Mazais bizness

Mana pieredze: Biznesa ideja pārņemta no ASV

Sandra Dieziņa, 29.01.2018

Juris un Ilze

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

#Tieši Absolūts ēd ir kļuvis par logo Lipsku ģimenes saimniecībai.

Lipsku ģimene Krimuldas novada Inciemā saimnieko bioloģiski un kaļ idejas jaunajai pavasara sezonai

Kad ierodamies pie Lipsku ģimenes, saimnieks Juris naglo sijas topošajā augļu un dārzeņu pārstrādes telpā, kur tiks ražoti kaltētu augu pulveri. Tā atrodas līdzās diedzētavai, kur pirmos asnus laiž sinepes, zirnīši, saulespuķes, kvieši un citi mikrozaļumi. «Neesam liela saimniecība, bet dārzeņu audzēšana ir mūsu sirdslieta,» teikts Absolūts ēd mājaslapā. Tieši Absolūts ēd ir kļuvis par logo Lipsku ģimenes saimniecībai. Jāuzsver, ka Lipsku ģimenē aug četri bērni vecumā no diviem līdz 10 gadiem un abi vecākie jau tur rūpi par savām dobītēm.

Lipsku ģimenē darbi ir sadalīti – kamēr Juris atbild par lauku darbiem, Ilze vairāk darbojas ar klientu piesaisti un mārketingu sociālajos tīklos, kas kļuvis par neatņemamu sastāvdaļu sava rūpala popularizēšanā. Juris reģistrēts kā pašnodarbinātais, bet Ilze saimniecībā ir darbinieks. Sezonas laikā abi audzē plašu dārzeņu un zaļumu sortimentu, ko piegādā aizņemtajiem pilsētniekiem. Šobrīd zaļumu kastes un pulveri, ko vasarā papildina ogas un dārzeņi, tiek piedāvāti klientiem Rīgā un tās tuvumā, kā arī nelieliem ekoveikaliņiem. Kā teic Ilze, sezonālie dārzeņi domāti aizņemtajiem, kam ikdienā nepietiek laika doties uz tirgu vai citām iepirkšanās vietām, bet ir vēlme pēc vitamīniem un lauku labumiem.

Pašā saimniekošanas sākumā gan notikusi taustīšanās, ko un kā labāk darīt, jo Ilzei ir filozofa izglītība. Izskanējuši pat komentāri – kas jums tādus zaļumus pirks? Juris neslēpj, ka visas sēklas pieejamas veikalos – ņem tik un audzē! Tuvojas pavasaris, kad «maisam gals būs vaļā» un visiem būs interese par šo nodarbi. Ja kaut kas neizdodas vai aizņemtības dēļ nav laika, Absolūts ēd piedāvā savu preci. Ideja pārņemta no ASV, kur daudzas saimniecības saviem klientiem piedāvā sezonālos dārzeņus.

Visu rakstu Lai pabarotu pasauli lasiet 29. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

?http://www.db.lv/diskusija/vai-bio-partikas-uzvaras-gajiens-latvija-turpinasies

Komentāri

Pievienot komentāru