Start-up

Digital Freedom Festival startup konkursos uzvar Latvijas un Igaunijas uzņēmumi

Zane Atlāce - Bistere, 29.11.2017

Foto: Lauris Vīksne

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Digital Freedom Festival ietvaros notikušā pasaules vadošā akceleratora 500 Startups konkursa, kas tapis sadarbībā ar Microsoft Latvia, galvenie uzvarētāji ir Latvijas uzņēmumi DigiPulse, CENOS, savukārt Nīderlandes akceleratora Rockstart konkursā uzvaras laurus plūca Let’s Enhance no Igaunijas.

500 Startups konkursa uzvarētāji saņēma uzaicinājumu startēt noslēguma sarunu raundā nokļūšanai akcelerācijas programmā Silīcija ielejā un iespēju iegūt zināšanas, finansējumu un atbalsta rīkus vairāk nekā 100 000 ASV dolāru vērtībā. Abi uzņēmumi saņēma arī Microsoft Latvia īpašo balvu - piekļuvi mākoņpakalpojumam Microsoft Azur, lai testētu vai darbināt savu risinājumu.

«Esam gandarīti redzēt progresu kopš pagājušā gada un to, ka uzņēmumi cenšas atrisināt patiešām aktuālas problēmas, kas ir ļoti svarīgi. Mēs esam ieinteresēti Baltijas reģionā, tāpēc atrodamies šeit un ceram te būt arī nākamajā gadā,» teic 500 Startups partneris Marvins Liao (Marvin Liao).

DigiPulse piedāvā pakalpojumu kriptovalūtu vai jebkādu citu digitālo vērtību (tiešsaistes un datu mākoņa failu glabātuvju, e-pastu kontu un sociālo profilu) lietotājiem, kas ļauj šifrēt un automātiski nodot tālāk privātu informāciju un datus, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju. Savukārt CENOS ir B2B startups, kas apvieno atvērtā koda programmatūras rīkus (CAD/CAE) inženierijas simulācijai vienotā lietotājam draudzīgā platformā. Automatizējot datu nodošanu un kontroli to starpā, iespējams paātrināt pētniecības un attīstības procesu, kā arī samazināt licencēšanas izmaksas.

Savukārt starptautiskās uzņēmēju, investoru un mentoru apvienības Rockstart startup konkursa uzvarētājs ir uzņēmums Let’s Enhance, kas attīsta tehnoloģiju attēlu izšķirtspējas palielināšanai un attēla graudainuma novēršanai, aizvietojot iztrūkstošās daļas un ļaujot attēlam izskatīties dabiski. Uzņēmums 2018. gada rudenī iegūs iespēju piedalīties fināla atlases kārtā pirmajā Rockstart Eiropas mākslīgā intelekta akceleratora programmā Nīderlandē. Tāpat konkursā būs iespēja iegūt 20 000 eiro naudas balvu, 80 000 eiro netiešo finansējumu par biroja telpu īri un mentoru atbalstu, kā arī vairāk nekā 50 dažādu citu atbalsta rīku, kuru vērtība ir aptuveni 600 000 eiro.

«Mēs meklējam tehnoloģiju, kas var tikt pielietota reālos biznesa izaicinājumos, un Let’s Enhance tehnoloģija, kas ļauj uzlabot attēlu izšķirtspēju, var tik pielietota tik daudziem dažādiem mērķiem, ka ar interesi vērosim, kas ar to notiks tālāk,» norāda Rockstart pārstāvis Andri Degelers (Andrii Degeler).

Digital Freedom Festival ietvaros notika arī Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla (LatBAN), Eiropas inovāciju iniciatīvas Climate- Kic un EstLat Accelerate startup konkursi.

LatBAN konkursā, kurā tika aicinātas pieteikties startup komandas ar jau izstrādātu vai gandrīz izstrādātu produkta prototipu. Šajā konkursā uzvarēja uzņēmums Zeew (Latvija), kas nodarbojas ar sūtījumu pārvadāšanas servisa nodrošināšanu.

Eiropas inovāciju iniciatīvas Climate- Kic startup konkursā uzvarēja Earth Pumps - sākuma stadijas startup uzņēmums, kas ir attīstījis jaunu siltuma sūkņu tehnoloģiju ar līdz 8 reizes augstāku efektivitāti kā esošās sistēmas.

EstLat Accelerate konkursā uzvaru dalīja UpMatched - inovatīvs personālatlases rīks - platforma, kurā atrodama informācija par darba meklētājiem, to izglītību, pieredzi, valodu zināšanām, prasmēm un personības iezīmēm, kā arī uzņēmums Foody – palīgs veselīgas pārtikas izvēlē, aplikācija, kas piedāvā ātri un ērti uzzināt produkta sastāvu pirms tā iegādes, skenējot produkta kodu.