Mazais bizness

Mana pieredze: Mūziķis Igo eksportā cer uz veiksmes stāstu

Linda Zalāne, 23.05.2018

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Mūziķis Igo atradis savu izpausmes veidu ne vien caur mūziku, bet arī dzeju un grafiku

Ar zīmolu Igo. Akcents Personībai pieejams plašs lietu klāsts – grafiskie mākslas darbi, glāzes, krūzes, šķīvji, galdauti, spilveni, kartītes, apģērbs, sveces. To idejas autors ir mūziķis un dzejnieks Igo, kurš atzīst, ka mākslas klātbūtne viņa ikdienā bijusi jau kopš bērnības, jo mamma ir grafiķe, kura viņu ņēma līdzi, kad devās ielās zīmēt un skicēt.

«Lai gan esmu pirms tam uzstādījis konkrētu plānu, tas nav vienīgais, ar ko ir jānodarbojas. Jauno dizainu veidošana ir cieši saistīta ar to, vai es varu sakārtot savu ikdienu un veltīt konkrētu laiku un enerģiju tam, lai domātu par jauniem zīmējumiem. Laika trūkums ir viens no klupšanas akmeņiem. Ja vien zinātu, kā izdarīt tā, lai laika ir vairāk un diena ir garāka, un tajā izdotos visu iecerēto realizēt,» spriež mākslinieks, kurš ikdienā strādā tandēmā ar dizaineri Gitu Straustiņu. Abi sagatavo dizaina darba uzdevumu, stilistisku un to, kā vēlētos to redzēt. Pēc tam darbi tiek novirzīti ārpakalpojuma sniedzējiem, kuru ir prāvs pulks, jo katrai detaļai ir nepieciešams savs meistars.

Zīmola cienītāji ir ne tikai privātpersonas, kas izvēlas dizaina lietas sev vai dāvanām, bet arī korporatīvie klienti. Līdz šim sadarbība ir bijusi ar vairākiem uzņēmumiem, vienam pat veidots īpašs krūzes dizains ar skudras tēlu. «Ir bijusi interesanta pieredze – mani darbi ir aizceļojuši uz ārzemēm un izskatās, ka tam varētu būt labs turpinājums, jo lietas, kas tika aizsūtītas uz citām valstīm, manā izpratnē ir ļoti vērtīgas un rūpīgi pagatavotas, kas ne tikai par mums, bet kopumā par Latviju vēsta to labāko. Mēs esam prasīgi pret kvalitāti, un meistari, ar kuriem sadarbojamies, to zina,» teic Igo.

Eksportā stāsts ir jāveido nedaudz atšķirīgi. «Domāju, ka arī ārzemniekiem ir interesanti uzzināt, ka tas ir mūziķis, kurš šīs lietas rada. Viņam ir īpatnējs rokraksts, līdz ar to kolekcija atšķiras no citām tirgū pieejamām lietām,» pauž Gita. Savukārt Igo teic, ka, tāpat kā citi, cer uz veiksmes stāstu, uz to, ka, lūk, viens veiksmīgi izpildīts lūgums nesīs nākamo pasūtījumu.

Visu rakstu Talants tandēmā ar aizrautību lasiet 23. maija laikrakstā Dienas Bizness.

LASI ARĪ:

FOTO: Mūziķu Dona un Kaspara Rogas Francijas Rivjēra Engurē

Intara Busuļa mammas kafejnīcu apciemo pat tūristi no Krievijas