Mazais bizness

Kafijas kiosks kā pozitīvs grūdiens

Biznesa Plāns, 09.01.2019

Tatjana Tarasova

Foto: Matīss Markovskis

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sociālās jomas aktīviste Tatjana Tarasova Liepājā plāno attīstīt sociālo uzņēmumu, atverot īpašu kafijas kiosku Youth Cafe

Nelielais kiosks Rīgas ielā blakus Liepājas dzelzceļa stacijai ir savests kārtībā, apmēbelēts un ir apmācīti arī pirmie darbinieki, vēl atlicis tikai sagaidīt aprīkojumu, lai kafijas tirgotava liepājniekiem varētu sākt piedāvāt karsto dzērienu. Tatjana cer, ka pēc skata necilais kiosks sniegs lielu ieguldījumu to Liepājas jauniešu dzīvē, kuriem grūti atsperties darba tirgū bez pirmās darba pieredzes.

Būtisks ieraksts CV

Tirgojot kafiju, uzkodas un suvenīrus, jaunieši iegūs praktiskās iemaņas un tik svarīgo ierakstu CV par pirmo darba pieredzi. Jauniešiem būs iespēja kioskā darboties no mācībām brīvajā laikā, strādāt šeit varēs arī jaunās māmiņas, kurām vēl nav darba pieredzes vai nav, kur atgriezties pēc bērna kopšanas atvaļinājuma. Kiosks kā sociālā biznesa projekts darbosies līdzās jauniešu centram House of Hope. Abi projekti ir saistīti arī gluži fiziski, jo kiosks atrodas blakus vēsturiskajai ēkai, kur tagad apmeties no Karostas pārceltais jauniešu centrs – ēkas iekārtošana pabeigta tikai pērn novembrī. Jau desmit jauniešu izgājuši apmācības, lai spētu darboties ar kases aparātu, tāpēc Tatjana ir gatava drīzumā dot starta šāvienu kafijas kioska atvēršanai. Viņa ar šo projektu vēlas aizpildīt robu jauniešu nodarbinātības ceļā – bez pirmās pieredzes vai rekomendācijām atrast darbu ir sarežģīti, viņa vērtē no jauniešu stāstītā. Ar jauniešiem Tatjana sarunājas bieži, tā ir viņas ikdiena jau vairākus gadus, kopš caur dziļi personīgu pieredzi Tatjana izveidoja jauniešu centru Karosta Kids.

Laukā no apburtā loka

Deviņu gadu vecumā Tatjana kopā ar mammu no Ukrainas ieradās Latvijā. Tatjana nezināja ne latviešu, ne krievu valodu, un tika nolemts, ka visiem būs vieglāk, ja viņa mācīsies internātskolā Liepājā. Taču Tatjana sapņoja kļūt par mākslinieci. «Tas visu laiku dzīvoja manī, bet nebija iespējas to sasniegt. No apkārtējiem nesaņēmu ne mazāko pamudinājumu vai atbalstu. Tikmēr pati savām acīm redzēju, ka arī daudzi citi talantīgi bērni izaugot nepiepilda savus sapņus, bet vienkārši kļūst par alkoholiķiem un beigās paši atdod savus bērnus internātskolai. Sapratu, ka negrasos pieļaut, lai tā notiek ar mani. Apprecējos 17 gadu vecumā, drīz man bija divi bērni un sabrukusi laulība. Sapratu, ka man pašai vajadzīga palīdzība. Tajā brīdī man apkārt bija cilvēki, kuri palīdzēja iestāties augstskolā. Apjautu, ka es gribu dot šo atbalstu tālāk, un tā pamazām attīstījos sociālajā darbā ar bērniem un jauniešiem,» dažos teikumos Tatjana izstāsta to, kā sākusi darboties sociālajā jomā.

Visu rakstu Kafijas kiosks kā pozitīvs grūdiens lasiet 9. janvāra laikraksta Dienas Bizness pielikumā Biznesa Plāns. Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru