Finanses

Tūristiem Ķīnā pieprasa samaksu skaidrā naudā

Jānis Goldbergs, 17.06.2019

Foto: pixabay.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Dodoties tūrisma braucienos uz Ķīnu, ir jābūt precīziem, pārskaitot naudu, citādi var iznākt stāvēt uzgaidāmajā telpā un vākt skaidru naudu ceļojuma turpināšanai, bet pēc tam skaidroties ar klientiem.

Tieši šādā situācijā nokļuva SIA Balti Group, kas organizēja tūrisma braucienu uz Ķīnu šā gada martā. 20 gadu laikā līdzīgos braucienos maksājumu pārpratumu neesot bijis, apgalvo uzņēmumā, bet šobrīd vienas kļūmes dēļ daļa braucēju vēl aizvien gaida līdzekļus, kurus skaidrā naudā bija spiesti samaksāt Ķīnas tūrisma operatoriem, lai patīkama izklaide Ķīnā nepārvērstos par murgu uzgaidāmajā zālē.

Brauciena stāsts

Balti Group piedāvā ceļojumus labiem žurnāla Baltijas koks klientiem vai sadarbības partneriem, un šāda braukāšana uz ārzemēm sākusies jau pirms 20 gadiem, Dienas Biznesam apliecināja gan braucēji, gan žurnāla redaktore Dzidra Smiltēna. Uzņēmums nespecializējas tūrisma braucienu organizēšanā, bet drīzāk realizē ar pamatbiznesu saistītu izklaidi saviem klientiem.

«Agrāk viss bija citādi. Piedāvāja mums izglītojošus braucienus, seminārus. Tad vēl žurnāls saņēma kaut kādu finansējumu no fondiem un tiešām uzzinājām kaut ko jaunu. Lēnu garu braucieni uz ārzemēm pārvērtās par tūrisma izklaidi un kļuva ikgadēji. Es sen nebiju braucis. Atceros, ka pirms desmit gadiem biju Losandželosā un viss toreiz bija kārtībā. Šogad parādījās piedāvājums aizbraukt uz Ķīnu, un kopā ar sievu nolēmām, ka vienreiz tur vajadzētu nokļūt,» piedzīvojuma, kas sākās šā gada 22. martā, ievadu atceras SIA GM Koks līdzīpašnieks Gundars Vītols.

Pavisam ceļojumā devušies 33 cilvēki, tostarp tā organizatore Kristīne Ekbauma un žurnāla Baltijas koks redaktore Dzidra Smiltēna.

Pirmā ceļojuma daļa visiem noritējusi jauki un patīkami. Apmeklējuši Pekinu, apskatījuši Lielo Ķīnas mūri, Terakotas kareivjus. Īsāk – viss, kā pieklājas tūrisma braucienā. Ķeza iznākusi Hainanu salās pirms došanās uz Šanhajas pusi. Ļaudis jau gaidījuši autobusu, kas vedīs uz lidostu, bet grupu apstājuši ķīnieši ar paziņojumiem, ka nav saņemts pēdējais maksājums par pakalpojumu – vairāk nekā 20 tūkstoši ASV dolāru – un atpūtnieki savu ceļojumu var turpināt uzgaidāmajā telpā, līdz nauda būs kontā.

«Jo tuvāk nāca izlidošanas laiks, jo skaidrāk bija tas, ka mēs nekur netiksim, ja naudas nebūs. Tad arī vienojāmies, ka daļu sametīsim turpat uz vietas, un iztukšojām kabatas, bet, kad tikām līdz bankomātiem, samaksājām pārējo. Vajadzēja 710 ASV dolārus «no galviņas». Pavisam bijām 33 cilvēki. Kad summa bija samaksāta, ķīnieši nomierinājās un, nenoliedzami, viss bija forši. Ir tikai viens rūgtums pasākumam – mēs naudu par ceļojumu samaksājām avansā vairāk nekā mēnesi pirms ceļojuma. Mums ir solīts, ka to, ko Ķīnā samaksājām skaidrā naudā, mums atmaksās, bet ir jau pagājis pusotrs mēnesis, kopš esam atgriezušies. Tas viss nav smuki, un tā labi ļaudis nedara,» sacīja G. Vītols.

Visu rakstu lasiet 17. jūnija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!