Dienas Bizness

 • 21 otrdiena,
  februāris

  Eleonora, Ariadne

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8515

  USD: 1.0616

Ražošana

Latvijas nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" lidmašīna ''Boeing 757–200'' Starptautiskajā lidostā "Rīga".

Foto: LETA

BAS gatavs pārdot airBaltic akcijas par 91 miljonu latu  64

Baltijas aviācijas sistēmas (BAS), kas ir aviosabiedrības airBaltic mazākuma akcionārs, jau ir iesniegusi oficiālu paziņojumu, ka ir gatava pārdot savas akcijas un pārējo ieguldījumu lidsabiedrībā.

Valstij šajā gadījumā ir pirmpirkuma tiesības. Pēc BAS aprēķiniem, valstij izpērkamo akciju vērtība ir apmēram 130 milj. eiro jeb 91 milj. Ls, raksta Neatkarīgā. «Ar šādu summu valstij būtu jārēķinās, izpērkot privāto akcionāru no kompānijas. Uzsveram, ka pārdošanas situācijā BAS vēlas saņemt atlīdzību par sevis veiktajiem finanšu ieguldījumiem lidsabiedrībā to nominālvērtībā,» norāda BAS preses sekretārs Juris Pētersons.

Uz jautājumu, kad, piemēram, BAS varētu izpirkt valstij piederošās airBaltic akcijas, viņš neatbildēja, jo šāds piedāvājums no valsts neesot saņemts.

DB jau rakstīja, ka BAS avansā airBaltic pamatkapitāla palielināšanai ieskaitījis savu daļu – 17 milj. eiro apmērā. Jāatgādina, ka valdība nolēma piedalīties airBaltic glābšanā, kā nosacījumu izvirzot kompānijas vadības un menedžmenta maiņu, pēc valdības sēdes paziņoja satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS). Pērn valsts airBaltic pamatkapitālā ieguldīja 15,6 milj. Ls, kurus ņēma no LVRTC. Aviokompānijas neauditētie zaudējumi pērn bijuši 34,2 milj. Ls latu pretēji peļņai 2009.gadā.

Auditorkompānijai Prudentia divu nedēļu laikā ir jāizvērtē, kā valstij labāk piedalīties kompānijas tālākā attīstībā. Savukārt Finanšu ministrijai jāmeklē finansējuma avoti.

Kopumā izvirzīti četri nosacījumi, lai valsts ieguldītu līdzekļus aviokompānijā. Proti, akcionāru līguma maiņa, uzņēmuma statūtu un vadības maiņa, kā arī lidostai Rīga jāpaliek kā airBaltic bāzes lidostai. Uz jautājumu, vai šīs izmaiņas būs iespējams realizēt, ja līdzšinējais vadītājs Bertolts Fliks nepiekritīs, premjers Valdis Dombrovskis atzīmēja, ka tas tad arī parādīšot, vai mazākuma akcionārs ir ieinteresēts, lai uzņēmums attīstās. Ja noteikumi netiks pieņemti, tad valsts airBaltic līdzekļus neieguldīs.

BAS 50% kapitāldaļu pieder B.Flikam, bet vēl 50% – Bahamu salās reģistrētai kompānijai Taurus Asset Management Fund Limited.

Saistītie raksti

Reklāma