Viedierīces

Samsung prezentē Galaxy Mega - visu laiku lielāko viedtālruni

Lelde Petrāne, 11.04.2013

Galaxy Mega 5.8

Avots: Samsung

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kompānija Samsung nākusi klajā ar līdz šim lielāko viedtālruni - Galaxy Mega ar 6,3 collu (16 cm) ekrānu. Šajā sērijā pieejams arī nedaudz mazāks Samsung Galaxy Mega viedtālrunis, kura ekrāna izmērs ir 5,8 collas.

Galaxy Mega 6.3, kas sver 199 g, aprīkots ar 1,7 GHz divu kodolu procesoru, 1,5 GB operatīvo atmiņu. Telefons pieejams gan ar 8 GB, gan 16 GB iekšējo atmiņu, taču abu modeļu atmiņu iespējams palielināt līdz 64 GB, izmantojot microSD karti. Galaxy Mega 6.3 ir 8 megapikseļu fotokamera ierīces aizmugurē un 1,9 megapikseļu kamera ierīces priekšpusē.

Tikmēr Galaxy Mega 5.8, kas ir arī nedaudz vieglāks - 182 g, darbojas ar 1,4 GHz divu kodolu procesoru un aprīkots ar 1,5 GB operatīvo atmiņu. Telefons pieejams ar 8 GB iebūvēto atmiņu, ko iespējams palielināt līdz 64 GB, izmantojot microSD karti. Fotokameras abiem Mega viedtālruņiem neatšķiras.

Abas ierīces darbina Google operētājsistēma Android 4.2 (Jelly Bean).

Jāppiebilst, ka lielākais no Galaxy Mega viedtālruņiem izmēru ziņā tikai nedaudz atpaliek no Google Nexus planšetdatora, kura ekrāna izmērs ir 7 collas.

Kā norāda ražotājs, izmēra dēļ jaunie Android tālruņi ar augstas izšķirtspējas ekrānu ir labi piemēroti, piemēram, lai skatītos video, taču kritiķi jau izteikušies, ka lielākā izmēra ierīce varētu būt «solis pārāk tālu».

Samsung gan atzīmē, ka, neskatoties uz izmēriem, Galaxy Mega joprojām esot pietiekami neliels un viegls, lai iekļautos lietotāju kabatās un tiktu izmantots ar vienu roku.

Ierīce pārdošanā nonāks maijā, un pirmie reģioni, kur tā tiks piedāvāta, būs Eiropa un Krievija.

Tehnoloģiju konsultanti Davies Murphy Group, komentējot šo jauninājumu, norādījuši, ka Android tirgū ir arvien vairāk cilvēku, kuri vēlas iegādāties vienu ierīci, nevis gan viedtālruni, gan planšetdatoru. Tomēr uzņēmuma galvenais tehnoloģiju analītiķis Kriss Grīns paudis: «Pieprasījums pēc lielākiem viedtālruņiem ir, taču jautājums, kurā brīdī viedtālrunis pārtop par planšetdatoru.» Pēc viņa domām, Galaxy Mega ir pārāk liels un pārāk neērts, lai to izmantotu kā tradicionālu telefona ierīci.

Samsung bija populārākais viedtālruņu ražotājs 2012. gadā ar 30,3% tirgus daļu.

Komentāri

Pievienot komentāru