Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP 10 

Paziņoti Latvijas vērtīgākie uzņēmumi 2017.gadā, kā arī prezentēts Baltijas vērtīgāko uzņēmumu TOP10.

Zane Atlāce - Bistere, 10.10.2018
1/10

10. Rietumu banka, AS

Vērtība: 384,7 miljoni eiro

Foto: LETA

Par vērtīgāko uzņēmumu Baltijā 2017.gadā atzīta Swedbank Grupa. Otrajā vietā SEB grupa, bet trešajā vietā Latvenergo, AS.

4.vietā Baltijas vērtīgāko uzņēmumu topā ir Tallink Grupp, AS, 5.vietā Maxima Grupe, UAB, 6.vietā Luminor Grupa, 7.vietā Orlen Lietuva, 8.vietā Eesti Energia, 9.vietā Lietuvos Geležinkeliai, AB, bet Baltijas vērtīgāko uzņēmumu TOP 10 2017.gadā noslēdz Lietuvos Energija, AB.

Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP 10 skatiet galerijā!

Kopējā Latvijas vērtīgāko Top 101 vērtība šogad ir 17,74 miljardi eiro, no tiem 13,22 miljardi eiro ir topā iekļuvušo privātā kapitāla uzņēmumu vērtība, bet 4,54 miljardi eiro ir valsts kapitāla uzņēmumu vērtība.

Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns Gundars Bērziņš ka Latvijas uzņēmumiem lieliem traucē kļūt četri faktori: augstas tirdzniecības izmaksas (daudz starpnieki, transportēšanas izmaksas augstas), augstas inovāciju izmaksas nodokļu politika un fakts, ka vienādi noteikumi ir gan lielajiem uzņēmumiem, gan mazajiem.

Atrisinot šīs četras lietas, ir lielākas iespējas attīstīt lielākus uzņēmumus, uzskata G.Bērziņš.

Savukārt Mobilly izpilddirektors Ģirts Slaviņš akcentēja, ka Latvijā ir izteikti nišas spēlētāji, kas veiksmīgi darbojas tieši nišās, kas, savukārt, nav tik lielas un globālas, lai augtu starptautiski.

Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101 sarakstu kopš 2005.gada veido Prudentia un Nasdaq Riga.

Turpinājums sekos