Maija Silova atzīta par Latvijas ietekmīgāko influenceri 

Par ietekmīgāko un nozīmīgāko sociālo tīklu influenceri atzīta modes eksperte un žurnāliste Maija Silova. Otrajā vietā makro influnceru kategorijā ierindojies bokseris Mairis Briedis, kam seko aktrise Ieva Florence.

Lelde Petrāne, 10.12.2018
1/15

Organizatoru foto

«Mēs ceram, ka šī indeksa rezultāti kalpos kā ceļa karte tiem Latvijas uzņēmumiem, kuri vēlas ilgtermiņā sadarboties ar influenceriem, jo parāda ne tikai reālo konkrētā cilvēka auditoriju, bet arī to jomu, kurā sekotāju piesaiste ir vislielākā,» teic Golin Riga infuenceru projektu vadītājs Deniss Ševeļovs.

Lai noteiktu Latvijas nozīmīgākos influencerus, līdztekus izmantotas trīs metodes – starptautiska Golin Global metodoloģija influenceru radītā satura un sekotāju skaita analīzei Accelerators of Relevance, Norstat Latvija sabiedriskās domas pētījums, kurā apkopotas 1600 iedzīvotāju domas, kā arī influenceru kontu analīze satura un sekotāju skaita autentiskuma noteikšanai, ko īstenoja starptautiskais Instagram analītikas uzņēmums Hype Auditor.

Par medium kategorijas uzvarētāju atzīts stilists Rojs Rodžers, par otro nozīmīgāko influcenceri šajā kategorijā tika nosaukts Lauris Zalāns, bet trešo - Youtube kanāla PARâdi MODI īpašniece, modes un stila entuziaste Anete Ozoliņa. Savukārt mikro kategorijā pirmajā vietā ierindojās mūziķis Reinis Sējāns, kam seko jauniešu vidū populārā Youtube influencere Engelmeitene un bloga Mūsulapa.lv autore Marta Logina.

Līderi tika noskaidroti trijās kategorijās – mikro (sekotāju skaits no 1000 līdz 10 000), medium (sekotāju skaits no 10 000 līdz 25 000) un makro (sekotāju skaits virs 25 000). Latvijas sociālo tīklu influenceri tika vērtēti tādās jomās kā Dzīvesstils, Ēdiens, Skaistums, Dizains, Mode, Izklaide, Foto&video, Sports un Jaunatne.

Kategorijā Dzīvesstils laurus plūca Marta Logina (mikro), jaunā māmiņa Kristīne Danenbergsone (medium) un skaistumkonkursu dalībniece Diāna Kubasova (makro). Par kategorijas Ēdiens labākajiem tika atzītas tādas ēdiena gatavošanas entuziastes kā Katrīna Mame (mikro), Signe Meirāne (medium) un Anna Panna (makro).

Kategorijas Skaistums uzvarētājas bija Instagram konta almazaproha autore (mikro) un Laura Alksne (medium). Makro kategorijā balva nevienam netika pasniegta. Dizaina kategorijā par uzvarētājiem tika pasludināti šādi influcenceri: Gundega Skudriņa (mikro), Ieva Cipruse (medium) un Elita Patmalniece (makro).

Kā nozīmīgākie izklaides influenceri tika atzīti Reinis Sējāns (mikro), Kristīne Virsnīte (medium) un Maija Silova (makro). Savukārt par kategorijas Foto&video uzvarētājiem tika pasludināti Sabīne Unda (mikro), Mārcis Baltskars (medium) un Jānis Paļulis (makro).

Par nozīmīgākajiem sporta influcnceriem Latvijā tika atzīti Annija Roga (mikro), Reinis Nitišs (medium) un Mairis Briedis (makro). Savukārt kategorijā Jaunatne par ietekmīgākajiem sociālo tīklu influenceriem tika atzīti Engelmeitene (mikro), Rojs Rodžers (medium) un Evelīna Pārkere (makro).

No šīs sadaļas

Viss, kas notiek jebkur pasaulē, tajā pašā laikā gūst uzmanību un raisa...

Sabiedrisko attiecību nozarei šis gads ir bijis ražīgs neatkarīgi no tā, kurā...

Astoņus gadus vecs zēns Raiens, kurš piedāvā rotaļlietu apskatus, ir video vietnes...

Sociālais tīkls Facebook ir atzinīgi novērtējis Latvijas lidsabiedrības airBaltic inovatīvo pieeju,...

Katrs piektais Latvijas iedzīvotājs jeb 17% ir iegādājušies produktu vai pakalpojumu pēc...

Ar mērķi veicināt biznesa attīstību, tiek apvienots interneta pakalpojumu sniedzējs «Stream Networks»...

Zemo cenu aviokompānija Ryanair pavēstījusi, ka tās tīmekļa vietni jaunākās akcijas laikā...

ASV sociālās komunikācijas gigants «Facebook» panācis vienošanos samaksāt Itālijas varasiestādēm...

Uzņēmumu sadarbība ar blogeriem, kas internetā reklamē produktus vai veido konkrētu viedokli...

Tiek dots starts interneta platformai «Visas iespējas», kas apkopo dažādas iespējas jauniešiem...