Siernīcai Soira atsaka preču izsniegšanu ar pēcapmaksu 

Siernīca SIA Soira saskārusies ar sadarbības grūtībām - turpmāk uzņēmumam atteikta preču izsniegšana ar pēcapmaksu.

Monta Glumane, 21.6.2019
1/2

Foto: Ritvars Skuja,Dienas Bizness

Sociālajā tīklā Facebook uzņēmums raksta, ka saskāries ar, viņuprāt, interesantu politiku no ieraugu tirgotāja AS «Neo». Uzņēmums skaidro, ka sešu gadu laikā nav kavējis nevienu maksājumu, taču tagad saņēmis atteikumu par precēm norēķināties ar pēcapmaksu, kā līdz šim. Uzņēmums uzskata, ka nav liels klients un vidējā rēķina summa nepārsniedz 150-200 eiro mēnesī.

«Labdien! Vēlamies Jūs informēt, {.....}, ka izvērtē katram debitoram piešķiramo kredīta limita apjomu un pēcapmaksas dienas. Izvērtējot Jūsu pārstāvēto uzņēmumu SIA «Soira», kredīta limits netika piešķirts. Līdz ar to esam spiesti turpināt mūsu sadarbību uz kādu laiku (līdz apdrošinātājs pārvērtēs un akceptēs limitu), izsniedzot preci uz priekšapmaksu. Un ko vispār nozīmē - izvērtējot jūsu uzņēmumu? Ko tad vērtējāt? Piemēram, Kredītu informācijas birojs mūsu SIA ir ierindojis 5% Latvijas uzticamāko uzņēmumu sarakstā - ņemot vērā visa veida maksājumus, tostarp valstij, piecu gadu griezumā,» savā Facebook rakstīja SIA «Soira».

Db.lv sazinājās ar SIA «Soira» valdes locekli Ingu Āriņu - Vilni, kura norādīja, ka nekas ārkārtējs nav noticis, bet no biznesa ētikas viedokļa, viņasprāt, labāk būtu, ja AS «Neo» būtu SIA «Soira» atsūtījis vēstuli ar paziņojumu, ka no 1.jūlija ir jauna kārtība.

«Bet uzrakstīt, ka «izvērtējot jūsu uzņēmumu...» turpmāk pārejam uz priekšapmaksu ir mazākā mērā nekorekti. Kredītu informācijas birojs mūs ir ierindojis Latvijas uzticamāko uzņēmumu sarakstā, jo, neskatoties uz dažādām grūtībām, visi maksājumi darbības laikā veikti korekti un laikā - sākot ar privātajiem piegādātājiem, un beidzot ar nodokļu un nodevu nomaksu. Tādēļ šādi paziņojumi izraisa reakciju. Manī mājo pārliecība, ka aiz katra cipara stāv cilvēks un viņa ieguldītais darbs, un par liela uzņēmuma vērtētāji nedrīkst tā vienkārši aizslaucīt paveikto ar tekstu - jūs neesat gana uzticami,» sacīja SIA «Soira» valdes locekle.

Raksts turpinās pēc reklāmas

Db.lv sazinājās arī ar AS «Neo» valdes priekšsēdētāju Juri Balodi, kurš paskaidroja, ka AS «Neo» ir daudznozaru uzņēmums, kas Latvijas tirgū strādā jau kopš 1991. gada, un šo gadu gaitā ir uzkrājis pieredzi darbā ar dažādiem klientiem.

«Minētajā pieredzē bijuši gadījumi, kad sadarbība ar klientu nav izvērtusies veiksmīga tieši maksātspējas problēmu dēļ. Tāpēc, lai pasargātu uzņēmumu no šādu zaudējumu rašanās, jau otro gadu AS «Neo» izmanto debitoru apdrošināšanas ārpakalpojumu, kas attiecīgi sevī ietver arī striktu un regulāru debitoru izvērtēšanu no apdrošināšanas kompānijas puses. Arī konkrētā situācija ir izrietoša no tā, ka dažas dienas atpakaļ no apdrošināšanas kompānijas saņēmām atjaunotu sarakstu ar uzņēmumiem, kam ir apstiprināti kredītlimiti un, diemžēl, arī sarakstu, kam kredītlimits tiek atcelts, līdz nākamai izvērtēšanai. Gribam uzsvērt, ka mums ir žēl, ka ir radusies šāda situācija un kāds no mūsu klientiem ir spiests saskarties ar grūtībām. Tomēr apdrošināšanas kompānijas un mūsu uzņēmuma iekšējā kārtība paredz striktu noteikumu, kas nosaka - paaugstināta kredītriska gadījumos pāriet uz priekšapmaksas sadarbības modeļa ievērošanu. Tas nav nekādā mērā vērsts pret kādu konkrētu uzņēmējdarbības veidu, formu vai lielumu,» sacīja J.Balodis.

Kredītu informācijas biroja komercdirektors Intars Miķelsons Db.lv apstiprināja, ka SIA «Soira» ir 2017. gada stiprāko uzņēmumu sarakstā, taču par 2018. gada sarakstu komentārus nesniedza, jo šā gada sertifikāti tiek pārdoti, bet uzņēmums nav atrodams starp tiem, kuri šo sertifikātu iegādājušies. «Atbildi varam sniegt tikai pašam uzņēmumam vai uzņēmums kvalificējies/nav kvalificējies Sertifikātam 2018. Savukārt uzņēmumi, kuri kvalificējas 2019. gada sertifikātiem vēl tikai tiks aprēķināti šā gada 3Q balstoties uz pērnā gada finanšu pārskatiem un 2019. gada KIB sistēmas dalībnieku iesniegtajiem datiem,» paskaidroja I.Miķelsons.

Tevi varētu interesēt

Pēdējos desmit gados siera ražošana pieaugusi, cena – teju dubultā....

Siernīcai SIA Soira maijā bijis jāpamet ražošanas telpas, kur uzņēmums paspējis nostrādāt...

Neraugoties uz zemajām piena iepirkuma cenām, kā arī Krievijas embargo negatīvo ietekmi,...

A/s Trikātas siers līdzšinējajam valdes priekšsēdētājam Raimondam Freimanim beigušās...

Zemnieku uzņēmums Latvijas piens otrdien uzsācis siera ražošanu plašam patēriņam,...

Nepalaid garām

Dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta īstenotāji atklājuši pirmās nākotnes infrastruktūras...

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju vērot, kā top...

Ventspilī ražotie koka logi un bīdāmās sistēmas tiek realizētas ne tikai Zviedrijas,...

Ilgstošās problēmas ASV ražotnē piespiedušas Latvijas rūpniecības milzi AS Valmieras stikla šķiedra...

Investējot 20 tūkstošus eiro, «Latvijas Maiznieks» produktu līniju «Maiziņš» papildinājis...

AS Valmieras stikla šķiedra 17. jūnijā iesniegusi Vidzemes rajona tiesā Valmierā pieteikumu...

Šā gada jūnija otrajā nedēļā, salīdzinājumā ar to pašu periodu pagājušajā gadā,...

Vidzemes rajona tiesa 12. jūnijā pasludinājusi pārtikas ražotāja SIA «Milda KM» maksātnespējas...

Medikamentu lieltirgotava AS «Recipe Plus» izteikusi nelaiķa Valērija Maligina jaunākās meitas...

AS Olainfarm provizoriskie konsolidētie 2019. gada maija rezultāti liecina, ka grupa realizējusi...