurš spēj pieņemt stratēģiskus uz faktiem un datiem balstītus lēmumus. Arī katram biznesa vadītājam ir jābūt savā ziņā personālvadītājam un jāspēj domāt un vadīt ne tikai darba uzdevumus un projektus, bet arī veicināt savas komandas motivāciju, produktivitāti un iesaisti,» skaidro Antra Asare, SIA Enme līdzīpašniece. Uzņēmums ir piesaistījis 50 tūkstošu eiro investīcijas no Imprimatur Capital.

Enme mērķis ir mērīt un uzlabot darbinieku iesaisti un attieksmi pret darbu. Lai to izdarītu, ir jāsaprot, ko īsti nozīmē «iesaiste» un kāda tā ir konkrētajā komandā. Iesaisti veido dažādas komponentes, piemēram, tas, vai darbinieks jūtas pietiekami atzīts, vai viņam darbā ir personiskās izaugsmes iespējas, vai ir labas attiecības ar vadību, vai viņš saņem atgriezenisko saiti par savu darbu.

Enme datubāzē ir ap 300 jautājumu un tie tiek grupēti un dalīti 20 jomās. Jautājumi ir vienādi, lai uzņēmumiem būtu iespēja redzēt tirgus situāciju un salīdzināties. Lai panāktu, ka darbinieki atklāj savas reālās domas, nevis censtos izpatikt vadībai, aptauja ir 100% anonīma.

Visu rakstu Izmērīt darbinieku iesaisti lasiet 10. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums