Samsung un Apple produkti tapuši ar bērnu darba palīdzību

2013. gada 07. maijs plkst. 15:35
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānijas Samsung un Apple savos produktos izmanto sastāvdaļas, kas izgatavotas, izmantojot bērnu darbaspēku un neievērojot vides aizsardzības noteikumus, pavēstījusi starptautiska vides aizstāvju organizācija Friends of the Earth.

Abas kompānijas izmantojot Indonēzijas Bangkas raktuvēs iegūtu alvu, apgalvo organizācija, norādot, ka minētajās raktuvēs alvas iegūšana notiekot puslegāli, tajās tiek nodarbināti bērni un neregulēta rūpnieciskā darbība reģionā izraisījusi plašus tropisko lietus mežu postījumus. Sliktie darba apstākļi katru gadu ir arī 150 raktuvju strādnieku bojāejas iemesls, vēsta britu laikraksts The Guradian.

Dienvidkorejas Samsung atzinusi, ka izmanto Bangkā iegūto alvu un sākusi problēmas izskatīšanu. «Lai gan mums nav tiešu attiecību ar piegādātājiem no šī reģiona, mēs zinām, ka atsevišķos mūsu produktos izmantotā alva ir tur iegūta,» norādījis Samsung. Tikmēr Apple atteikusies sniegt plašākus komentārus. Alva tiek izmantota viedtālruņos Galaxy S4 un iPhone S5, kā arī planšetdatoros iPad kā lodēšanas materiāls.

Starptautiskā sabiedrība jau iepriekš paudusi satraukumu par līdzīgiem jautājumiem, kas saistīti ar bērnu darbaspēka izmantošanu, kā arī vides postījumiem, kas radušies komerciālu aktivitāšu dēļ.

Aizvadītajā gadā kļuva zināms, ka Ķīnas kompānija HEG Electronics, kas nodarbojas ar Samsung ierīču samontēšanu, izmantojusi nepilngadīgu darbaspēku. Vairāki skandāli bijuši saistīti arī ar Apple piegādātāja Foxconn rūpnīcā esošajiem darba apstākļiem, kas bija izraisījuši pašnāvību vilni. Apple vēlāk palielināja pārbaudes rūpnīcās, kurās tiek ražoti kompānijas produkti, lai tajās strādājošiem nodrošinātu pienācīgus darba apstākļus.

Aizvadītajā gadā organizācija Friends of the Earth izveidoja tiešsaistes petīciju, kuru jau parakstījuši vairāk nekā 20 tūkstoši cilvēku, kas aicinājuši Apple un Samsung pārtraukt alvas izmantošanu.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām