Start-up

Latvijas startup ASV meklē gan investorus, gan partnerus

Anda Asere, 02.08.2018

Foto: LAPRESSE/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Kopš Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības atklāšanas ASV to apmeklējuši 13 jaunuzņēmumi; tehnoloģiju uzņēmumiem pārsvarā interesē satikt potenciālos investorus, partnerus un klientus

«Pirms gandrīz pusgada Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens tehnoloģiju un jaunuzņēmumu konferencē «TechChill» paziņoja par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības atklāšanu ASV, Silīcija ielejā. Šajos mēnešos pārstāvniecību kopā apmeklējuši 13 jaunuzņēmumi. Kopš atvēršanas pieci uzņēmumi un kopā deviņi cilvēki izmantojuši iespēju strādāt «WeWork» kopstrādes biroju ēkā. Telpu izmantošanas ilgums ir no dažām dienām līdz pat vairākām nedēļām. Piemēram, automatizētas tāmēšanas programmatūras izstrādātājs «Fulfilli» vairāk nekā mēnesi strādāja no biroja telpām Sanfrancisko, bet blokķēdes tehnoloģiju uzņēmums «Monetizr» šajos mēnešos biroja telpas izmantojis jau trīs reizes,» stāsta Toms Zvidriņš, Latvijas ārējās ekonomiskās pārstāvniecības ASV vadītājs. Tehnoloģiju uzņēmumiem pārsvarā interesējot satikt potenciālos investorus, partnerus un klientus. Pārstāvniecība bieži palīdz ar kontaktiem un informāciju par vietējo biznesa vidi un pasākumiem.

Papildus eksporta atbalsta un ārvalstu investīciju piesaistes funkcijām, LIAA pārstāvniecība ASV veido attiecības ar riska kapitāla fondiem, akseleratoriem un biznesa inkubatoriem Silīcija ielejā, lai palīdzētu Latvijas jaunuzņēmumiem ar investīciju piesaisti un partneriem ASV.

DB jau rakstīja, ka pērn uzsāktais darbs pie Latvijas jaunuzņēmumu pārstāvniecības izveides Silīcija ielejā ir noslēdzies un no šā gada februāra jaunuzņēmumiem pieejama stratēģiska un profesionāla pārstāvniecība globālajā startup tīklošanās vietā un investoru piesaistes karstākajā punktā. Latvijas pārstāvniecība izveidota kopstrādes biroja ēkā «WeWork», kas ir globāla koprades platforma inovatīviem, strauji augošiem tehnoloģiju jaunuzņēmumiem. Būtiskākais ieguvums Latvijas uzņēmumiem ir tas, ka «WeWork» atrodas 150 vietās vairāk nekā 50 pasaules pilsētās, kas nozīmē, ka Latvijas startup uzņēmēji jebkurā no tām var izmantot gan biroja telpas, gan biznesa tīklošanās un sadarbības iespējas ar citiem jaunuzņēmumiem.

LASI ARĪ:

LIAA pārstāvniecības ASV mēnesī izmaksās aptuveni 8000 eiro

Latvijas jaunuzņēmumi var sākt darbu Silīcija ielejā ASV