Startē dzīvojamā fonda tirgū 

EfTEN Capital, kas līdz šim ir pozicionējis sevi tikai kā komercīpašumu investoru, nolēmis startēt arī dzīvojamo māju fonda jomā

Natālija Poriete, 20.9.2017
1/2

Avots: EfTEN Capital

Tā intervijā DB saka investīciju fonda EfTEN Capital vadošais partneris Viktors Savins. Šādu aktivitāti uzņēmums izvērsīs tikai Latvijas tirgū.

Fragments no intervijas:

Kāpēc šis lēmums attiecas tikai uz Latviju?

Igaunija un Lietuva dzīvojamā fonda cenu ziņā ir sasniegušas augstāko punktu, savukārt Latvija no saviem kaimiņiem kārtīgu soli atpaliek, taču makroekonomikas dati rāda, ka paredzama strauja izlīdzināšanās starp Baltijas valstīm, līdz ar to Latvijā var būt straujš kāpums dzīvojamā fonda pieprasījumā, uz ko mēs esam gatavi.

Vai uzņēmums neplāno dzīvojamo fondu segmentā nākotnē ieiet arī Igaunijā vai Lietuvā?

Šobrīd nē. Lietuvā un Igaunijā vairāk būvē un vairāk realizē, un šajās valstīs pirms 3–5 gadiem tirgū regulāri piedāvāja jaunus projektus. Igaunija vienmēr ir priekšā pārējām valstīm, un mums kā Igaunijas uzņēmumam ir diezgan viegli dzīvot – mēs varam paskatīties, kas mūs sagaida nākotnē.

Un kas mūs gaida?

Cenu kāpums nozarē, apjoma un pieprasījuma pieaugums.

Kādi projekti jums top Latvijā?

Šobrīd sarakstā ir četri projekti, ko esam iegādājušies. Viens no tiem ir viena daļa Baltezera projektā dzīvojamā zonā Mārsili, kur mēs esam nopirkuši daļu portfeļa. Otrais projekts ir būvniecības stadijā – atsākām projekta būvniecību Bišumuižā. Ir vēl divi projekti, taču par tiem vēl pāragri stāstīt. Atklāšu gan, ka viena projekta ietvaros paredzēta arī debesskrāpju būvniecība.

Cik dzīvokļus jūs piedāvāsiet tirgū?

Katru gadu plānojam realizēt apmēram 100 vienības. Starp tiem ir rindu mājas, dvīņu mājas, dzīvokļi, tāpēc es saucu tos par vienībām. Tāds plāns mums ir šobrīd tuvākajiem 4–5 gadiem, bet mēs arī esam atvērti jaunām investīcijām un gatavi iegādāties arī citus objektus, lai varam to apjomu nodrošināt. Mums būs gan vienistabas studijas tipa dzīvokļi, gan 2-istabu, 3-istabu un 4-istabu dzīvokļi, kaut arī tik lieliem dzīvokļiem pieprasījums nav liels. Katram dzīvoklim mums ir paredzētas vismaz 2 autostāvvietas – bez izņēmumiem.

Visu interviju Startē dzīvojamā fonda tirgū lasiet 20. septembra laikrakstā Dienas Bizness.