Lauksaimniecība

Dīķīšos aitas priecīgas un ģimene pārtikusi

Kristīne Stepiņa, 07.08.2019

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Lai iepazītos ar teju 200 dāmām baltos, sprogainos kažociņos, jāmēro pāris kilometri pa ganībām, pa ceļam uzzinot, ka nevis no vilkiem ir jābaidās, bet garnadžiem, kas pārvietojas uz divām kājām.

Jādara tas, kas pašiem patīk, tad arī viss izdosies, uzskata bioloģiskās zemnieku saimniecības Dīķīši vadītāja Inese Koroševska, kura Ozolmuižas pagastā nodarbojas ar aitkopību. Lielākais gandarījums viņai ir tad, kad aitas ir palaistas ganos. «Tad lopiņi ir priecīgi un prieks arī mums pašiem,» viņa smej. Saimniecības īpašnieks ir Francis Kipurs ar dzīvesbiedri Viktoriju, kuri pērn nosvinēja Zelta kāzu jubileju, bet lielākie strādātāji ir viņu meita Inese un znots Valdis Koroševski, čakli palīdz arī mazbērni Līvija un Jānis. Šogad saimniecībai tika piešķirts Rēzeknes novada gada ģimenes uzņēmuma statuss. Bērni ir audzināti tā, ka saprot, ka nekas no gaisa nenokritīs, ir jāstrādā un viss jādara pašiem, uzsver I. Koroševska.

Ar plašu vērienu

Saimniecība ir izveidota 2006. gadā un tad tajā bija vien piecas aitu mātes un daži liellopi. Lauku atbalsta dienesta (LAD) projekta Atbalsts daļēji naturālo saimniecību pārstrukturizācijai ietvaros tika iegādātas aitas un zeme 48 ha platībā, kā arī uzstādīts elektriskais gans. Šobrīd Dīķīšos ir teju 200 vaislas aitas, gada laikā tiek realizēti 150 jēri. Saimniecībā tiek audzētas vairākas sugas – Latvijas tumšgalves, Tekselas un Oksfordas aitas, šķirnes uzlabošanai tās tiek iepirktas lielsaimniecībā Limbažos. Savām vajadzībām tiek audzēti graudi un kartupeļi. Dīķīši ir bioloģiskā saimniecība, ģimene ir ieguvusi papildus izglītību bioloģiskajā lauksaimniecībā Latvijas lauku konsultācijas un izglītības centrā. Piedaloties LAD projektā Ūdens apgādes sistēmas ierīkošana vai atjaunošana dzīvnieku novietnēs, izrakta jauna aka, kūtīs ievilkts ūdens un ierīkota apsildāmā ūdens dzirdne, bet projekta Tehnikas parka modernizācija īstenošanas laikā iegādāts jauns traktors un pļaujmašīna.

Ģimene pagastā labi zināma kā strādīga, izpalīdzīga, kas nevienam neatsaka palīdzību. I. Koroševska aktīvi darbojas konsultatīvajā padomē, ar savu padomu sniedzot atbalstu pagasta izaugsmei. Ozolmuižas pagasts nav nekāds lielais, tajā dzīvo aptuveni 700 cilvēki – daļa no tiem nodarbojas ar lauksaimniecību, daļa strādā Rēzeknē.Pagastā ar aitkopību nodarbojas vēl divas saimniecības.

Visu rakstu lasiet 7. augusta laikraksta Dienas Bizness pielikumā Biznesa Plāns, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!