TechChill Baltics uzvarētāja laurus plūc latviešu Nordigen 

Startup konferences TechChill Baltics ietvaros daudzsološākā startup titulu un galveno balvu no konferences stratēģiskā partnera Lattelecom izcīnījis finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums Nordigen no Latvijas, kas palīdz aizdevējiem automatizēt kredītņēmēju bankas izrakstu analīzi.

Lelde Petrāne, 2016. gada 15. februāris plkst. 14:47

Skatītāju simpātiju balvu publiskā balsojumā ieguvusi velosipēdu aizsardzības risinājumu startup Bike-ID komanda no Vācijas.

Dalībai TechChill Baltics piču cīņā jeb Pitch Battle tika saņemti vairāk nekā 50 komandu pieteikumi no 10 valstīm, to skaitā ASV, Vācijas, Lielbritānijas un Skandināvijas. 10 žūrijas vērtējumā labākās komandas piedalījās TechHub Riga Academy vienas dienas mentoru apmācībās, saņemot starptautisku mentoru konsultācijas biznesa stratēģijā, attīstībā un prezentācijas prasmē. Apmācību noslēgumā pieci daudzsološākie uzņēmumi ieguva iespēju prezentēt savu ideju 500 cilvēku auditorijai konferencē TechChill Baltics, cīnoties par labākās idejas titulu, kā arī potenciālo klientu, investoru un starptautisku mediju uzmanību. Vēsturiski uzvara Pitch Battle uzņēmumiem ir pirmais solis uz plašākiem panākumiem - starp tās laureātiem ir tādi stārtapi kā infogr.am, Bliu Bliu, TrackDuck un Edurio, kas kopumā ir piesaistījuši vairāk nekā EUR 2,5 miljonu sava produkta tālākai izstrādei.

Finanšu tehnoloģiju nozare, kuru pārstāv uzvarētājs Nordigen, pēdējos gados Baltijā piedzīvo strauju popularitāti, sekojot igauņu TransferWise veiksmīgajam piemēram. Konferences partneris un savstarpējo aizdevumu platformas Twino vadītājs Jevgeņijs Kazaņins komentē uzvaru: «FinTech nozare Baltijas valstīs strauji attīstās. No desmit top investīciju darījumiem vairāk nekā trešdaļu (37%) veido investīcijas tieši FinTech startup uzņēmumos. Ģeogrāfiskie ierobežojumi nepastāv - kapitāla piesaiste ir iespējama tur, kur ir zināšanas, cilvēki ar pieredzi finanšu sektorā un infrastruktūra.»

Pitch Battle dalībniekus vērtēja starptautiska žūrija - pieredzējuši investori, kuri ikdienā pieņem lēmumus par investīcijām iesācējuzņēmumos un jaunās idejās, un vērtēja gan komandu prezentācijas prasmi, gan idejas vērtību un biznesa stratēģiju. Žūrijā bija Inventure partneris Tomass Kosonens (Tuomas Kosonen, Somiija), Startup Sauna akseleratora dibinātājs, pieredzējis mentors Juha Rohonens (Juha Ruohonen, Somija), Practica Capital partneris Donats Keras (Donatas Keras, Lietuva), Monea dibinātājs un vadītājs Mārtiņš Bērziņš (Latvija), Lattelecom Korporatīvās attīstības un stratēģijas direktore Kerli Gabriloviča (Latvija), StartupWiseGuys vadītājs Kalums Kamerons (Calum Cameron) un Karma Ventures partneris Kristians Lanemā (Kristjan Laanemaa, Igaunija).

Konference TechChill Baltics šogad notika jau piekto gadu.

TechChill Baltics 2016 organizē nodibinājums TechHub Riga.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2016. gada 27. janvāris plkst. 10:49

Šā gada martā Eiropas Komisija Nīderlandē rīko gadskārtējo Eiropas start-up uzņēmumu...

2016. gada 26. janvāris plkst. 15:32

TechHub Riga žūrija šodien izziņojusi desmit tehnoloģiju iesācējuzņēmumu komandas, kas...

2016. gada 04. janvāris plkst. 8:21

Īpaši pēdējos gados Latvijā straujāk veidojas startup jeb tehnoloģiju jaunuzņēmumu vide...

2015. gada 16. decembris plkst. 15:13

Stārtapu konference TechChill Baltics 2016 atgriežas 11.februārī, piedāvājot nozares līderu pieredzes...

2015. gada 15. decembris plkst. 8:36

Projekta Tactile Eyesight komanda biznesa ideju konkursā Global Startup Battle cīņā starp...

Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

Kompāniju pārņemšanas un apvienošanās (M&A) darījumu jomā lielu aktivitāti tuvākajā laikā...

Lūšu dravā viesos aicina tos, kuri vēlas ko vairāk uzzināt par bišu...

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

Sekojot pieprasījumam, zivju pārstrādātāji maina paradumus un pielāgojas klientu prasībām, kas...

Lai arī esmu projām no lielā sporta, joprojām esmu tajā iekšā, tikai...