Atsācies darbs bijušajā Sāgas ražotnē Tukumā

2012. gada 03. februāris plkst. 9:20
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Pēc vairāk nekā divu gadu dīkstāves atsācies darbs bijušajā Sāgas ražotnē Tukumā, vēsta laikraksts Neatkarīgā.

Šo ražotni pērn no Swedbank iegādājās SIA Daiļrade koks meitasuzņēmums SIA Tukuma mēbeles, un rūpnīca jau ir sākusi strādāt un eksportēt produkciju.

Saga Group, kurā ietilpa arī SIA Sāga ražotne Tukumā, 2009. gadā piemeklēja smagas finansiālas problēmas. Uzņēmums nespēja segt kredītsaistības 7 miljonu latu apmērā, un tā parādu nasta auga. Swedbank kā Sāgas lielākais nodrošinātais kreditors septembrī pārņēma rūpnīcu.

«Saimniecību saņēmām labā stāvoklī. Nekāda izsaimniekošana vai izzagšana nebija notikusi. Banka bija pārdevusi dažas palīgierīces, bet visas ražošanas iekārtas bija saglabātas. Rūpnīca tika apsargāta un ziemas periodā arī apkurināta. Protams, pēc divu gadu dīkstāves bija jāiegulda liels darbs, lai savestu darba kārtībā visas iekārtas un novecojušās nomainītu ar jaunām. Un to mēs esam izdarījuši,» Neatkarīgajai stāstījis Tukuma mēbeļu izpilddirektors Eduards Rabčevskis.

Tukumā šobrīd tiekot ražotas liekti līmētās mēbeles, ar ko savulaik bija slavena Sāga, kā arī masīvkoka un korpusa mēbeles, kas savukārt ir SIA Daiļrade koks vizītkarte.

Pirmo darbinieku atlases un komplektēšanas process Tukuma mēbelēs jau uzsākts pagājušā gada beigās. Aptuveni 90% no tiem, kuri vēlējās strādāt Tukuma mēbelēs, bijuši bijušie Sāgas darbinieki.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām