Šīns: No nekustamo īpašumu maksimālās cenas paliks 15% 

Rudenī nekustamā īpašuma tirgū varētu tikt sasniegts zemākais punkts, kad no Latvijā maksimāli sasniegtās cenas būs palikuši labi ja 15%, prognozē nekustamo īpašumu kompānijas Latio valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns.

, 12.08.2009

(Foto: Vitālijs Stīpnieks, DB)

Biznesa informācijas portālam Nozare.lv E.Šīns norāda, ka šādas prognozes pamatā ir totālā nenoteiktība, kāda šobrīd pastāv banku sistēmā, kombinācijā ar pasaulē unikālo nekustamā īpašuma cenu kritumu.

Viņaprāt, atsevišķos tirgus segmentos gaidāms cenu kāpums. Tie būs īpašumi, kurus var izīrēt, iznomāt. Cenu pieaugums sagaidāms uz tā rēķina, ka varētu strauji mainīties cilvēku uzskati par sagaidāmo ienesīgumu. «Ja šobrīd cilvēki ļoti skeptiski domā, ka nekustamajam īpašumam būtu jānes ļoti lieli augļi, lai viņi tajā virzienā paskatītos, tad, pieļauju, ka, turpinoties zināmai turbulencei banku sektorā, ienesīgums no nekustamā īpašuma cilvēkiem varbūt vairs nebūs nepieciešams tik ļoti liels. Ja cilvēks nesaņems 10% ienesīgumu no nekustamā īpašuma, bet 5% ienesīgumu, tas nozīmē bezmaz divkāršu cenu kāpumu kaut kādā laika posmā. Protams, ka tās ir ļoti dinamiskas, ļoti straujas izmaiņas,» izteicies E.Šīns.

Runājot par ārvalstu investoru interesi Latvijas nekustamā īpašuma tirgū, E.Šīns norādījis, ka «tirgū nekad nav tā, ka nav nekādas intereses.»

Jaunākais izdevums