Mana pieredze: Pārdod braukšanas prieku 

Latvijā radītie tricikli Wolftrike vispirms izturējuši trieciena pārbaudi pašmāju drifta hallē un nu ir gatavi iekarot eksporta tirgu

Linda Zalāne, 24.10.2018
1/25

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

SIA Gate To 8 īpašnieki Klāvs Ašmanis un Ulams Mazulis jau vairākus gadus iemēģina roku dažādos biznesos – sākot no kolektīvā iepirkšanās portāla izveides un beidzot ar ugunsdzēšamo aparātu tirdzniecību, bet neviena no šīm nodarbēm nav bijusi dzīvotspējīga, līdz radusies doma par elektriskā tricikla sakomplektēšanu.

Vēlies izlasīt šo rakstu pilnā apjomā? Pērc un lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Pagāja vismaz trīs gadi līdz gatava, triecienizturīga braucamā izstrādei, un pa šo laiku puds sāls apēsts. Triciklus puiši lika lietā pašu izveidotajā drifta hallē, kur adrenalīna ķērāji izmēģina slīdēšanu lielā ātrumā. Tehnika plīsa, pievīla, to laboja, līdz tika izstrādāts tāds produkts, kuru var arī eksportēt. Triciklam radīta arī sava preču zīme – Wolftrike, bet pārdošana sākta tikai pirms trim mēnešiem, jo produkts visu laiku tika pieslīpēts.

Tagad tas ir pilnīgs

«Vienu dienu redzēju internetā šādu bezmotora braucamo un izdomāju, ka pašiem jāpamēģina tādu uztaisīt. Sarunāju, lai uzmetina braucamā rāmi, no Ķīnas pasūtījām bateriju. Šķita viss labi – saliksim detaļas kopā un brauksim. Rezultātā pēc 20 minūtēm baterija nodega un braukšanas prieks bija galā. Tā neejošo triciklu vadājām sev līdzi no viena biroja uz otru, līdz izdomājām, kā uzlabot elektroniku, lai tā pie slodzes nenodeg,» stāsta SIA Gate To 8 valdes loceklis, īpašnieks Klāvs Ašmanis. Viņa tēvs Aivars Ašmanis ir tricikla idejas realizētājs un mehāniķis, kurš divus gadus Liepājā ar vēl diviem palīgiem, inženieriem no Baltijas, ir strādājuši pie tricikla izstrādes, un tagad tas ir pilnīgs. Brīdī, kad roku rokā ar Klāva tēti bija izgatavoti seši braucamie, puiši izlēma spert nākamo soli un 2016. gadā Rīgā atvēra drifta halli. Tika sameklētas telpas degradētā teritorijā Mūkusalas ielā Rīgā, blakus kādreizējai atrakciju «paradīzei» Akvalandei, tās biznesa iecerei derēja gan demokrātiskās nomas maksas, gan izmēra dēļ. Ēkā, kurā savulaik atradies veikals, nu ir izveidota 2000 m2 liela iekštelpu trase. Uzņēmēji atklāj, ka drīzumā iecerēts apdzīvot arī blakus esošo telpu, līdz ar to trases apjomu varēs palielināt divas reizes. «Šķita – produkts gatavs, rullēsim. Pēc pāris dienām mums bija «izdzīvojuši» tikai divi tricikli. Cilvēki bija atnākuši braukt, bet bija jāstāv un jāgaida vairākas stundas rindā, lai nokļūtu trasē. Toreiz šķita, ka viss būs elementāri jau no sākuma, bet tā nebija, un tikai tagad varam teikt, ka līdz pamatiem esam «izkoduši» šo braucamrīku. Divus gadus mans tētis Liepājā ar vēl diviem palīgiem dienu no dienas ir strādājuši pie tricikla izstrādes, un tagad tas ir pilnīgs. Tas iztur triecienus, ir gatavs ne tikai vienam braucējam, bet tam, ka ik dienas ar to vizinās desmitiem cilvēku. Baterijas vairs nenodeg, un varam pilnvērtīgi strādāt,» stāsta Klāvs.

Visu rakstu Pārdod braukšanas prieku lasiet 24. oktobra laikrakstā Dienas Bizness. Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Tevi varētu interesēt

Keramiķe Linda Romanovska atradusi līdzsvaru un īsto dzīves telpu, kurā bez stresa,...

Veselības jaunuzņēmums CheeksUp vienkāršo tehnoloģisko risinājumu, lai to varētu lietot plašāks...

Rīgas domes grantu programmā «Atspēriens» ir izvērtētas iesniegtās idejas un noteikti 10...

Trīs veidu šokolādes krēmi Magmum, kurus šogad tirgū laidis Saldus novada uzņēmums...

Talsu novada zemnieku saimniecībā Veckoras jau četrus gadus tiek ražoti veselīgi ābolu...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Ivars Saide 20 savas dzīves gadus ir strādājis šovbiznesa industrijā - bijis...

Ar sliktu garastāvokli nav jēgas taisīt kūku, uzsver Gulbenes uzņēmēja Inese Veismane....

Stradu pagasta piemājas saimniecībā Pakalnieši jau vairākus gadus tiek ražots Pakalniešu siers....

Sliktākā pieredze ir bijusi ar modes lielvalsti Franciju, atzīst viena no apģērbu...

Keramiķe Linda Romanovska atradusi līdzsvaru un īsto dzīves telpu, kurā bez stresa,...

Cena, piedāvājums un tirgus izpēte - ir trīs faktori, kas noteikti jāņem...

Redzot, ka dizaina sporta apģērbu niša ir diezgan brīva, Latvijas bikini fitnesa...

Modes zīmols One Wolf oktobra beigās Vecrīgā atklās jaunu veikalu, kurš būs...

Žurnāla Pikolo mērķis ir komunicēt ar bērnu viņa valodā, mēģinot izprast un...

Rīgas domes grantu programmā «Atspēriens» ir izvērtētas iesniegtās idejas un noteikti 10...