Ražošana

FOTO, VIDEO: Kā top? Bērnu iecienītās ziepes ar mantiņu

Monta Glumane, 15.03.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties SIA «Art Soapworks» ražotnē, kurā tiek ražotas ziepes ar mantiņu.

Uzņēmums SIA «Art Soapworks» dibināts 2009. gadā. «Uzņēmuma dibinātāji ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Liepājas biznesa inkubatora palīdzību uzrakstīja projektu, ieguva līdzfinansējumu un savu uzsāka biznesu,» par uzņēmuma pirmsākumiem stāsta SIA «Art Soapworks» ziepju ražotnes Liepājā ražošanas vadītāja Dina Žvagiņa.

Sākotnēji ziepes tika ražotas kuba formā, trīs dažādos izmēros, bet tās neguva pircēju atsaucību, tāpēc tika nolemts ražot ziepes, kas ir taisnstūra formā. Šobrīd ziepes tiek ražotas arī daudzās citās formās, krāsās un ar dažādām smaržām. Ziepju smarža visbiežāk tiek izvēlēta tāda, lai radītu asociācijas.

Viens ziepju veids dienā tiek saražots 80 līdz 100 eksemplāros, taču apjoms atkarīgs no ziepju formas sarežģītības pakāpes.

Šobrīd pieprasītākās ir ziepes ar mantiņu. Lai gan uzņēmums tās sāka ražot jau pirms pieciem gadiem, pieprasījumu ietekmē arī tendences, piemēram, jaunu multfilmu parādīšanās. Tā, piemēram, šobrīd pieprasīti ir poniji.

«Ideja par ziepēs ievietotu mantiņu ir nākusi no bērniem, kas ekskursijas laikā uzņēmumā teica, ka tas būtu forši un tā būtu kā motivācija biežāk mazgāt rokas. No mūsu puses atlika tikai ideju īstenot. Pieaugušajiem, savukārt, izveidotas līdzīgas ziepes ar dzintara gabaliņiem,» stāsta D.Žvagiņa.

Latvijā tiek pārdota lielākā daļa saražotās produkcijas - aptuveni 70%. Tā nonāk dažādos veikalos - lielākoties Rīgā, bet arī citās Latvijas pilsētās, kā arī reklāmas aģentūrās.

Gadu gaitā uzņēmums savus produktus piedāvā ne tikai vietējam tirgum, bet arī eksportē uz Vāciju, Poliju, Lietuvu un Igauniju. Iespējams, ka drīzumā SIA «Art Soapworks» ziepes ar jūras tematiku varēs iegādāties Lietuvas delfinārijā.

D.Žvagiņa stāsta, ka konkurence ir, tāpēc uzņēmums cenšas saglabāt savu vietu tirgū. Konkurenti nesnauž un arī citi sākuši ražot ziepes ar mantiņu.

Ņemot vērā pircēju pieprasījumu, uzņēmums nepārtraukti izstrādā jaunus produktus. Drīzumā plānots ražot masāžas ziepes ar auzu, griķu pārslām, kafijas biezumiem, kas reizē gan masē, gan labi smaržo.

Komentāri

Pievienot komentāru