Ekskluzīvi DB: Latvijas startup līderi 

#2016. gadā vairāk nekā 300 ar šo vidi saistīto uzņēmumu valsts budžetā ir iemaksājuši 7,8 miljonus eiro.

Dace Skreija, 07.02.2018

Alens Baibekovs (no kreisās) un direktors Igors Demčakovs

Foto: Ieva Čīka/LETA

Latvijas jaunuzņēmumu vidi raksturo dažādība un veselīgas ambīcijas; 2016. gadā vairāk nekā 300 ar šo vidi saistīto uzņēmumu valsts budžetā ir iemaksājuši 7,8 miljonus eiro, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Tas ir par 54% vairāk nekā gadu iepriekš. Kopumā jaunuzņēmumu skaits dinamiski aug. Ņemot vērā Latvijas spēcīgo banku sektoru, kurā pārstāvētas gan Skandināvijas, gan vietējā kapitāla bankas, liela daļa pārstāv finanšu tehnoloģiju (fintech) nišu.

Lielāko apgrozījumu ir sasniedzis Pierīgā bāzēts autonomas uzņēmums Booking Group, kas darbojas vairāk nekā 150 valstīs. Uzņēmuma vadītāji un īpašnieki Alens Baibekovs un Igors Demčakovs savulaik bija izmēģinājuši daudzus biznesus, bet, neskatoties uz neveiksmēm, nekad neapstājās, un arī tagad šajā biznesā viņu plāni ir ambiciozi – 16,4 milj. eiro apgrozījums 2016. gadā ir tikai starpsolis.

UAV Factory ir vēl viens uzņēmums ar pamatīgas pieredzes bagāžu un labiem finanšu rezultātiem – 3,7 milj. eiro apgrozījumu un pusmiljonu eiro peļņu 2016. gadā. Tā vadītājs un līdzīpašnieks Konstantīns Popiks uzņēmumu nodibināja 2009. gadā, bet pie bezpilota lidaparāta prototipa darbu bija sācis trīs gadus agrāk biznesa inkubatorā Jelgavā.

Viens no uzņēmumiem, bez kuriem stāsts par Latvijas jaunuzņēmumu vidi būtu nepilnīgs, ir Draugiem Group. Latvijā nav neviena, kas nezinātu sociālo saziņas platformu draugiem.lv, tomēr tā ir vērsta uz vietējo tirgu un līdz ar to ierobežota izaugsmē. Uzņēmums attīstības formulu atrada, veidojot jaunus produktus starptautiskiem tirgiem. Tie ir tādi zīmoli kā Printful, Mapon, Vendon, Bindio u.c. Tie pilnībā vai daļēji pieder Draugiem Group, kas savukārt pieder Libertu un Tamaņu ģimenēm.

Šodien laikrakstā Dienas Bizness: Latvijas jaunuzņēmumu darbības rādītāji un plašāks raksts par šo tēmu!

Jaunākais izdevums