VIDEO, FOTO: Supošana ar pievienoto vērtību 

Izmantojot Lauku atbalsta dienesta (LAD) finansējumu, «Pērsejas» piedāvā iespēju apskatīt Koknesi citādā veidā - no SUP dēļa. Ir svarīgi popularizēt zudušās Daugavas senlejas un Pērses gravas vēsturisko un kultūras mantojumu, biznesa portālam db.lv uzsver «Pērsejas» īpašniece Ita Lejiņa.

Laura Mazbērziņa, 02.8.2018

Ģimenes uzņēmums «Pērsejas» savu darbību sāka 2008. gada vasarā, piedāvājot laivot pa Pērsi un Daugavu, lai apskatītu pilsdrupas no citas puses.

Šī apkārtne glabā nogrimušās pasaules leģendu, saka I. Lejiņa. «Pirms uzbūvēja Pļaviņu HES, te izskatījās pavisam citādāk. Pērse plūda uz Daugavu pa dziļu, mežonīgu gravu, pie satekas veidojot plašu deltu ar vairākiem atzarojumiem. Savukārt, pilsdrupas tolaik atradās stāvā kalnā, un Pērse varēja lepoties ar visaugstāko ūdenskritumu Latvijā, kam augstums bija pāri 2 metriem. Tagad mēs to visu varam tikai iztēloties,» viņa norāda.

SUP ir samērā jauns aktīvās atpūtas, ūdenstūrisma un sporta veids, kas strauji gūst popularitāti un atzinību visā pasaulē. Supot var dažādos laikapstākļos, dažādās ūdenstilpnēs un dēlis ir piemērots gan gluda, gan viļņaina ūdens apstākļiem. «Latvijā ir daudz ūdenstilpņu, kurās var nodoties airēšanai uz dēļa. Koknese ir teicama vieta šīs sportiskās aktivitātes izbaudīšanai,» komentē I. Lejiņa.

Supošana ir pieejama ikvienam. I. Lejiņa ir novērojusi, ka supo gan jaunieši, gan pensionāri. Vienā SUP komplektā ietilpst dēlis, airis, veste un drošības saite, kas ir svarīga, atrodoties uz ūdens. Ir iespēja iznomāt arī hidrotērpu, zābakus un cimdus, kas domāti vēsākam laikam. Supot var gan stāvot, gan sēžot.

SUP instuktori ir vietējie jaunieši Lelde Āre un Atis Āris. «Man bija ļoti svarīgi, lai supošanas instruktori ir vietējie un Kokneses patrioti. Viņi un arī mani ģimenes locekļi pagājušajā gadā apmeklēja meistarklases SUP akadēmijā un ieguva SUP instruktora diplomus. Es ļoti priecājos par to, cik aizrautīgi jaunieši supotājiem stāsta par Koknesi un Pērses upi,» saka I. Lejiņa.

Pērse ir ļoti labvēlīga upe supošanai, jo tajā pārsvarā ir mierīgs ūdens. «Tiem, kuri pirmo reizi nolēmuši kāpt uz SUP dēļa, svarīgi ieklausīties instruktoru stāstītajos drošības noteikumus, jo jārēķinās, ka Pērses upe ir 15 metrus dziļa un vietā, kur tā satiekas ar Daugavu pie Kokneses pilsdrupām ūdens dziļums sasniedz jau 40 metrus. Tiem, kuri nekad nav supojuši, mēs parasti iesakām sākt airēt uz ceļiem, jo tikai tā var saprast, cik stabils ir dēlis. Visbiežāk, kad cilvēks jau ir apradis ar situāciju, cenšas nostāties kājās,» novērojusi L. Āre..

«Mums ir supošana ar pievienoto vērtību, jo var apskatīties Kokneses viduslaiku pilsdrupas, luterāņu baznīcu un Likteņdārza amfiteātri,» stāsta I. Lejiņa. «Pērsejās» netiek ierobežots supošanas laiks - to var darīt arī vēlu vakaros, jo paši saimnieki dzīvo turpat uz vietas.

«Pērsejas», 2017. gadā saņemot LAD finansiālo atbalstu, īstenoja projektu «Ar SUP pa Daugavu un Pērsi». Tika iegūti 11 875 eiro no nepieciešamajiem 16 964 eiro. Līdz ar to supošanas projektā 70% nosedza LAD finansiālais atbalsts un 30% - pašu līdzekļi.

Šobrīd I. Lejiņai ir skaidra nākotnes vīzija par to, ko piecu gadu laikā vēlas izveidot. «Tiek domāts par nakšņošanas iespējām, kuras varētu piedāvāt klientiem. Es ļoti gribētu izveidot arī miniatūru dārzu attēlojot, kā viss izskatījās pirms uzplūdinātās Pērses ūdenskrātuves. Tiek domāts arī par brīvdienu brokastīm jeb brančiem,» stāsta jaunā uzņēmēja.

«Pašvaldība daudz palīdz gan mazākiem, gan lielākiem uzņēmumiem. Es priecājos, ka mazie uzņēmēji Koknesē savā starpā arī sadarbojas,» saka I. Lejiņa.

Pašlaik «Pērsejas» piedāvājumā - līdzās SUP dēļu un laivu nomai - ir arī nūju noma, pasākumu un piedzīvojumu rīkošana un ugunskura vieta.

Konkurenti:

Rīga un Rīgas apkārtne – Daugava, Ķīšezers, Baltezs.

Ikšķile, Rīgas HES akvatorijs - «Ūdensprieks»

Vecpiebalga, Alauksta ezers - «CHILL UP»

Jēkabpils, Radžu ūdenskrātuve - «Radžu veikparks»

Kocēni, pie Valmieras - «RANCHO PARKS»

Tevi varētu interesēt

Koknesē šobrīd tiek piedāvāts ļoti liels skaits nekustamo īpašumu....

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv viesojas SIA «Bauskas alus», lai vērotu, kā...

Rauboņu parks Lietuvā šogad piedzīvojis vērienīgu rekonstrukciju un uzsācis reklāmas kampaņu...

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv viesojas SIA «Poļu nams», vērojot tā sauktās...

Lauksaimnieks Arnis Vējš Bauskas novadā izveidojis seno un ekskluzīvo spēkratu kolekciju....

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Sporta komplekss «Mūsa», kas savulaik organizēja tikai sacensības autosportistiem, tagad pārtapis...

Reizi nedēļā pamestā parkā Kairas piepilsētā pulcējas sieviešu grupa, kas ar ielu...

Golfa laukumā Viesturi 22.jūlijā notika jubilejas turnīrs, kurā piedalījās arī vairāki golfa...

Pirms diviem gadiem izveidotā Rīgas sporta burāšanas centra attīstībā kopumā investēti aptuveni...

Liels solis sperts tenisa attīstībā Jūrmalā, ir sākta nacionālā tenisa centra Lielupe...

Krieviju Pasaules kausa futbola finālturnīra laikā apmeklējuši vairāk nekā trīs miljoni tūristu,...

Francijas futbola izlase svētdien Krievijā otro reizi vēsturēizcīnīja Pasaules kausu....

Ukraiņu boksera Oleksandra Usika un krieva Murata Gasijeva Pasaules boksa supersērijas fināls,...

Pludmales sporta centrs Brazīlija, kā tobrīd pop-up projekts, tika atklāts 2009. gada...

Krievijā 11 pilsētās, 12 stadionos vēl aizvien turpinās Pasaules kausa finālturnīrs futbolā,...