FOTO: Latvijas iekārojamākie darba devēji 2017

2018. gada 27. februāris plkst. 9:15
Sadaļa: Karjera
Dalies ar šo rakstu

Darba portāla CV Market aptaujā par iekārojamāko darba devēju Latvijā līderi ir diezgan nemainīgi, taču topu pametuši tādi uzņēmumi kā mazumtirdzniecības veikalu tīkls SIA Rimi Latvija, būvmateriālu un mājas preču mazumtirdzniecības veikalu tīkls SIA Depo DIY, VAS Starptautiskā lidosta Rīga, telekomunikāciju uzņēmumi SIA Bite Latvija un SIA Tele2, VID Rīgas reģionālā iestāde, elektrotīkla uzturētājs un attīstītājs AS Sadales tīkls, VAS Latvijas dzelzceļš un kokapstrādes uzņēmums AS Latvijas finieris.

Tikmēr TOP 10 jaunpienācēji 2017. gadā, salīdzinot ar 2016. gadu, ir dzērienu vairumtirdzniecības uzņēmums SIA Coca-Cola HBC Latvia un farmācijas uzņēmums AS Grindeks.

TOP 5 jaunpienācējs ir Latvijas nacionālā lidsabiedrība Air Baltic Corporation, kas iepriekš bija TOP sestajā vietā. Tāpat iekārojamāko darba devēju TOP 5 atkal atgriezies Latvijas mežu apsaimniekotājs Latvijas Valsts Meži, kas 2016. gadā bija izkritis no pirmā piecinieka, savukārt vēl gadu iepriekš to noslēdza.

2017. gadā trešo pozīciju atkal ir atguvis komunikāciju uzņēmums Lattelecom, kurš 2016. gadā savu pozīciju bija atdevis mazumtirdzniecības veikalu tīklam SIA Rimi Latvija, noslīdot vietu zemāk. Bez Rimi TOP 5 pametis arī degvielas tirdzniecības pakalpojumu sniedzējs SIA Circle K Latvia, kas gan ir atrodams TOP 10.

Jau vairākus gadus iekārojamāko darba devēju topa virsotnē turas uzņēmumi, kuri savā nozarē darbojas ilglaicīgi, un ir labi atpazīstami un stabili. Pēc darbības nozares to vidū ir telekomunikāciju, IT jomas, kā arī dažādu citu pakalpojumu Latvijas uzņēmumi, kuri ir noteicošie spēlētāji savā nozarē, un ir vērā ņemami gan pēc apgrozījuma, gan nodarbināto skaita. Šo uzņēmumu popularitāti vairo arī tas, ka lielākā daļa no tiem ir pārstāvēti visā valstī, nodrošinot darba vietas arī reģionos.

Tāpat TOP darba devēju piedāvājumā ir daudz un dažādu amatu pozīcijas, tādējādi tajos ir iespēja strādāt atšķirīgas kvalifikācijas un pieredzes līmeņa darbiniekiem. Likumsakarīgi, šāda struktūra nodrošina arī izaugsmes iespējas, kas ir viens no punktiem, ko darba meklētāji norādījuši kā iemeslu, izvēloties konkrēto darba devēju. Kā citi plusi par labu top augšgala uzņēmumiem aptaujā minēti konkurētspējīgs atalgojums, sociālās garantijas, patīkama darba vide un dažādu bonusu sistēma.

Iekārojamākos darba devējus Latvijā 2017.gadā (dilstošā secībā) skatiet galerijā! Vairāki uzņēmumi topā dala vienu vietu.

Darba portāla CV Market aptauja par iekārojamāko darba devēju norisinājās no 10. janvāra līdz 19. februārim, un atbildes tajā sniedza 1080 respondentu.

LASI VĒL:

Latvijā iekārojamāko darba devēju TOP 10Dalies ar šo rakstu