Tehnoloģijas

Rīgā notiks starptautisks startup pasākumu cikls

Lelde Petrāne, 29.09.2016

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šodien Rīgā Latvijas startup ekosistēmas dalībnieki, to vidū biedrība TechHub Riga, Latvijas Startup uzņēmumu asociācija Startin.LV, reģiona lielākais B2B akselerators Startup Wise Guys, Latvijas Riska kapitāla asociācija un Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls, apvienojās kopīgai iniciatīvai rīkot starptautisku pasākumu ciklu 2017. gada februārī. Cikla nozīmīgākie notikumi būs ikgadējā startup konference TechChill un lēmumu pieņēmēju diskusiju platforma Riga Venture Summit.

Startup vides pārstāvji apvienosies kopīgam mērķim - vīzijai par Latviju kā reģiona tehnoloģiju centru un piemērotāko vietu jaunuzņēmumu radīšanai un augšanai, nodrošinot startup idejām nepieciešamā atbalsta, padoma, finansējuma un starptautisko kontaktu pieejamību.

Andris Bērziņš, TechHub Riga līdzdibinātājs, norāda: «Startup vide Latvijā attīstās ļoti strauji. Vēl pirms pieciem gadiem nenotika gandrīz nekas, nebija komūnas, komunikācijas, ārvalstu investoru uzmanības. Šobrīd globālā startup vide jau ir ļoti labvēlīga, un varam droši teikt, ka nekad nav bijis labāks laiks uzsākt globālu biznesu no Latvijas. Startup uzņēmumiem ir potenciāls mainīt Latvijas ekonomiku, jo ar nelielu skaitu cilvēku, var izveidot uzņēmumus kuriem ir ļoti augsta pievienotā vērtība un kuru intelektuālais īpašums paliek šeit.»

Līdz ar TechHub Riga pirms sešiem gadiem tika radīta arī ikgadējā konference TechChill, kā regulārs atskaites punkts un iespēja aicināt uz Latviju starptautiskās vides pārstāvjus. Arī šogad TechChill pasākumā pulcēsies enerģiski reģiona jaunie uzņēmēji un starptautiski investori, lai neformālā vidē diskutētu par tehnoloģijām, dalītos pieredzē, tiktos ar investoriem un slēgtu darījumus.

Konferences tēmas fokuss būs The Human Side of Tech jeb tehnoloģiju nozares cilvēciskā puse, izvirzot priekšplānā cilvēku personīgos stāstus un pieredzi. Vienlaikus būtiska loma pasākumā būs iespēja veidot kontaktus - startup uzņēmumu ekspo, tikšanās ar investoriem, medijiem.

Nozīmīga loma konferencē būs arī startup akadēmijai, kuras vadību šoreiz pārņems Eiropas lielākais B2B akselerators Startup Wise Guys, kura galvenā mītne šobrīd ir Rīga. Jaunajiem uzņēmumiem būs iespēja pieteikties vienas dienas mentoru apmācībām, un piecas labākās komandas iegūs iespēju piedalīties «piču cīņā» uz TechChill lielās skatuves, lai cīnītos par balvām un lielo investoru uzmanību. «Aiz katra jaunā uzņēmuma ir ne tikai viņu pašu zināšanas, pieredze un entuziasms, bet arī daudzi padomdevēji, kritiķi, skolotāji un palīgi. Šī ir tā joma, kur gan Startup Wise Guys, gan citi ekosistēmas pārstāvji var palīdzēt startapiem, ļaujot no kaut kā maza izaugt kaut kam lielam,» uzsver Egita Poļanska, Startup Wise Guys Riga vadītāja.

Dienu pirms TechChill konferences, 2017. gada 9. februārī norisināsies arī jau otrais Riga Venture Summit, kas ir starptautiska lēmumu pieņēmēju diskusiju platforma, kuras fokusā ir Baltijas startup ekosistēmas attīstība. Riga Venture Summit pulcēs Baltijas vadošos startup uzņēmējus un starptautiskus ekspertus, lai diskutētu par labākajiem risinājumiem agrīnās stadijas startup uzņēmumu atbalstam un globālu «gudro investīciju» naudas piesaistei Baltijas reģionam.

Šogad Riga Venture Summit organizēs asociācija ciešā sadarbībā ar Latvijas Riska kapitāla asociāciju (LVCA) un Latvijas Biznesa Enģeļu tīklu (LatBAN).

TechChill konference norisināsies 2017. gada 9. un 10. februārī.

Komentāri

Pievienot komentāru