Mazais bizness

Mana pieredze: Digitālo failu virtuālais seifs

Anda Asere, 04.12.2017

DigiPulse pirmā versija

ir domāta kriptovalūtu

entuziastiem. Sākotnēji

šo produktu uzņēmumam

vieglāk pozicionēt

kriptomaku nodošanai

mantojumā. Taču šajā

virtuālajā lādītē var glabāties

jebkurš digitāls fails – bildes,

dokumenti, e-pasti utt.,

stāsta DigiPulse dibinātāji

Dmitrijs Dementjevs-Dedelis

(no kreisās) un

Normunds Kvilis.

Foto: Paula Čurkste/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

DigiPulse dibinātāji Normunds Kvilis un Dmitrijs Dementjevs-Dedelis izstrādā pakalpojumu, kas ļaus mantiniekiem saņemt īpaši viņiem atstātos aizgājēju digitālos failus

«Pagājušajā gadā, strādājot iepriekšējā darbā, bija ļoti intensīvs posms – vajadzēja strādāt septiņas dienas nedēļā pa 12 stundām. Vienu rītu, braucot uz darbu, gandrīz vai zaudēju samaņu. Sāku prātot – cik ilgi tā var turpināt un kas notiks, ja ar mani tiešām notiks kaut kas slikts. Līdz ar cilvēka nāvi visi digitālie faili un atmiņas pazūd ar galiem,» stāsta Dmitrijs.

Viņš savās pārdomās padalījās ar Normundu, kurš strādājis banku sektorā, un viņam radās doma apaudzēt šo ideju, pievienojot kriptovalūtu aspektu. Tā abi nolēma radīt pakalpojumu, kas palīdzētu mantiniekiem piekļūt aizgājēja digitālajiem aktīviem. Viņi diskutēja ar investoriem, sagatavoja pieteikumu Horizon2020 grantam, bet rezultātā visi bija noraidoši un teica, lai viņi vispirms izstrādā produktu. «Ir grūti uztaisīt produktu, kam šobrīd nav alternatīvas, bez sākotnējiem līdzekļiem. Lai iegūtu pirmos klientus, sākumā viņi ir jāizglīto. Tas prasa līdzekļus,» piezīmē Dmitrijs.

Šī gada maijā kriptovalūtas sasniedza to līmeni, kad par tām sadzirdēja plašāka sabiedrība. Viņi nolēma veikt pirmreizējo virtuālo žetonu piedāvājumu (ICO – Initial Coin Offering), lai savāktu līdzekļus produkta izstrādei. Lai gan pirmais mēģinājums nebija veiksmīgs, novembrī viņi šo kampaņu sekmīgi beidza, piesaistot aptuveni vienu miljonu dolāru. ICO organizētājs bija DigiPulse Foundation, bet tehniskais izpildītājs – SIA Neapnika.

«Sākumā nesasniedzām vēlamo rezultātu, taču mākonim bija sudraba maliņa – virtuālo žetonu (tokens) iegāde notiek viedlīgumos (smart contract), kas ir tā uzprogrammēti, ka automātiski izpildās pie noteiktiem kritērijiem, piemēram, ja netiek sasniegta noteiktā summa, visa nauda cilvēkiem tiek atskaitīta atpakaļ. ICO bieži dzirdēts par krāpšanās gadījumiem, tāpēc tas, ka mēs visiem dalībniekiem aizskaitījām naudu atpakaļ, nospēlēja mums par labu – nesabojāja mūsu reputāciju. Papildus tam saņēmām labu atgriezenisko saiti no kopienas, kā produktam būtu jāizskatās,» saka Normunds.

Visu rakstu Digitālo failu virtuālais seifs lasiet 4. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

DigiPulse nupat kā uzvarējis Digital Freedom Festival ietvaros notikušajā akseleratora 500 Startups konkursā, iegūstot iespēju piedalīties akselerācijas programmā Sanfrancisko. «Līdz šim akseleratori lūkojās ar skepsi uz uzņēmumiem, kuri nākuši no ICO vides, bet šī uzvara parāda kopējo domāšanas maiņu globālā kontekstā. Galvenokārt tam par pamatu ir spēja piedāvāt labu produktu kombinācijā ar spējīgu komandu,» saka N. Kvilis.

Komentāri

Pievienot komentāru