Pakalpojumi

Lai augtu, apvienojas

Anda Asere, 22.02.2018

Apvienojot GfK zināšanas par lieliem kompleksiem pētījumiem un Rait inovācijas, esam neērti konkurentiem, uzskata Rait grupas izpilddirektors Kaspars Jeness un SIA Rait Custom Research Baltic vadītāja Māra Tauriņa.

Foto: Edijs Pālens/ LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jaunajā ekonomikā dažos gadījumos vienīgais veids, kā augt lielākam, ir konsolidācija un konkurentu pārpirkšana

Tā uzskata tirgus izpētes kompānijas Rait grupas izpilddirektors Kaspars Jeness (Kaspar Jänes). Pērn Rait vienojās ar GfK SE par operatīvās darbības pārņemšanu Baltijā. Līdz ar to SIA GfK Custom Research Baltic tika pārdēvēts par SIA Rait Custom Research Baltic un turpinās darbību kā līdz šim. Darījums neietver GfK Retail and Technology biznesu, un darījuma summa netiek atklāta. Pārrunas bijušas ilgas, tās norisinājās vairāk nekā divus gadus. K. Jeness domā, ka tirgus izpētes sektorā un citās klasiskās nozarēs, kas ilgu laiku ir bijušas diezgan stabilas, nav iespējama izteikti liela dabiska izaugsme. Ja kompānija vēlas piedāvāt klientam spēcīga Baltijas spēlētāja pakalpojumus, to ir grūti izdarīt organiski – izaugsmei nav, no kurienes rasties. «Tāpēc tirgos, kur trūkst dabiskas izaugsmes, iespēja ir konsolidācija, uzņēmumu pārpirkšana un pārņemšana,» saka K. Jeness. Vaicāts, vai uzņēmums apsver iespēju iegādāties vēl kādu uzņēmumu, viņš teic, ka šāda iespēja pastāv, bet tas, visticamāk, nenotiks ne šogad, ne nākamgad.

«Šobrīd Baltijas ekonomika attīstās, tāpēc mēs esam situācijā, ka biznesā veicas gan tiem, kas ir labi, gan arī tiem, kam nav tik labi, jo ekonomika to atbalsta,» saka K. Jeness. Kopumā tirgus izpētes bizness Baltijā ir stabils. Aug tie, kas arvien vairāk pētījumus veic tiešsaistē, bet problēmas ir tiem, kas strādā ar vēsturiskām metodēm un neko nedara internetā. Igaunijā ir bijuši daži kompāniju slēgšanas gadījumi, jo, piemēram, ar šādu klasisku biznesa virzienu vairs nav gana.

K. Jeness uzskata, ka Baltijā izpētes biznesā nav īpašas atšķirības. «Man ir sajūta, ka Baltijas valstis biznesa kultūrā kļūst arvien līdzīgākas. Vairs nav tik krasas atšķirības,» viņš teic.

Visu rakstu Lai augtu, apvienojas lasiet ceturtdienas, 22. februāra, laikrakstā Dienas Bizness!

Komentāri

Pievienot komentāru